Moderná rodina

• Česko Taková moderní rodinka (viac)
Ukážka z filmu 3
USA, (2009–2020), 91 h 3 min (Minutáž: 20–22 min)

Ed O'Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Eric Stonestreet, Rico Rodriguez, Nolan Gould, Sarah Hyland, Ariel Winter (viac)

Americký komediální seriál nám představuje novodobý rodinný klan, v jehož čele stojí šedesátník Jay Pritchett se svou novou mladou manželkou a vyženěným synkem, Jayova dospělá dcera se třemi potomky a syn, který se svým partnerem právě adoptoval dítě.  Kdysi osvědčený rodinný model žena + muž + dvě až tři děti už je dávno minulostí a tento americký sitcom nám představuje moderní rodinu z počátku 21. století. Vlastně tři rodiny, které nicméně dohromady tvoří klan Pritchettových. Jeho patriarchou je šedesátník Jay (Ed O'Neill), který se znovu oženil s mnohem mladší vášnivou Glorií (Sofía Vergara). Ta si z předchozího manželství přivedla do rodiny jedenáctiletého syna Mannyho (Rico Rodriguez), jenž celé dny tráví sněním a psaním veršů, což se jeho novopečenému nevlastnímu otci zrovna nezamlouvá. Jay také těžko snáší, když si lidé myslí, že je Gloriin otec, nikoliv manžel. Jayova dospělá dcera Claire (Julie Bowen) a její muž chtějí mít otevřený a upřímný vztah se svými třemi dětmi, jenže to není žádný med, zvlášť když udeří puberta. A pak je tu Jayův syn Mitchell (Jesse Tyler Ferguson), který už pět let žije se svým partnerem Cameronem (Eric Stonestreet), a právě spolu adoptovali dítě z Vietnamu. Život, jak se zdá, není úhledný ani předvídatelný, ale právě překvapení, jež neustále přináší, z něj vyhánějí nudu. (ABC TV Network)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (262)

Čapni to! (2016) (S08E06)

Po halloweenské epizodě přišel slabší díl, přestože mě Haley pobavila hned v úvodu. Bavila mě Glorie se svou snahou zařídit si večer jen pro sebe (sobík Joe), bavila mě i Philova snaha, dostat se do Jayova klubu, jenže pak přišlo interaktivní divadlo... 4*- // "Jo, jasně, jsem striptérka, Alex. ...... Panebože, vy si to fakt myslíte?!" ()

Farmářské díkůvzdání (2016) (S08E07)

Tušil jsem zradu už ve chvíli, kdy jsem zjistil, že oslava Díkůvzdání neprobíhá u Jaye, ale u dvou farmářských chlapců. Až na pár vtipných momentů to na mě působilo dost chabě a byl jsem zklamaný, že si tvůrci nechali uniknout parádní příležitost pro pěkně ujetý humor. // "Ale to nic, berme to pozitivně: "Kdo si dá kozu?" ()

Tajný spolek (2016) (S08E08)

Osmá epizoda mi vynahradila nepříliš podařené Díkůvzdání, tohle jsem si fakt užil. Utajené společenstvo uvnitř rodiny bylo dokonalé, a kvůli Gloriině ruskému okénku jsem si musel tuhle pasáž pustit i v originále (a vyplatilo se). Tady bych se ani nepokoušel hledat chyby- jasná, plná palba. // "Pracuju sama, jak uslyšíš dvě rány, je hotovo, když budou tři, jeden se pokusil vstát." ()

Zimní ples (2016) (S08E09)

Když si odmyslím Camerona, nebyla to vlastně nijak špatná epizoda, nebyla ale ani nikterak oslnivá a po dávce humoru, které se mi dostalo v předchozím dílu, to bylo přece jen citelně slabší. Původně jsem si od dozoru na školním plese sliboval větší odvaz, a ani Phil s Jayem se dvakrát nepřetrhli. // "Kam tak spěcháš?" "Do Skotska." / "Má mobil angličtina ne dobrá." ()

Principál Keifth (2017) (S08E10)

Přiznám se, že si myslím, že by si epizoda zasloužila jen čtyři hvězdičky, ale pro několik zápichů, které mě opravdu dostaly (například Phil na katapultu), jsem tam tu pátou prostě musel přidat. Omlouvám se všem objektivním uživatelům, ale nemohl jsem jinak. // ""Proč tu pobíhá modrej krocan?" / "Mohla bys to vyplivnout do ubrousku? Injekce už je na cestě." ()

Serža a Kvítek (2017) (S08E11)

No, nevím, tentokrát zábavu vytáhlo nahoru jen několik povedených scén, celkově na mě jedenáctá epizoda příliš nezapůsobila a moc jsem se nezasmál. Tak třeba rozhovor s nápovědou na baru na mě fungoval skvěle, škoda, že se to celé neubíralo v podobném stylu. // "Půjčili mi ho ti dva milí farmáři, díky mně jim prý došlo, že zapomněli nakrmit kozy." ()

Láska je mocná čarodějka (2017) (S08E12)

Nebudu zastírat zklamání, k Valentýnu patří Clive s Julianou jako k velbloudovi hrby (vypůjčeno od Šimka a Grossmanna), a to Cliveovo mihnutí mi nestačilo. Sal mi už přijde trochu ohraná a je fakt, že děj pěkně zachraňovaly Haley a Alex, ale nebýt překvapení pro Phila, nevím, jestli bych nezůstal na třech hvězdičkách. // "Konečně! Bála jsem se, že ustoupí jako vaše vlasy." / "Nezasloužím si tě." ()

Udělej si sám (2017) (S08E13)

Zvláštní epizoda. Bylo to jako z nějakého pořadu pro dům a zahradu a ne všechny části mě tak úplně bavily. Kutilské okénko s Philem a Lukem se velice povedlo, úprava satelitu v Jayově režii se mi taky líbila, lekce vaření s Claire už byla o něco slabší a zahradníci se mě násilím snažili přesvědčit o tom, že se bavím (marně). // "Nemůžete rachotit jinde?" "Jasně, to sušička by si měla hledat bejvák." ()

Těžká je hlava... (2017) (S08E14)

I tentokrát jsem se dobře bavil, přesto to na pátý kousek nestačilo. Líbilo se mi, jak si Phil myslel, že si splní svůj velký sen a že je na něj Jay konečně hrdý, Gloriin dárek Claire až na pracoviště neměl chybu, dostal mě Manny jako průvodce GoT pro Haley, Alexin kariérní postup, byl dokonalý, takže mi to zase pokazila až ta afektovaná hysterka na CT. Fakt vtipné, Camerone. // "Ne, Claire, netancuj kolem horké kaše, obě víme, že ten tanec ti nejde." ()

Hledá se Fizbo (2017) (S08E15)

Patnáctá epizoda se podle mě příliš nepovedla. Když jsem zjistil, že má Phil organizovat rozlučku se svobodou, těšil jsem se asi víc než Frank, ale tvůrci to pěkně zařízli. Nasadili "sympaťáka" Raye a všechno šlo do kopru. Tohle už nedokázal napravit ani Manny se svým novým počinem, zvlášť když pak došlo znovu na Fizba... // "Ten vůl od naproti nechal otevřeno." "Tam bydlím já!" ()

Basketbal (2017) (S08E16)

Všechno dobré v této epizodě šlo tentokrát jasně za Philem, už jeho příprava na charitativní basketbalový zápas byla parádní, kvalitní bylo i samotné utkání a bavil jsem se i u aféry se dřevem. K mému překvapení mě tentokrát příliš nenadchla Gloriina snaha o společenský přínos, a to patří Glorie mezi mé oblíbené postavy. // "Někde se za tebe jeden zelený připínáček hodně stydí." ()

Prasečinky (2017) (S08E17)

Ani v tomto případě mě tvůrci nepobavili tak, abych udělil plný počet hvězdiček, ale mnoho k tomu už nescházelo. Moc se mi líbilo zapojení všech jednotlivců do jednoho dlouhého řetězce intrik, následný nevyhnutelný dominový efekt byl naprosto dokonalý. 4*+ // "Nemůžu jet na nákupy v lodičkách na doma!" ()

Pět minut (2017) (S08E18)

Musel jsem jít na pět kousků, ve chvíli, kdy mě dokáže rozesmát i Cameron, bych prostě nemohl jinak. Kromě toho, že jsem si chvílemi připadal jako u sledování filmů Memento a Hele, vole, kde mám káru?, mě dostala i přepadovka Dunphyových u Alex a Rainerův životní krok. // "Přistáli jsme? Ty léky jsou fakt něco." ()

Frankova svatba (2017) (S08E19)

Naprosto perfektním Dunphyovým to tvůrci hanebně pokazili znovunasazením Cameronovy sestry Pamely. Mě bohatě stačí ke zkažení nálady jeden afektovaný jedinec, dva, to už je úplně jiná liga (nižší). Ještě, že to Mitchell držel jakž takž nad vodou. Nejlepším zápichem byla určitě reakce Claire na slovo prohibice. // "80% vtipu je překvapení, zbylých 20% jsou slova." / "Spletl jsem se, v tomhle pokoji je příšera!" ()

Všichni jsme si rovni (2017) (S08E20)

Společné chvíle Jaye a Phila mě většinou převelice baví a zadařilo se i tentokrát, Phil opět nezklamal a zajímalo by mě, kolik takových mincí ještě vlastní. Boj za práva žen mě v tomto případě oslovil, hlavně v podání Lukea a Mannyho, jen nevím, jestli Jayovi vynáší parkoviště dost, aby tím pokryl vedlejší ztráty. No jo, ale zase Pamela a Cameron... 4*- // "Někdo nám asi prostřelil kolo!" ()

Čas pro sebe (2017) (S08E21)

Úniková epizoda se tvůrcům hodně povedla, znovu se mi potvrdilo, že pokud mě baví i Cameron, budu hodnotit plným počtem hvězdiček. Lázně s Jayem a Mitchellem byly dokonalým zážitkem, události v Jayově domě mi pěkně zahýbaly bránicí a útěk Thelmy a Louisy před vlastní rodinou to dorazil (v dobrém). // "A to je můj syn Douglas." / "Já mám aspoň přítele." "Seš hnusná!" ()

Maturanti (2017) (S08E22)

Od závěrečné epizody osmé sezóny jsem přece jen čekal něco víc. Tvůrci to tentokrát zahráli více na city, humor šel spíše do pozadí, a to mi docela vadilo, protože se na seriál dívám hlavně proto, abych se zasmál. No, snad bude úvodní díl deváté řady silnější. // "Co má malé ručičky, je upnuté a tik mu není cizí?" "Alex?" / "Můžete se posunout? Musím někoho zabít." ()

Season 9 (2017) (S09)

Znovu se mé hodnocení po dvaadvaceti epizodách vyšplhalo na čtyři hvězdičky, ale je to hlavně tím, že jsem byl u některých dílů na tvůrce příliš měkký a trochu jsem jim přidal. Ve skutečnosti bylo jasně vidět, že se ze seriálu začala vytrácet invence, z humoru mizí ta původní lehkost a já jsem stále častěji narážel na scény, jejichž vtipné momenty na mě vůbec nefungovaly. Jiné situace naopak dokazovaly, že to v sobě scénáristé pořád ještě mají, jen mám dojem, že je zmáhá velký počet epizod. Příští řadu každopádně nevynechám. ()

Jezerní život (2017) (S09E01)

Osmá sezóna mě několikrát zklamala, ale úvodní epizoda deváté řady mi potvrdila, že když se tvůrcům opravdu chce, pořád mě zvládnou výborně pobavit. A jak už jsem několikrát napsal, když mě rozesměje i afektovaný Cameron, bývá o výsledku rozhodnuto. // "No tak fajn, vydejme se na ten velký, tekutý krchov!" ()

Dokonalé rozloučení (2017) (S09E02)

Nebyl to sice takový odvaz jako v předchozí epizodě, ale i tak jsem se velmi dobře bavil. Rozesmálo mě Haleyino brigádničení v golfovém klubu, dostala mě rodičovská inspekce u Alex (Phil je démon) a ocenil jsem i ohraný ale stále dobrý nápad se dvěma našeptávači. // "Jako bych se potkala za třicet let. A je vidět ta stálá péče." ()

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Z kalifornského Los Angeles přišla smutná zpráva. V úterý zemřel americký herec, režisér a producent Norman Lloyd. Bylo mu neuvěřitelných 106 let. Zprávu o úmrtí médiím potvrdil Lloydův dlouholetý… (viac)

Zorro dostane novou verzi

Zorro dostane novou verzi

10.12.2020

Jen co filmař Robert Rodriguez (Alita: Bojový anděl, Sin City – město hříchu) sklidil chválu za svoji čerstvou epizodu seriálového Mandaloriana, oznámil tvůrce ještě spolu se svou sestrou… (viac)

Nejlépe placené herečky roku 2020

Nejlépe placené herečky roku 2020

16.10.2020

Časopis Forbes každoročně sestavuje žebříček nejlépe placených herců a hereček roku, před pár týdny jsme tak řešili nejlépe placené herce, a nyní nastal čas podívat se taky na herečky. Následující… (viac)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci… (viac)