...A je to! - Season 1 (1979) (séria)

Vinaři (S01E23)

(epizóda)
všetky plagáty
Animovaný / Komédia / Rodinný
Československo, 1984, 9 min

Réžia:

Lubomír Beneš

Matovi sa nepozdáva ručné zberanie hrozna a preto vymyslí zlepšovák. Patovi sa vynález pozdáva, ale ešte stále je s tým zberom dosť práce a preto plán vylepší a zdokonalí. Teraz už netreba nič robiť, iba zapnúť stroj a počkať si, kým všetko nepooberá. Ďalšia fáza výroby vína je vylisovanie šťavy z bobúľ. A opäť im pomáha ich vynaliezavosť. A aký bude nakoniec výsledný produkt? (pravo)

genetique

...a je to! Najlepšia solídna zábavička spolu s Mr. Beanom, ktorá bola kedy splodená! Pat a Mat RULEZ! Nenapodobiteľní majstri remesla...som hrdý na to, že aspoň niečo geniálne je sčasti Slovenskej tvorby! Jedna z mála slabších častí. 75%. ()

boshke

Snad jediný díl, kde se jim nic neposere (zřejmě proto je také s hvězdičkou, aby se dětem nezkazili iluze). Zároveň je ta jejich mašina zřejmě nejdůmyslnějším udělátkem, které kdy tito dva koumáci vymysleli. Jinak je hezké vidět, jak lehce se shánějí věci, i když máte ohradu s vinicí uprostřed ničeho. Stačí vyběhnout ze záběru a už si to štrádují s mandlem nebo vanou... Já osobně se těším na díl Pivaři (doufám, že ho pivařská lobby protlačí)... 90% ()

Cimr

Pata a Mata mám rád (kdo taky ne, že?), ale tenhle díl mi přišel úplně mimo. Oni mají být přece nešikové, co si neumí bez komplikací ani vyčistit zuby a ne strůjci prapodivně fungující strojů, nad jejichž konstrukcí by se zapotili i pánové Edison s Da Vincim... Podle mě dost divný díl. ()

IllIlIlIIl

stration

wosho

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()