Krásné lži

• Francúzsko De vrais mensonges (viac)

Když krásná kadeřnice Emilie otevře anonymní milostný dopis od tajného ctitele, nejdříveho prostě vyhodí. Potom si ale uvědomí, co by takový dopis znamenal pro její osamělou a zoufalou matku Maddie a milostné psaní jí přepošle. Později se Maddie setká s Jeanem — Emiliiným zaměstnancem a také původním autorem zamilovaného listu. Matka s dcerou se náhle stávají soupeřkami v boji o stejného muže. (oficiálny text distribútora)

kaylin

Na první pohled celkem fajn francouzská romantická komedie, která sází na to, že má docela dobrou zápletku - matka a dcera bojují o stejného muže. Nemůžu si ale pomoct, tenhle film je nakonec stejně nejzajímavější proto, že je zde Audrey, jinak to není nic, co by dovedlo až tak moc zaujmout. Škoda, čekal jsem asi něco trochu víc. ()

Johanita

Film s klasickou tématikou mileneckého trojúhelníku a příslibem zajímavého a vtipného příběhu je hned na začátku vystřídán trochu kýčovitou romantikou, aby po pár zatáčkách a zakopnutích zase chytil zajímavý směr – a tak se bohužel děje po celých 100minut. Ve vlnách přichází zajímavé momenty, aby byly vystřídány spíše nezajímavými vyústěními. Chvílemi mi ani nebylo jasné, jestli tohle byl záměr nebo se jen scénárista a režisér dobře nedomluvili. Ikdyž se na něj podruhé asi nepodívám, dávám filmu zasloužené tři hvězdy – pro Nathalie Baye za roli matky, za příjemnou hudbu a hezké exteriéry a za zajímavý zvrta v půlce příběhu, který mě donutil dokoukat až do konce. Zajímavé komentáře – nash., Snorlax, dezorz, ecce Hommo. ()

Rami

Krásně odlehčená romantická komedie. Jako člověk, který si říká, "ten pocit hlavních hrdinů mi něco připomíná", musím dát jednoznačně 5 hvězdiček. (P.S. Jen ten konec byl pravděpodobně vytvořen pro završení dobrého pocitu a k celkovému konceptu charakterů postav se ne zcela hodil. :-) Ale to by bylo jen přehnané rýpání.) ()

Beagle

Krásné lži mi v mnohém připomněly Něžnost Davida Foenkinose, a to nejen hlavní představitelkou, ale celou premisou o zamilovaném nesmělém pozorovateli a chvílemi bezcitném objektu jeho touhy. Společně s Něžností také tenhle snímek sdílí lehkost, s jakou je natočen, a vtip (i když tady se v tomto ohledu trochu víc tlačí na pilu). Takže u mě spokojenost, a pokud jsem dala Něžnosti o hvězdičku navíc, je to jen kvůli originalitě knižní předlohy. ()

Martin741

Tunisky Reziser Pierre Salvadori mi fuckt nyst nehovori, a po tomto filme tomu este dlho tak aj bude. Prazdne tlachanie o medziludskych vztahoch dostalo neprirodzene velky priestor : a posledne co mienim vo filmoch praktizovat, je xmrti sa ufilozofovat nad kazdou veto, co predniesol tuna kadejaky mental. Na filmy cumim totiz preto, aby som sa bavil! 5 % ()

• Natáčelo se v Paříži a Sète ve Francii. (Snorlax)