V cyklu venkovských komedií se budeme setkávat se sousedy z typické české vsi, ve které nikdy nevládne klid a každou chvíli nastane hotové pozdvižení. Pak se stává nejdůležitějším místem titulní hostinec U koťátek, v němž nad pospolitostí osobitých vesnických postaviček bdí dobrosrdečná šenkýřka (Božena Böhmová) se dvěma dcerami na vdávání. (Česká televize)

Marthos

Bezzubé (únikové) historky z české socialistické vesnice tvůrci rozšklebili, co nejvíc to šlo – až do primitivní grotesky, v níž je směšná přízemnost figur doslova hnacím motorem všeho dění. Defiluje tu panoptikum přiboudlých typů, náfuků a jelimanů, až by se jeden lekl. Tohle zašlé antikvární dílko bohužel nezachrání ani plejáda účinkujících herců, kteří se všelijak pitvoří, přehrávají, blázní... Evžene, Evžene... ()

Flego

6-dielny seriál Hostinec „U koťátek“ potvrdzoval divácky záujem o tématiku dedinských, ale predovšetkým veselých rodinných komédií. Tento síce nedosahuje väčších kvalít, určite si našiel svojho diváka. ()

sator

Komedie z vesnice některé díky o třídu níž jak Chalupáři...V 6 dílu si snad něčeho šňuply:) Je smutné kolik skvělých herců je na pravdě boží....a nevím o tom že by je někdo nahradil... ()

Gig

Jsou to takoví Chalupáři komorního formátu. Hudba lidová, příběhy Nerudovské či Poláčkovské - tedy postavičky různorodých charakterů - takové panoptikum. Tj. Oproti Chalupářům se v každém díle venují jiné postavě. Chalupáře to evokuje právě takový Větrovec. Jinak výborní herci a i té staré generace. A už vím odkud pochází replika - ta naše vesnička středisková - ne, Svěrák nemá prim - on se dal inspirovat tímto seriálem. Pusťte si druhý díl. 😀 ()

Snorlax

Bála jsem se, že humor bude založen na balíkovství vesničanů, Stehlík se naštěstí k ničemu tak primitivnímu nesnížil. Napsal 6 anekdot, které se odehrávají v prostředí jedné vesnice a vše se točí kolem místního hostince. Tam se prostřídá panoptikum složené z modernistického otce, který chce oženit svého syna, svéhlavého chovatele obecního kozla, naštvaných místních ženských i místního floutka s panovačnou matkou. ()

• Koťátkami byla míněna trojice dam ztvárněná Boženou Bohmováou, Janou Drbohlavovou a Miriam Hynkovou. (M.B)