V malém táboře uprchlíků nedaleko Atlanty přežívá spolu s Rickovým synem Carlem (Chandler Riggs) i jeho manželka Lori (Sarah Wayne Callies) se svým novým partnerem Shanem Walshem (Jon Bernthal). Mezitím pomáhá Rickovi z prekérní situace v atlantských ulicích Glenn Rhee (Steven Yeun), jenž ho odvádí na relativně bezpečné místo, Ricka tam však nečeká příliš vřelé přijetí. Ukazuje se, že jde o zásobovací skupinu pro uprchlický tábor za městem, která je nyní díky Rickově záchraně obklíčena nemrtvými v obchodním domě. Rick přichází s extrémní formou kamufláže a vzápětí i se způsobem, jak z města uniknout, za sebou však zanechávají Merla Dixona (Michael Rooker). (Necrotongue)

Maza2222

Ani druhý díl nezklamal, jelikož se mi možná líbil více než pilot. Skvělý scény, nástup nových postav (od Glenna až po Andreu) je skvělý. A to, jak Rick s Glennem chodili mezi mrtvolami nemá chybu. ()

Hansolo35

Jako komedie...i když nechtěná... proč ne. Jsou to sice amíci, ale snad by i oni dokázali použít šedé buňky mozkové. Utečou "do hor", což je na kopeček na dohled od města a bydlí pod stany? To jako fakt? Nejsou schopní jít mezi zombie a být zticha? Ach můj bože. Das ist hrůza. ()

Poipoi

**Epizóda v ktorej sa bije klasický "starý" štýl devätdesiatkových seriálov s novým štýlom. Tento diel jednoznačne ukazuje prečo bolo (oprávnene) TWD v svojich začiatkoch jedným s TOP seriálov. Scény, ktoré nepotrebujú explicitné vysvetlenie, ale pracujú s divákovou inteligenciou (bohužial v tejto dobe už skoro rarita) sú umeleckým obohatením priamočiarej hororovej akcie (scéna s Lori a Shaneom v tráve, Rick a osadenstvo dodávky pri úniku). **Rick sa v tomto diele prejaví ako líder tak prirodzene, až človek zabudne, že správny hrdina má mať bodybuilderskú postavu a dokonalú hipsterskú bradu (SPOILER!! ono ten druhý bod Ricka časom neminie). Záver dielu je príjemná čerešnička na torte. **PS: treba si uvedomiť, že tento seriál je podľa komiksovej predlohy a že je to v podstate sci-fi, lebo inak sa celý dej zmení na otázky v hlave typu ,,prečo nepoužívajú rúška? prečo si nechránia tvár (veď viete v ktorej scéne)? ako mohol tak ľahko vytiahnuť tú sekeru? atď... s takýmto uvažovaním by hodnotenie muselo byť úplne iné. Avšak tento seriál asi nepozerajú ľudia, ktorí by v ňom hľadali realitu, všakže? ...všakže? ()