Jim Slater svojho otca, ktorý zomrel pri prestrelke v Gila Valley´s Apačmi, nikdy nepoznal. Jim sa však po rokoch vydáva hľadať jediného muža, ktorý si pod zámienkou privolania pomoci zachránil život. V skutočnosti však utiekol s veľkým množstvom zlata. Na ceste po stopách svojho otca a v túžbe po zlate naráža Jim na mnohé prekážky. Najviac problémov mu spôsobuje nevraživosť Apačov a stále pretrvávajúce boje medzi bielymi a červenými mužmi... (oficiálny text distribútora)

BigBang

Vydařený starý western. Málo pozerství, scény vypadají prostě, skoro jako by herci nevěděli o kameře. Divoký Západ je ukázán neideologicky, jako zemědělská společnost téměř bez moderních institucí. ()

Jehan

John Sturges se nějak musel naučit točit skvělé filmy. Zde si to vyzkoušel. Výsledkem je barvotisková blbina s otravným hlavním představitelem a ještě otravnější dámskou hrdinkou. A vůbec, motá se tam spousta zapomenutelných otrapů. Když už je tam někdo sympatický, tak vyšumí. Vlastně to tak v životě chodí. Ale ty koně tam mají krásné. ()

honza.g

Jakoby detektivní pátrání, ale okořeněné westernovou atmosférou. Napětí není málo, ale podle mne děj mílo graduje, ke konci vlastně skoro zpomaluje. JInak je tam všechno, co má mít správný western. ()