Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

schindler

Absolutní povinnost pro všechny zombie příznivce. První série to docela slušně nakopla, jediné co mě zarazilo bylo pouhých 6 dílů. Druhá série odehrávající se na farmě se nese v lehce ,,komornějším" duchu a třetí, kterou momentálně sleduji jednoznačně přidala na akci. Vůbec co se týče akce tvůrci měly slušnou fantazii na téma jak sejmout mrtváka. Kamera neuhýbá, vše je vidět, kdo tohle nemusí ruce pryč. Samotní zombíci nejsou ani sprinteři ani nejací loudalové, prostě něco mezi a přesně to celému seriálu prospívá nejvíc. Nemusím snad ani dodávat, že masky jsou bezchybné. Co je však u seriálů nejdůležitější je příběh a i když se zdá trochu jednotvárný, (zhrnul bych to slovem přežít) přesto je většina hlavních postav skvěle zahraná a mě někdy dělá potíže komu fandit více. Do teď byl na mém neoficiálním žebříčku nejlepších seriálů první série Útěku z vězení, nyní již Walking dead. ()

matusx

Momentálne mam odpozeraných 5 častí štvrtej série a musím povedať že scenáristom začína dochádzať dych a nápady. Napriek tomu, nemôžem dať Walking dead menej ako 5 hviezd, pretože predchádzajúce 3série ma veľmi bavili. Čo je na tomto seriáli atraktívne?Ja oceňujem reálnosť. Ak by mal človek žiť v nejakom postapokalyptickom svete, mohlo by to vyzerať veľmi podobne. Nájsť rodinu, zbrane, bezpečný úkryt, lieky, nejaké spriaznené duše a prežiť. Hordy zombies(ozaj parádne masky), pekné postapokalypticke prostredie, dobre vykreslené vzťahy medzi postavami, ktoré nezriedka umierajú a o napätie veru nie je núdza. Dúfam, že sa tvorcovia pochlapia a vrátia úroveň z predchádzajúcich častí pretože si to tento seriál zaslúži. Posledný videný diel - 4.séria 16.časť: No, posledných 7-8 častí dosť nuda, absolútne netuším,kde sa stala chyba, ale už je to iba slabý odvar toho, čo to bývalo.16.časť 4. série bola fajn, teraz musíme čakať, kým tvorcovia nakrútia ďalšie pokračovania(tipujem, že niekoľko nasledujúcich častí by mohlo mať potenciál, keďže situácia je správne serálovo vyhrotená).Dúfam, že sa opäť podarí dostať WD na predchádzajúcu úroveň, pretože by ho bola veľká škoda. ()

Khostik

No, co k tomu říct... Když jsem objevil první sérii byl jsem opravdu nadšený, asi protože to byl jediný zombie seriál na úrovni.. Žral sem to tak moc že sem první a duhou sérii shlédl ani ne za týden a napjatě čekal na třetí... Všude jsem rozhlašoval že to je nejlepší seriál všech dob a že na to nic nemá.. Přišla třetí série a ta mě taky bavila, díly byly napínavé a stále mi to přišlo jako originální seriál.. No ale čtrvrtou sérií u mě tento séroš končí.. Né že by tato série byla nějaká super nudná nebo špatná, to rozhodně ne.. Je stejně kvalitní jako třetí, jenže je to pořád o tom samém.. Neskutečně zdlouhavé scény, stupidní charaktery, trapné náhody... Každý díl je to samé, někdo udělá nějakou kravinu, začnou ho honit zombíci, pak se půl dílu nic neděje a pak udělaj krutopřísnou ukázku na další díl aby jste se zase koukli... ()

Big Daddy

Hodnotím po zkouknutí tří sérií. Žádná nebyla dechberoucí, ale autoři si přisvojili sice laciné, ale efektivní prvky probuzení zájmu diváka o další a další pokračování. Obvzlášť druhá série je přeplněna telenovelní melodramatickou rozvleklostí. U všech je společným znakem střih mezi díly v ten nejméně vhodný okamžik, tedy v ten kdy by si člověk nejradši pustil okamžitě díl další. Je potřeba ocenit smysl pro detail při porcování mrtváků a snahu navodit atmosféru vylidněné a drancované země s nebezpečím na každém kroku. Obsazení hlavního hrdiny mi ze začátku přišlo jako přinejmenším podivná volba, ale postupem času jsem Andrew Lincolna přijal. U ostatního osazenstva jde o střídavě oblačno a jen pár jedincemi na svém místě. Sečteno podtrženo, rád se podívám na další díly a budu držet palce ať se kvalita drží alespoň na současné koukatelné úrovni. ()

Tess92

K TWD jsem se dostala přes hru, která mě nadchla jak herními možnostmi, tak postavami a jejich osobnostmi. Oproti hře mě seriál dost zklamal. Postavy se mi líbí akorát tři - Rick, Daryl a Glenn, Daryl vede, a zbytek postav jsou prostě podivné slátaniny (nejhorší je Rickova manželka, která se chová naprosto nelogicky). Stačí mi první série a 4 díly druhé série, možná ze zvědavosti kouknu na nějaké další díly, ale rozhodně to není seriál, se kterým budu trávit víc času, to si radši zahraju další sérii hry (časově to vyjde nastejno a rozhodně se přitom nebudu tak nudit a chytat za hlavu, jak se divně chovají - minimálně ne tak často). ()

zekon

Taťka Romero by zvracel! Chtít dělat seriál se zombie chce velkou odvahu a nebylo mi úplně jasné čím si udrží diváka dýl než 80 minut. Dyť taky že jóó. První řada slušný rozjezd a zaujalo. Od půle už to začlo drhnout a konec nepřesvědčil. Ovšem co přišlo ve druhé řadě mě znechutilo, takže 5 dílů a pryč s tím! Nejdřív jsem si říkal, ha amíkoseriál bez flešbeků? Zajímavé, a prásk ho, od druhé řady splněno :) Navíc jde o vsuvky naprosto zbytečné, nic neřešící. Začne spousta zbytečných scén, nikam neposunující děj a horror se slušnými krvavými vložkami z první řady se změní v dojímající telenovelu lehce doplněnou běhajícími zombiemi. Navíc se postavy začnou chovat jako naprostí debilové až to do očí bije. Holt amíci. FUJ! Nemají navíc zombie doprdele chodit????? Běh si dovolil jen Resident Evil a tam se to dalo zkousnout, ale tohle je Running Dead nebo Walking??? Nebrat!!! Radši černobílý NOTLD! ()

endymion

Myslel jsem si, že tento subžánr už nemá divákovi co nabídnout. Velice rád přiznávám, jak HLUBOCE jsem se mýlil. Občas se dokonce přistihnu při myšlence, oč by se různé lidské problémy daly řešit jednodušeji, kdyby byl svět plný zombíků. ()

JackMarvel odpad!

Původně si u mě The Walking Dead vysloužil 5*, ale s každým dalším pokračováním ve mě začal vzbuzovat váhavé pocity. Na konci 3. série jsem snížil hodnocení na 4* a těšil jsem se na čtvrtou. Začínalo mě otravovat farmaření ve věznici a zklamala mě samurajka, která pro mě byla druhá nejlepší (nejschopnější a nejrozumnější) hned po Darylovy. Daryl snad jako jediný jedná rozumně, inteligentně a když zaslechne praskání větví, dojde mu, z jakého směru se ozvalo a kam se proto otočit. Také mě dostávají záběry na zakopávání a pády na zem z takových příčin, z kterých se plácnu do čela. Tento seriál má spoustu pozitiv a oblastí, které bych rád vyzdvihl, ale ty nedostatky, ač je jich méně, jsou fakt síla. Walkeři jsou v tomto seriálu dokonalí špioni, kteří jsou schopní se bez jakéhokoliv zasípání přiblížit až k vašemu odhalenému krku. Proč jsem fandil samurajce? Protože vlastní tak dokonalou chladnou zbraň, kterou by mohla vyčistit i celý město, ale vyniká bohužel jen po fyzické a materiální stránce. Kdykoliv nastane nebo někdo způsobí jakýkoliv problém, jediný, kdo ho dokáže vyřešit a zachránit všem zadky, je Daryl. Být jím tak si půjdu hledat jinou skupinku přeživších, protože kvůli všem neustále riskuje svůj život. Ještě, že jsem se nesvěřil se svými dojmy už v části, kdy nechali vytvořit tak velkou skupinku Zombíků tlačících se na plot v jednou místě až jim rupnul. Že se rozhodli jich co nejvíce zlikvidovat až v situaci, kdy jim padá plot je první věc, ale že to nechají dojít k tomu samému závěru i podruhé..... Po S04E10 jsem se rozhodl snížit hodnocení až na jednu jedinou *, i když potenciál a prostředí tohoto seriálu je úžasný. Snad se to spraví a nebudu každý nový díl jen kritizovat a smát se ;) ()

Richard333

Rozhodně nejlepší seriál o apokalypse!!! Každá série má jiný děj, v žádném díle není nuda, až na třetí sérii, ve které byly trochu slabší díly, ale to ve čtvrté sérii přešlo. ()

yesbook

Ze začátku velice zajímavý seriál, co se týče příběhu nebo zpracování (například scéna jak Rick vjíždí do města na koni je jedna z nejdražších scén vůbec, museli vyklidit část města). První dvě řady krásně vykreslují psychlogii postav se všemi pozitivy i negativy. Jen škoda že se třetí řadou tato přednost ustoupila do pozadí a seriál začal být více podle šablony. I tak jsou ale nové díly dobré, minimálně proto, že se dozvíte, jak dopadnou staré postavy, kdo nový se objeví a jak budou dále probíhat napjaté vztahy. ()

rime

Jeden z mala serialu, který stoji ze soucasne produkce za to. Vyborny casting. Ve ctvrte serii se to zacina trosku vlect, presto stale nadprumerne ()

TheAdams

Seriál o zombie apokalypse, zatím 4 série. První série nám přiblížila původ infekce, příběhy základních postav, taktéž druhá série už od něco dramatičtější a napjatější nám občas ukázala příběh postavy před světovým kolapsem. První série ukazuje na zatím téměř nezabydlenou skupinu lidí, která zatím moc neví o viru a neví jak pořádně "žít". V druhé sérii již skupina najde farmu a v ní rodinu, spojí se.. Děj na farmě probíhal až do konce druhé série kde farmou prošla velká skupina nemrtvých chodců a zdevastovala ji, a byla podpálena. Takže skupina farmu opouští. Začátkem třetí série najdou zatím skoro opuštěné vězení které se jim zdá jako dobré útočiště, postupně vězení vyčistí, i přes problémy se kterými se potácejí. Během třetí série nastane několik nečekaných událostí, chvíle napětí jsou na běžném denním pořádku. Série končí stále ve vězení. Cca do půlky čtvrté série je skupina stále ve vězení, ale bohužel po neočekávaném návratu jedné ze záporných postav musí vězení opustit, tím se velká skupina rozdělí na malé části, během čtvrté série se děj střídá na jednotlivých postavách a jejich minulost, snaží se všichni najít a během hledání po ostatních míří na jedno místo o kterém nevědí co je zač, na konci série se všichni naleznou v místě, avšak místo není to co mysleli a schyluje se k bouřlivým věcem. Nedávno skončila čtvrtá série a odvysílání páté série proběhne kolem října roku 2014. V prvních dvou sérií se děj soustřeďuje hlavně na chodce (zombie). Třetí a čtvrtá je spíše zaměřená na problém mezi jednotlivými skupinami, (Skupina ve vězení a skupina ve vybudovaném městečku, která chce dostat vězení). Seriál se mi velice líbí. Takže dávám 5 hvězd. ()

Sengee

Naprosto ženiální a dějově podmanivý seriál! Kdo miluje zombíky, bude mile překvapen. Ze začátku jsem tomu taky moc nevěřila - a ejhle, stal se ze mě velký fanda! Za další - na to, že se jedná o "pouhý" seriál, tak obdivuji a chválím make-up mastery! Parádní masky v každém díle! Nic laciného, nic trapného, sem tam pochopíme, že se při zabíjení zombie jedná o gumového panáčka - tím myslím, když třeba kladivem zasáhnou hlavu, tak nevidíme praskat lebku a všechny ty vnitřnosti, nýbrž jen masku, což je odlehčující okolnost, nemohla bych na to asi koukat pokaždé a několikrát za díl, a také místo reálně vypadající krve vidíme střik hologramové krve, ale to beru s nadhledem, páč se nejedná o celovečerní film, který má ohromit svými efekty. Takže téhle bandě fakt držím pěsti. ()

Kreveta.punk

Možná to trochu nadhodnotím, ale je to asi proto, že se jedná o jedinej seriál svýho druhu. Proto se taky přenesu přes všechny ty ukecaný scény, místo kterejch bych radši viděl střeva, krev a masakrování zombíků. Ještě, že je tam Daryl Dixon, kterej se s ničím zbytečně nesere. A taky fakt, že všechny postavy, který mě sraly, dřív nebo pozděj chcíply...a vlastně i některý ty co mě ani tak nesraly, ale to je v pohodě. ()

Ajfist

Velmi působivě natočený seriál s dokonalýma maskama.Dost dobře vytvořená depresívní atmosféra.Jediné co mi tam vadilo,ale patřilo to tam,byla šerifova manželka,byla to děsná kráva,která furt nevěděla co vlastně chce a ta herečka sama mi byla taky dost nesympatická.Jinak super hororový seriál. ()

Giordi

Moc rád bych dal *****, tenhle seriál mám strašně rád, a hodně se těšim na každou další sérii, pár nedostatků mi v tom však brání. 1) nevyužitý potenciál některých postav (T Dog, Merle) a na druhé straně otravné chování jiných postav (naivní Andrea, Lori, nesympatický Carl - syn hlavního hrdiny). Navíc i hlavní hrdina seriálu není mou nejoblíbenější postavou. Věčně jen fňuká. 2) nízká variabilita prostředí - každá série se upne především na 1-2 hlavní lokality a jen občas se vydaji na krátký výlet (ne vždy záživný) jinam. Seriál pak působí hodně jednotvárně, když se postavy pohybují pořád na jednom místě. Navíc není někdy úplně jasný, kam se chtějí ubírat dál, trochu jim chybí cíl (i když v zombie apokalypse se toho moc vymýšlet nedá, to uznávám) 3) rozsáhlé dialogy - hlavně druhá série trpí určitou telenovelizací. Spousta nudných dialogů o ničem pod rouškou snahy o vývoj postav. 4) místy chabá atmosféra - chtělo by to více emotivních a strašidelných situací.Někdy jsou scény s nemrtvými trochu rutinnía moc nebaví. Jako plus seriálu hodnotím zombíky, jejichž makeup je skutečně excelentní. Oblíbený postavy - Michonne, Daryl, Merle, Glenn. Hodnocení: 85% ()

Unrealik

Ztracení bojují proti zombíkům. Celkem zajímavé. Je škoda, že některé postavy zemřou, ale co se dá dělat. Hodnotím po čtyřech sériích. Už po šesti sériích. Tak už po devíti sériích. Zatím za slabší 4 hvězdičky. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021