Beauty and the Beast

(TV film)
všetky plagáty

cherita

Kráska a zvíře natočená v rámci seriálu Hallmark Hall of Fame. U nás tuhle verzi skoro nikdo nezná, ale na imdb se to přímo hemží nostalgickými komentáři amerických diváků, kteří viděli tuhle pohádku někdy před čtyřiceti lety a od té doby na ni nemůžou zapomenout. Nedalo mi to a rozhodla jsem se zjistit, co že to činní ten film tak výjimečným. Odpověď zní zcela jasně: jsou to herci. Přesněji řečeno Trish Van Devere a George C. Scott v hlavních rolích. Na první pohled je zřejmé, že si tehdejší manželé tohle natáčení opravdu užili. Jejich společné scény jsou plné humoru a oba dva pojali svoje archetypální postavy trochu jinak, než jsme zvyklí. Zejména Belle není žádná bezbranná porcelánová kráska, ale soběstačná ženská, která si poměrně brzy zvykne na nové prostředí, ve kterém je nucena žít, a začne netvora bezostyšně komandovat. Trochu jsem se během sledování obávala toho, jak si tvůrci poradí se závěrem, protože bylo jasné, že Scott se zkrátka v krásného prince proměnit nemůže, i kdyby bůhvíjak chtěl, ale chemie mezi hlavními představiteli je natolik silná, že to vlastně vůbec nevadí. 70% ()