Tactics

• USA Tactics
Animovaný / Dráma / Komédia / Mysteriózny
Japonsko, (2004–2005), 10 h (Minutáž: 24 min)

Zíza

Velmi poutavý příběh, kde se prolíná mytologie Japonska a samozřejmě neopominutelný prvek, přátelství. Na některých stránkách se můžete dočíst, že je to šónen-ai, ale nenechte se zmást, s tímto žánrem to nemá nic společného - pokud nepočítáme to, že je Kantarou vzat do náruče, když ho jeho okřídlený sluha Haruka "převáží". Jak už jsem zmiňovala, je zde mytologie a je zde jí opravdu hodně a přitom to není nijak rušivým elementem, pokud se chcete dozvědět více podrobností o různých hrách, zaříkávání či "mostrech", tak si to rozhodně pusťte. I hudba, leckdy tak trochu neviditelná, se mi líbila, protože se občas hrálo po staru. Jen je škoda, že to vlastně končí "zbytek si najděte v manze", což bych i ráda udělala, jenomže mám takový neblahý pocit, že se i do té zapráskané angličtiny přestala překládat... takže vlastně dostáváme takový polovičatý konec, se kterým se lze uspokojit, ale přitom víte, že kdyby anime pokračovalo, tak se vám dostane mnohem více vymýtačského nářezu :-) móii, celé jsem to shlédla najednou, takže si to mou pozornost udrželo, ačkoliv mě občas některá - především ta ženská část - z postav otravovala. Sečteno, podtrženo, lepší 3*. A proč za lepší 3*, když to vlastně vypadá, že mě to bavi-bavi-bavilo? Protože to neodpovědělo na mou otázku, kterou jsem si držela celé anime: "Od čeho má Kan-čan tu jizvu?", takže pokud budete čekat na tu samou odpověď, vezte, že se jí nedočkáte. ()