Paul Graynor (Darren Healy), bulvární fotograf, se stane obětí brutálního napadení, když se jedné noci vrací domů. Zoufale se snaží vyrovnat s děsivým zážitkem, ale zdá se, že šrámy, které má na těle a hlavně na duši, se jen tak vyléčit nedají. Pomocí přátel i podpůrné skupiny se učí, že život jde dál, ovšem ne tak, jak ho znal. Paul postupně zjišťuje, že je jen skořápkou muže, kterým předtím byl a uzavírá se sám do sebe. Nakonec je schopen se soustředit pouze na jednu věc - najít kriminálníka, který zničil jeho život. (oficiálny text distribútora)

LIVINGDEAD

Psychologické drama o chlápkovi, který nemá koule a to doslovně. Z počátku jsem u filmu usínal. Zakomplexovaná mánička navštěvuje svého nemocného otce. Pak se probudím a zjistím, že chlápek byl vykastrován. Zvolám "Ježíši já to prošvihl.". Protáčím film zpět. Za Boha tu kastraci nemůžu najít. Tak píši kolegům a ptám se, v které části je vidět ta kastrace? Dostává se mi odpověď, že kastrace tam není. Zvolám : "Kurva, tak celý film se mluví o kastraci a ona tam pak ani není vidět?" A to je film od 18 let přístupný? To si děláte prdel? Vždyť je to film o poseroutkovi, ze kterého se stal ještě větší magor. 30% ()

ricci.s

Psychologická sonda do života zruinovaného človeka, ktorého dobili, zjazvili a vykastrovali dvaja teenageri. Trošku mi to pripomínalo thriller Niet návratu, akurát že toto bolo oveľa reálnejšie (keďže musíme vynechať akúkoľvek akčnosť a premenu hlavnej postavy na pomstychtivého superhrdinu). Celú dobu som s tým fotografom súcitil a držal mu palce, aby tých hajzlíkov našiel a vrátil im to aj s úrokmi. Neuveriteľne depresívny film, na ktorý sa ťažko pozeralo už aj preto, že by sa niečo podobné mohlo stať každému. Celé to bolo smutné a pochmúrne, bez štipky šťastia a nádeje. V živote nepôjdem do Dublinu!!! Nižšie spomenutá scéna s ovcou bola fakt sila a herecký výkon hlavného hrdinu? Pánečku, lepšieho herca ani nemohli vybrať. Na začiatku mi bol na smiech, ku koncu som však z neho mal zimomriavky, už len ten pohľad... Záver radšej nekomentujem, to proste musíte vidieť (ak na to ešte budete mať nervy). Plných 5, nie je o čom. ()

emma53

Možný spoiler :Brendan si po své předcházející hororové a celkem úspěšné krátkometráži střihnul poměrně náročné a aktuální téma. Paulovi jsem věřila jeho vnitřní sebedestrukci asi tak do poloviny a pak to v mých očích ztrácelo dech. Bylo až podivuhodné, že by se ho vůbec nikdo neujal (jeho sezení u psychiatričky neberu vůbec vážně), nezaregistroval jeho podstatnou změnu v chování a Paulova zastávka na policejní stanici s jeho zvláštním oznámením mi to jen potvrdila. A co brýle? Ty najednou nepotřeboval a nebo si koupil kontaktní čočky? Konec, který měl být jakýmsi vyvrcholením jeho chorého mozku, mě nejenže nepřekvapil, ale naopak zklamal na celé čáře. To snad ne, Brendane ? Asi jsi tam chtěl vložit nějaký hororový prvek, ale to už bylo opravdu moc přes čáru. 60ˇ% ()

darkrobyk

Psychologické drama zoufalého mladíka v podstatě spadá do ranku rape and revenge. Cesta od oběti k pomstě byla mučivě dlouhá a vypadalo to, že Paul není schopen dojít do plánovaného konce. Násilí plodí násilí. Tenhle film je především o násilí psychickém, byť na počátku je krvavý útok. A nebýt poslední scény, tak film v rovině psychické zůstal. Současně je ukázáno, že povahu člověka nezmění ani peklo, jímž si projde. Alespoň ne hned. Dobře je to vidět na momentu, kdy Paul pronásleduje dva mladíky, ale když se mu do cesty postaví skupina, která ho odmítne pustit dál, stáhne ocas a spěšně odchází do ústraní. Závěr je bezhlavým činem, co nemůže přinést člověku uspokojení. Tenhle film totiž kopíruje život, nikoliv fantazijní filmy, v nichž vítězí spravedlnost a hlavní hrdina. ()

S.Quentin QUALE

Velmi povedený revenge kousek, ve kterým jde o koule. Smýkat vám v nich nebude jako třeba V pasti, ale v pohodě by se tyto dva filmy daly zkombinovat, kdy by Surovost mohla být alternativním koncem pro V pasti. Abych moc nespoileroval - nedobrovolný eunuch s xichtem Collina Farrela se psychicky a fyzicky připravuje na zaslouženou pomstu. Přál jsem mu to, ale čekal jsem větší sadu na konec. Tohle se dá doporučit silným čtyřhvězdím. 85% ()