Špunt a Zrzek

• USA Chucklewood Critters
všetky plagáty

V Chucklewoodském lese žijí se svými rodiči medvídek Špunt, lišáček Zrzek a želví kluk Turner. Jsou veselí, hraví a trochu nezbední, a tak se dostávají do různých nesnází. Při svých hrách a dobrodružstvích poznávají přírodu kolem sebe i pro ně neznámý svět lidí, který jim pomáhá objevovat hodný a starostlivý lesník parku pan Johnes. Jsou to ale hlavně nerozluční kamarádi, kteří drží vždy při sobě a pomáhají si. Proto každé jejich dobrodružství nakonec šťastně dopadne. (oficiálny text distribútora)

JohnnyD

Séria filmov môjho detstva. Roky som zisťoval, čo to je a či to vôbec existuje a nie je to výplod mojej detskej predstavivosti. Pokiaľ si dobre pamätám na Slovensku to chodilo minimálne pod jedným názvom a to Kamaráti z lesa (alebo z Veselého lesa ako znie jeden český preklad) a mená hlavných hrdinov sa časom menili. Na začiatku to boli myslím Edko a Eliška a lišiak bol z neznámych dôvodov ženského rodu (neskôr sa mi zdá Maťko a Riško). Neskôr mali filmy normálnejší preklad. To ale nič nemenilo na tom, že je to úplne dokonalá rozprávka úžasne vytvárajúca fikčný svet lesa doplneného o skvelé príbehy a milé lesné postavičky (v pamäti mi uviazol južanský krokodíl Lester). Veľkým plusom bolo že mnohé filmy boli tematické holiday specials (halloweensky diel, vianočný, veľkonočný...) a atmosféra a trademarky sviatkov boli využité úplne dokonalo. Jeden z najkrajších rozprávkových seriálov. Môj ideál animovanej rozprávky. ()