Historická koproduční komedie, odehrávající se v době sedmileté války (1756-1763). Přesněji v roce 1757, kdy pruský král Friedrich II. (Herwart Grosse) obléhal Prahu a snažil se ji dobýt. Praha však pod vedením udatného švagra Marie Terezie Karla Lotrinského (Josef Kemr) a jeho ženy Anny Marie (Helena Růžičková) vzdoruje. Tak si Friedrich II. nechá dovést na pomoc pověstného zloděje z města Halle Andrease Christiana Käsebiera (Manfred Krug). Käsebier rád, pod hrozbou šibenice souhlasí. Nejde mu však o pruské vítězství, ale svoje přežití a prospěch. (Ampi)

honzic

Příjemná komedie na historické téma, sice ne úplně vydařená, ale chvílemi to docela šlo. Pěkné hlášky a hudba. Hodnocení: 60 % ()

nanamarak1

Prvních 5 minut to vypadá nadějně. Pak se to však celé rozpadne, vtipy skoro absentují (zasmál jsem se jen jednou) a dostaví se záchvaty nudy. Někteří leštitelé možná ocení starej cz dabing, ale to je asi tak všechno. 25%. ()

evangelik

Úpadková podívaná z dob, kdy jsme konečně chtěli mít klid na práci a po práci legraci.  Diváku, co nejrychleji zapomeň na osmašedesátý, tu máš historickou taškařici. Podepsán ústřední dramaturg Ludvík Toman. A ta koprodukce s DEFou, to nemá chybu. Nejvíc jsem přemýšlel, zda to zrzavé, co má Sýrpivo na hlavě je paruka nebo ne? Ta kráska se tam zjevovala zcela nelogicky a nepravděpodobně a ty hradby kolem města, vrchol výpravy...! ()

Spanki

Docela slušná komedie, která rozehraje několik fakt vtipných scének (většinou je u toho Kemr) ale něco tomu vždycky chybí, Prostě mě to nechytlo. Za mě by to chtělo víc vtipných point a méně odboček. ()