Situácia v Alexandrii je zúfalá. Časť hradieb je podlomená a nik nemá nástroje na ich opravu. Aaron vedie výpravu do ruín Hilltopu. Carol, Lydia a Jerry získajú kováčske nástroje na opravu hradieb a lovia zver. Narazia aj na roztrúsenú skupinu Našepkávačov. Sú ešte stále nebezpeční? Eugenova skupina medzitým konečne dorazila do Spoločenstva vyvolených. Zdanlivá idylka je však až príliš dokonalá a Eugene čoskoro začne pochybovať o identite údajnej Stephanie. Keď skupina poruší pravidlá komunity, musí čeliť následkom. (TV JOJ)

kenkaku

Tedy seriál opravdu přidal na tempu. Dřív byla cesta z Alexandrie na Hilltop jak cesta na Mars a těd hop (3 minuty) a jsme tam. Pro mě je to dobré znamení, že děj nehledá vycpávky. Na druhou stranu to skákání děje působí zmateně. Díky němu mám podezření že fail první epizody (kde vzali sakra ty uniformy!?) je prostě průšvih scénáře nebo střihače. Tak jako tak je to špatně. Vůbec celá “stormtroopers” linka, je podezřelá a zcela padlá na hlavu. Darylova linka tentokrát nic (po tragédii minule celkem pozitivum). Judith je za to zklamání jako prase. Její linky byly vždycky to nejlepší, ale teď? ()

Najt

Fantastická epizoda ve všech směrech. Zajímavé dění v Commonweathu, výprava na Hilltop, zmínka o Connie i dění v Alexandrii. Tentokrát měl Daryl oddych. Takže Eugene a spol. je v jedné skupině, Daryl v druhé,  Maggie stále na výpravě, lide v Alexandrii a Connie na útěku. Aktuálně je dění na pěti frontách. ()

Milano33

Emočne veľmi dobre podchytená epizóda. Rozhovor medzi Rositou a Judith bol neskutočne pohnutlivý a tie nevinné Judithiné očká i slzičky ma jednoducho úplne obmäkčili. Z dejovej linky Negana a Maggie mám taktiež celkom dobrý dojem, keďže to neustále medzi nimi veľmi prenikavo škripá. Stále sa darí udržať pri ich spoločných scénach úctyhodné napätie a čakanie na tú takmer nevyhnutnú rozbušku hrotí celé toto všetko do extrémov. A koniec koncov sa nám v tomto diele prvýkrát predstavil aj The Commonwealth a musím uznať, že byrokratický a právny systém v tejto komunite očividne funguje a počas trvania apokalypsy dosiahol relatívneho účelu. ()