Román pro muže vypráví příběh tří sourozenců – Cyrila, Bruna a Anety. Pevné pouto, které se mezi nimi utvořilo po tragické smrti rodičů, kdy starost o výchovu mladšího bratra a sestry převzal výrazně starší Cyril, prochází zvláštní zkouškou. Sourozenci odjíždějí na tradiční výlet do hor v zádech se stínem neodvratně se blížící Brunovy smrti. Výlet, který má být jakousi cestou posledních splněných přání – včetně tajných erotických fantazií, se však mění v tragikomickou konfrontaci základních hodnot a životních postojů... Podle scénáře a literárního bestselleru "Román pro muže", nejprodávanějšího českého spisovatele Michala Viewegha, vzniká další z adaptací jeho románů. Filmy podle Vieweghových předloh patří již řadu let k divácky nejúspěšnějším titulům. První adaptaci jeho knihy Báječná léta pod psa natočil již před třinácti lety režisér Petr Nikolaev. Následovaly Výchova dívek v Čechách (r. Petr Koliha, 1997), Román pro ženy (r. Filip Renč, 2005), Účastníci zájezdu (r. Jiří Vejdělek, 2006) a Nestyda (r. Jan Hřebejk, 2008). Film Báječná léta pod psa byl nejnavštěvovanějším českým filmem roku 1997. Román pro ženy vidělo přes 600 tisíc diváků a film získal Českého lva pro divácky nejúspěšnější snímek roku 2005. Film Účastníci zájezdu se stal s téměř 800 tisíci diváky nejnavštěvovanějším filmem roku 2006 v ČR. Podle knihy "Povídky o manželství a o sexu" natočil Jan Hřebejk komedii Nestyda, kterou v kinech vidělo na půl milionu diváků. (oficiálny text distribútora)

UniqueNett

"Ty vole Rendo, krávo volé!" No tak zase dobrý.. 30% a to ještě s se zavřenýma očima. Ani Donutil mě nedonutí, podívat se na to znova! ()

Jeand´Boa

Tolik klišé, tolik nenápaditosti a tolik špatných hereckých výkonů, kam musím bohužel zařadit i Vladyku, který hraje zajímavě, dokud se nesnaží odvyprávět nějakou tu repliku a dokud si divák neuvědomí, že Vladykův výkon je stále stejný, ať jde o jakýkoliv film...takže i on bohužel nuda...stejně jako film... ()

dANIELKaB

Kedze som vo svojom "vieweghovskom" obdobi citala aj predlohu, nesla som do filmu s velkymi nadejami. A prave preto tri hviezdy - myslim, ze tvorcovia z tak priemernej (podpriemernej?) predlohy vykresali co sa dalo, aj ked ten Donutil sa mi tam fakt nehodil (a medzi nami, nabuduce nech je aspon obleceny..). Viac sa mi pacila prva polovica filmu, ta druha v hoteli, nic moc.. A okrem inych produktov si obstojnu reklamu urobili aj Tatry. ()

Jakubik

Naprostá bezpříběhová nuda a navíc opravdu nevtipná...hvězdička je za Donutila kterej umí udělat i z hovna celkem obstotojnej výkon... ()

Mr.FreeZer

Román pro muže nezklamal, i když to v celkovém hodnocení vypadá o něco hůře. Vynikající Donutil v záporné roli a komediální Budař mne dost pobavili a nesmím zapomenout na ,,kamenného" Vladyku v tom dobrým slova smyslu. ()

Viky.05

Čekal jsme meně, dostal sem vice. Ja se bavil i přes hloupy a očekavany scenař. A Vladyka by mě dostal hlavni roli v nějakem solidnim dramatu(jak už tady bylo psano), protože se na to uplně hodi. ()

Bird_house

Nuda od začátku až do konce.. Postrádám jakýkoliv smysl tohoto filmu.. Kdyby tam nebyl skvělý Budař a obstojný Donutil, tak film během čtvrt hodiny vypínám..!! ()

kluzo

Myslím, že na jednu stranu jsme k českým filmům tolerantní a dobré filmy máme tendence nadhodnocovat. Na druhou stranu průměrné a mírně nadprůměrné filmy máme tendence srážet. Tento kousek není zdaleka tak špatný, jako vyplývá ze zdejšího hodnocení. Souhlasím s Malarkey, herecké výkony všech tří hl. hrdinů jsou hodně nadprůměrné. Pro mne má Vanda Hybnerová mnohem větší sexappeal než hlavní sexoška tohoto filmu Pauhofová. ()

Yancl

Čekal jsem katastrofu nebo propadák prvního kalibru .. ale náhodou, ono se to celkem vydařilo. Sprosté jak dlaždič a ulítlé jak českej film :) Mám slabost pro Mira Donutila, který ztvárnil opravdu cool týpka "na ranu" .. Z erotiky to tam táhla Táňa a že ji to seklo. 'Román pro muže' není žádným velkofilmem, ale bezpáteřní podívanou, která umí v řadě momentů pekně rozesmát. [61%] ()

Naki

Nevím co s tím všichni mají, že je to kravina. Já se právě docela bavila a vydržela jsem se na to dívat v kuse od začátku do konce. Donutil sice hrál vymaštěného, snobského debila, ale i takové role se musí umět zahrát a myslím, že byl skvělý a také Vanda Hybnerová zaválela. Její výraz v obličeji by mohl odehrát celý film, neb ona je tak úžasná herečka.. I přes né-příliš kvalitní děj a příšerný scénář herci sehráli obrovskou roli v kvalitě filmu a opravdu to ve výsledku není TAK strašné. ()

VerenaLord

Klasický průměr, nepřekvapí, na druhou stranu ale neunudí. Občas jsou scény vtipné, že člověk stěží drží slzy, občas trapné, že byla chuť sáhnout po ovladači a zmáčknout off. Bohužel, čím dál tím častěji se přesvědčuji o faktu, že mnoho nově natočených filmů se řídí pravidlem, čím více sprostých výrazů, tím lépe... ()

Al44...

Pár scén docela i ušlo. Vše zabíjí naprosto nekonzistentní, hloupý a nic neříkající příběh. Je totiž podán strašně povrchně a v podstatě celý film stojí jen na Donutilových scénách. ()

FOCKE_WULF

Říkal jsem si, proč má tak malý prsa, ale pak mi došlo, že jsem si spletl Táňu Pauhofovou s Evou Vicou Kerekes, jsou si dost podobný i v tom, že většinou hrají štětky. ()

feryk

Naprostá blbost a nuda. Nebýt Donutila, tak si to nezaslouží ani tu jednu hvězdičku. Ve filmu neni nic, a to naprosto nic, co by stálo za vidění. Herecky strojové a scénář i režie katastrofa. Název filmu vůbec nesouvisí s obsahem a je vidět, že pan Viewegh může psát maximálně pro ženy, které mu "sežerou" jakoukoliv patlaninu. Film je příšerným panoptikem hereckých postav hrající každá úplně v jiném světě a celé je to proložené lacinou sentimentální vatou. ()

PlutisMovie

Skoro povedené drama o člověku, který už nemůže dál bojovat se svou nemocí, který se postupem času smíří se svým odchodem a zažívá poslední chvíle svého života - Takhle to mělo být. Komediální část filmu...Myslím, že většina vtipů od Donutila byla naprosto zbytečná. Role Jana Budaře byla ještě zbytečnější, než nadávat číšníkovi do čuráků. Táňa Pauhofová je kočka. Z filmu bych vyškrtal 30 minut toho co se mi nelíbilo a dal bych 4*. Takhle 50% s odřenýma ušima. ()