Přenesme se do království, kde se právě koná ples, na němž se má zasnoubit nejkrásnější princ (J. Hrušínský) s nejbohatší princeznou (T. Fischerová). On ale myslí jen na sebe, ona zase jen na to, co vlastní. Na zásnubách se však objeví neodolatelná tanečnice Juanita (Y. Blanarovičová), která se princi vlichotí, a oba spolu prchnou ze zámku. Ještě předtím ale princ pošle do vězení Mudrce (E. Cupák) za to, že vytvořil sochu s jeho podobou z kamene místo ze zlata. Mudrcova dcera (V. Freimanová) se rozhodne prince poprosit o otcovu svobodu. Mudrc oživí sochu prince, aby za něj vládla. A ti dva se setkají… (Česká televize)

Narciska

Příjemná pohádka, jak dělaná na pošmourný podzimní podvečer. Stojí na postavách, kterými jsou mudrc, nejbohatší princezna, nejkrásnější princ, živoucí socha, prosté děvče a hloupý rádce. Mění svět noblesy a pavího tance ve svět radosti a lásky. Tak se dívejte a usmívejte :) Navíc se tu zaskví Eduard Cupák a kandidátka na prezidentku Táňa Fischerová. ()

Big Bear

Zvláštní, tento typ pohádek mi neseděl už v době mého dětství. Tyhle studiové kousky jsem bral jako opravdickou nouzovku, mnohem raději jsem měl skutečné filmové pohádky, nebo ruské animované pohádky. Vždycky to na mně působilo dost divně jak hudba, tak ty ohozy... Už tehdy na mně chlapi ve fialových legínách působili zvláštně a odpudivě... Tady mají všichni na sobě různobarevné průsvitné punčocháče, stříbrné kozačky a na halvách šedivé afro paruky. Hlavně ten pán celý v růžovém se stříbrnými kozačkami vypadal spíše než jako dvořan jako nadšený příznivec pochodu Prague Pride či jako ortodoxní příznivec skupiny ABBA. Udělat z Jana Hrušínského ,,nejkrásnějšího prince'' to chtělo notnou dávku fantazie i v rámci scénáře. Tady zkrátka nefunguje ani retro efekt, s odstupem času se mé hodnocení nijak nezměnilo ba právě naopak. Takže dávám jen za jeden paví tanec. * ()

flanker.27

Asi nejlepším je na téhle pohádce zjištění, že Blanarovičová mohla úspěšně hrát také něco jiného, než genderfluid queer čertíky. Jsou tam hezké momenty (a Jiří Cízler), ale ten základní moment oživlé sochy s charakterem vs. živý princ bez charakteru mi nějak nesedl, stejně jako až příliš přemoudřelý mudrc ("zase jsi měl pravdu, tatínku"). ()

otík

I když to není vizuelně tak strašná studiová pohádka a i výkony herců jsou slušné, bohužel tady zcela selhává námět. Pohádka je pro děti a ty se v ději musí úplně ztratit. Vždyť jak dítěti vysvětlit, že socha vytesaná do kamene obživne a pak zase na konci pohádky se živý princ do kamene vrátí? Navíc celkově příběh opravdu na děti těžko pochopitelný, i když jak říkám, zahrané to je slušně. Pohádka spíše pro dospělé. ()

Jezinka.Jezinka

I když princ, můžete být balvan a můžete setsakra potřebovat přitesat do přijatelné podoby. Neumím si tedy úplně představit, jak by Terezka olíbávala chlapíka, kterého viděla prvně v životě a který by byl navíc princ, ale věřme aspoň v pohádkách na lásku na první pohled. Asi je možné zamilovat se i do chlapa, co má na hlavě peří. Dialog mezi Nejbohatší princeznou a Nejkrásnějším princem ocení spíš dospělí a tanec Neodolatelné Juanitty spíš tatínkové než děti, prohozy mudrce potěší taky spíš starší. Tahle pohádka je skvělá, ale vůbec není pro děti. ()

• Když ve 34. minutě jsou Matěj (Jiří Knot) a Andělka (Martina Hudečková) v sále, uprostřed je stůl a na něm je váza uvadlých růží. V následující minutě, kdy princ (Jan Hrušínský) k růžím přichází, tak jsou růže čerstvé. Poté jsou růže opět povadlé. (vera35713)