Kniha Majstrov

• Česko Kletba kouzelného kamene (viac)

Svet je v nebezpečenstve. Čoskoro sa splní proroctvo a Kamenná princezná uväznená v starej veži sa dostane na slobodu, aby s pomocou zlých kúziel ovládla svet. Osudy ľudí sú v rukách Ivana, ktorý musí prejsť veľkými skúškami. Jeho sila môže priviesť princeznú k úspechu, ale môže sa jej aj postaviť na odpor, aby pomohol svojej milovanej Kataríne. V tomto príbehu sa Ivan stretne s ruskými rozprávkovými bytosťami ako napríklad Baba Jaga, Morská panna, Kostej Nesmrteľný a mnoho iných... (Slunkoo)

Pythonator

Docela pěkná pohádka slepená z nejrůznějších ruských pohádek a doplněná o dost ujetý humor. Klubíčko s GPS navigací nemělo chybu. Člověk musí přijmout absurdní pojetí celého filmu, aby se na něho nehněval a teprve pod povrchem zjistí, že tato vykrádačka Pána prstenů a jiných velkofilmů je vlastně docela milá a zábavná. Klobouk dolů za speciální efekty. Rusáci fakt umí. Taková kvalita grafiky se nenajde v žádném americkém videofilmu. S takovými efekty mohou Rusáci směle konkurovat hollywoodské špičce. A to je jen hloupá pohádka. Co teprve kdyby se jali natočit nějakou smysluplnou fantasy. TO by byla jízda. ()

farfalla

Moderní ruský pohádkový film. Příběh je mix tradičních pohádkových námětů a postav (i vypravěčka v dřevěném okěn jako tradičně v sovietských pohádkach) s moderním pojetím jazyka, stylu a prvků v ději, například komiksové přechody mezi scénami, plot a alarm u Baby Jagy, bojové scény, monoskop v čarovném zrcadle. Zajímavé prolínaní světů ve vesnici a v nekonečném lese. Tento odvážný ´borčš´ nenudí. (Je třeba nějaké zaklínadlo? / Prosím!?) ()

honajz

Ufff. Že jsou ruské pohádky přeplácané, bez hlavy a paty, to už si člověk časem zvykne. Ale tohle je mišmaš nejhoršího zrna, dialogy jak z první obecné, na pohádku je tady hromada drsných scén. Vůbec se nepracuje s nějakým napětím. Třeba mu holku střelej z brokovnice do břicha, on ani moc netruchlí, a najednou se tam objeví čarodějka a tu jeho holku má s sebou a jen tak bokem utrousí, že ji oživila. No jako sorry, tohle se přece mělo pojmout jinak, jako víc tragicky, nebo dojemně, ale každopádně jinak. A se všemi scénami ve filmu je podobně. Navíc tady běhá jedna postava z ruských pohádek vedle druhé, zcela bez logiky, čekáte už jen, kdy se objeví Batman nebo nějaká podobná postavička, která ještě chybí do výčtu. ()

SiMMaS

Pochtli nazval film slepencem. Má pravdu, ale na mě to působilo tak, že je to dělané ryze naschvál a co nejvýrazněji. Když se člověk podívá na současnou ruskou filmovou tvorbu, Kniga Mastěrov se prostě krásně vymyká!:) Já se u filmu upřímně pobavila a musím říct, že i efekty se mi líbily. Pár výborných hlášek ve scénáři a příběh taky relativně kvalitní. Já mám upřímně Knigu Mastěrov radši než Mrazíka! Jen škoda, že je tahle věc pro čechy celkově dost nedostupná. Nesehnala jsem ani české ani anglické titulky, takže jsem si musela vystačit se svojí ubohou středoškolskou ruštinou - a taky se to dalo:) ()

Estrellita

Tohle je ta největší filmová vykrádačka, kterou jsem dosud viděla. Příběh rozkradený z deseti různých pohádek, postavy, artefakty, všechno posbírané z jiných děl, kamerové jízdy, záběrování a zvuk jsou okopírovány z Pána prstenů, dále se dají kromě klasických pohádek najít i Hvězdné války, Harry Potter a další. Ohnivé finále na kamenné věži v Mordoru (včetně nutné tlakové vlny), porouchané kouzelné zrcadlo, terakotová armáda a klubíčková GPSka zabíjejí! Jediné opravdové plus této slátaniny je fakt, že všechno dohromady je tak trapné, až je to místy i vtipné. 31% ()

• Prvý ruský film, na ktorom sa podieľa štúdio Walt Disney. (Slunkoo)
  • Scénář byl napsán na motivy mnoha různých ruských pohádek. (Dlee)
  • První natáčecí den připadl právě na narozeniny Maxima Loktanova, představitele hlavní role. (Dlee)