Zvláštní jednotka

všetky plagáty
TV spot
Francúzsko, (2009–2016), 27 h 44 min (Minutáž: 52 min)

Tvorcovia:

Olivier Marchal

Jean-Hugues Anglade, Nicolas Duvauchelle, Karole Rocher, Joseph Malerba, Isabelle Renauld, Geoffroy Thiébaut, Alain Figlarz, Joël Lefrançois (viac)

SDPJ 92 Haute-de-Seine je jedna ze tří zvláštních jednotek, které mají pomoci kriminální policii v pařížské oblasti. Jsou dobře vycvičeni a jejich úkolem je boj proti organizované a specializované kriminalitě a zločinnosti. Pracují s nejlepšími technickými a vědeckými prostředky a informatikou. Hrdiny seriálu Oliviera Marchala, který napsal scénáře a první čtyři epizody režíroval, jsou čtyři policisté: Caplan, Morlighem, Vachewski a Roxane, kteří mají na starosti okrsek des Hauts-de-Seine mezi Neuilly a Nanterre. Jsou to čtvrti, kde jsou luxusní domy a zároveň místa, kde zákon neplatí. Jejich život profesionální a často i osobní se pohybuje na hranici zákona. Bojují se zločinci a v patách mají lidi z "vnitřního", které chtějí jejich kůži. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Mamlas k tomuto seriálu (5)

Zvláštní jednotka (2009)

Podrobnější komentář jsem nechal u jednotlivých sérií, které jsou docela vyrovnané - za mě 15%, 14%, 11%, 20%. Celkový dojem je takový, že sledujeme příběh o skupině křivých věčně nasupených poldů, kteří si svým přístupem vytváří neustálé řetězící se problémy. Negativem je nepřehledný děj a přehršel postav a jmen. Taky jsou všichni šmejdi a není komu fandit. Pozitivem je, že to aspoň místy zaujme. ↘️ 15% ()

Série 1 (2009) (S01)

První série je dost zmatené policejní drama, hafo jmen, nepřehledný děj, často vytřepaná kamera. Příběh nic moc a často jsem se v tom binci ztrácel. Jinak standardní TV "kvalita", zaujmou snad jen věčně nasraní křiví poldové, jejich řetězící se průsery a to, že ještě nejsou v base. ↘️ 15% ()

Série 2 (2011) (S02)

Protivní, věčně nasraní křiví poldové z první série neskončili v base a tak je třeba jejich přítomnost vystát i v sérii druhé, místo, aby své místo přenechali novým postavám a novému příběhu. Většinu času se tam ponevírají od ničeho k ničemu, chodí, čumí, žvaní a furt vymýšlejí nějaké konstrukce. V zásadě je to podobný mišmaš jmen a postav a nějakého dějového bordelu jako v první sérii. ↘️ 14% ()

Série 3 (2014) (S03)

Ve třetí sérii zbyli už jen 3 hlavní, věčně nasraní obličejové. To je posun k lepšímu, ale v reálu to vůbec nepomohlo. Celkem nic se tam neděje, všichni se zase ponevírají od ničeho k ničemu a jen žvaní a žvaní a řeší zapeklitý problém složitý jako žebř. Skoro to vypadá, že se tvůrci záměrně vyhýbají nějaké akci. Raději ji přeskočí a pak se zase žvaní a žvaní. Zatím nejslabší série, nudná a chaotická, desítky jakýchsi jmen a postav, prostě bordel jako v předchozích sériích. ⬇️ 11% ()

Série 4 (2016) (S04)

Čtvrtá séria byla asi nejlepší. Trochu přidali na násilí a na akci, režijně už to nebyl až tak velký binec jako v prvních 3 sériích. Jinak se to ale nevymykalo. ↘️ 20% ()