Saharské písky

(študentský film)
  • USA Saharan Sands

Václav a Anička jsou manželé už 25 let. Výročí společného soužití se rozhodnou oslavit v místě, kde se poprvé potkali. Co se stane? (MFF Karlovy Vary)

Marthos

Příběh sice není ničím inovativní, ale přesto na milimetr přesně odpozorovaný ze života. "Kde já jsem mohl být?! - Já vím, v Akademii věd . . . ale na vrátnici . . . " ()

hippyman

minimalistické pojetí všedního problému... pesimistická atmosféra je ředěna hořce směšnými dialogy, dojemné momenty zase zlehčovány humornými situacemi... celé skvěle zahrané, napsané i režírované, prostě na to, že jde o studentský film, klobouk dolů! 90%. [Festival nad řekou, 2010] ()

dvd-L

Film má velice příjemnou a silnou atmosféru. Pod přepáleným nebem na pozadí panelových domů uprostřed ničeho jakoby člověk přímo cítil dusno a skřípání zrnek písku mezi zuby. Ačkoliv je to příběh neveselý, téměř melancholický, má v sobě zvláštní pozitivní náboj. Lidé jsou zde opravdovými lidmi, skoro jako ve filmech československé nové vlny (nemohu se zbavit přirovnání k mému oblíbenému filmu Slnko v sieti). Držím autorovi palce a těším se až jeho celovečerní filmy nahradí všechny ty Troškiády a podobné velkovýkrmné nesmysly v našich kinech. ()

igi B.

Fakt nechápu, co to je za studenta filmové školy a budoucího profesionálního "filmaře", když vyrobí k vyprsení se a obrazu svému formou i obsahem takto bídně >invenční< a herecky oddeklamovanou banalitu, jako vyblitou někde z bakalářské čéestévé z dob jeho rodičů... Tak to už je snad nějaká infekce, mezi tou současnou tušašskou čudláckou garnitůrou... °-[.. . . . Každopádně když tyhle řídký písky navlhnou, bejvá z toho jenom hnusný bahýnko... JámuFámu to je fu/c/k, tak ještě že tu máme ten serriálovej ráj to na pohled, Pepik ten se neztratí, i ve Vejvarech už to bylo, i ta veřejnosrádní už mu to uvedla, tak super dobrý ne, pysku? ... :-| - - - - - (Poprvé a naposledy viděno 12.11.2011 na >stupisském prostoru< , hodnocení 90., komentář zde jako devátý - 12.11.2011) ()

Rosomak

Z vizuální stránky to vypadá správně filmově a i záběrování se mi hodně líbilo (veskrze delší statické záběry). Bohužel příběh neříká nic nového a omílá tisíckrát viděné klišé... ()