Tento film vypráví příběh tří lidí, které nějakým způsobem postihla smrt. George (Matt Damon) je americký dělník, který má zvláštní napojení na posmrtný život. Na druhé straně světa prožije francouzská novinářka Marie (Cécile De France) okamžik, kdy se ocitne blízko smrti, což naprosto otřese jejím vnímáním reality. A když londýnský školák Marcus ztratí nejbližšího člověka, potřebuje nutně odpovědi na otázky, které s odchodem milované osoby vyvstávají. Každý je na cestě za hledáním pravdy, jejich životy se protnou a navždy změní tím, v co věří, že by mohlo být – nebo musí být – po životě. (oficiálny text distribútora)

jos_sep

Vyjma úplného začátku na mě Hereafter působil zhruba 3/4 filmu docela zdlouhavě. Dost se vlekl, nedělo se nic moc zajímavého a já stále čekal nějaký zvrat, dramatickou chvilku nebo nějaký "rozjížděcí moment." Ikdyž se nic z toho nedostavilo, film plynule vyústil v hezký a citlivý konec. Pro mě je to asi nakonec za 4*, právě za ten konec, za vlnu tsunami a za celkový dojem z filmu. ()

Sollozzo

Ano, film byl trochu roztahaný. Ano, prolínaní příběhových rovin nefunguje tak, jako ve filmech Inarrita. Ano, líbilo se mi to...nechápu, že se tento film dostane do modrých čísel. Už jen příběh je velmi zajímavý a nutil mě k zamyšlení. A to nepočítám Clintovo režii ani výkony hlavních protagonistů, kteří svoji práci odvedli velmi dobře. 75%. ()

Ogrb

Obrovský zklamání! Clinta i Matta mám dost v oblibě, ale tady prostě přestřelili, Život po životě je pro mě film o hovně. Uvědomil jsem si to zhruba v polovině a od tý doby jsem se tomu hlavně smál. I když mně bylo spíš smutno z toho, jak takovej tvůrčí tým dokázal nadějnej námět totálně pohřbít. Obrovský zklamání. 3/10 ()

hero_bk

Po výborně natočeném úvodním tsunami přijdou dvě hodiny nudy prošpikované ničím, co by zaujalo. Nesmírná předvídatelnost a naivita vráží dlouhé hřebíky do mozku inteligentního diváka, který čeká něco nového, objevného. Místo toho se nedočká ale vůbec ničeho, co by stálo za to, abych tady o tom psal. Dávám dvě hvězdičky: Jednu za tsunami a druhou za příběh dvojčat, který má, snad jediný, něco trošilinku do sebe... ()

Izz

Neskutečně rozvleklý blábol,který degraduje v podstatě celé Eastwoodovo postavení v kinematografii o stupeň níž.Damon by si měl začít vybírat látky trochu pečlivěji,jestli nechce,aby jeho kariéra šla ke dnu rychleji,než stačila vystoupat na vrchol. ()

Jack333

Tak ze začátku jsem očekával cokoliv, jak asi bude tato problematika pojata...ale musím říct, že hned od začátku mě vtáhly do děje vizuální efekty, za které byl následně film nominován na Oscara...ano, možná občas flm zaškobrtne, ale i tak mu dejte šanci...díky němu nahlédnete na něco skorem "nemožného", co se ale skoro běžně kolem nás děje, ale dokud to člověk nezažije, neuvěří. A když to ještě režíruje Clint Eastwood...co dodat... ()

markyzgero odpad!

zcela jistě nejhorší eastwoodův film všech dob. asi už kráčí na druhej břeh, a tak si pomáhá berličkama moodyho blábolů. navíc jsem to vlastně ani nepochopil. jestli to mělo bejt nějaký art movie, proč tolik banalit? eastwood byl vždycky patetickej, ale pokaždý to ustál buď silnym příběhem, nebo machovskou image. tady nic. prázdná sláma. nuda. nic. ()

WScully

Pod taktovkou filmovým životem otřískaného herce a režiséra se odehrává skutečná filmařina. Scénáristicky dokonalý a plnohodnotný oduševnělý příběh tří lidí, jejichž životy se prolnou náhodou... Nebo to byl osud? Samotář s darem komunikovat s mrtvými, emancipovaná sebevědomá úspěšná žena, která přehodnocuje svůj život kvůli nehodě, chlapec obklopený prázdnotou díky smrti svého bratra a ztrátě matky alkohličky a feťačky. Hlavní představitelé skvěle využívají síly scénáře, kamera skvěle dokresluje atmosféru. Lidský příběh o životě a hledání hodnot, což bohužel nalézáme až skrze smrt. Pro mě jeden z nejsilnějších filmových zážitků poslední doby. A ten výběr hudby... 100% ()

Šňůra

Už jsem si skoro myslel, že to snad ani není možné. Ale stalo se. I mistr Clint Eastwood natočil zcela průměrný, ba i trochu nudný film. A to i přesto, že scénář k němu napsal osvědčený Peter Morgan, produkovali jej Frank Marshall a Steven Spielberg a jednu z hlavních rolí si zahrál Matt Damon. Výsledkem ale je jen prázdná, banální báchorka. Bohužel. ()

Zombiepod

Tak toto teda nie. V prvom rade som očakával parádnu eastwoodowkú dramatickú jazdu s nádychom fantasy, a spočiatku to tak vyzeralo - znova sme videli tri filmy spojené dohromady, precízne natočené a veľmi starostlivo postrihané a spojené. Ale aby som po pol hodine zaspal pri Clintovom filme? Po celú dobu sa tam neudeje ale absolútne nič, čo by posúvalo dej niekam ďalej, film zíva prázdnotou a - priznajme si to - aj pointou. Tie intelektuálne úvahy a neustále kecy, ktoré sa snažia tlačiť na divákove city (bohužial v tomto prípade však márne), začnú liezť na nervy, pretože stále čakáte ako veľkolepo sa to skončí, ako sa všetky príbehy spoja do dychberúceho záveru, no nič také sa nekoná. Finále je presne také ako každý už od začiatku očakáva, ba dokonca ešte debilnejšie. Zbytočné dve hodiny života, ktoré sa dajú lepšie využiť zízaním do plafóna. Jednej hviezde uniklo len o vlások - Clint stále disponuje viditeľnou režisérskou a najmä hudobnou zručnosťou, ktorá aj z takto debilného filmu dokáže vystrúhať niečo INÉ. ()

altaica

PRO MUŽE Téma, které zaujme. Kdo by nechtěl vědět, co bude potom? Film připomíná závod, kde na střední trať postaví sprintera. A ten vyrazí. Přepálí start a po chvíli odpadne. Následuje velmi pomalá a šouravá chůze, ale před cílem zrychlí a zase proběhne téměř tryskem. Vůbec by to nebyl špatný film, kdyby měl poloviční stopáž. Rada – pustil film, držet ovladač, po 30 minutách přetočit o alespoň 60 minut dopředu, dokoukat zbylých 30 minut. V té hodině, kromě nudy nepřijdete o nic. Díky snadné zapomenutelnosti máte šanci film vidět vícekrát, osobně se mi po pár týdnech vykouřilo z hlavy, že jsem to viděl a omylem pustil znova. Eastwood evidentně tuší, že už mu parte čouhá z prd.le, tak si zkusil tipnout, co bude následovat a měl o pár km více filmu, než je zdrávo.  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE 3 dějové linky lidí, které navštívila kmotřička s kosou se protkají ve správný okamžik. Muž, který schopnost předávat vzkaz z druhé strany považuje za prokletí. Žena, která na pár okamžiků na druhém břehu už byla a není schopna pokračovat tak, jako dřív a dítě, které v naprostém osamění nese úděl smrti svého druhého já. Od Clinta bych čekal, že se k tématu postaví jinak, než melodramaticky, ale asi už má z těch stříleček z období vlastního herectví už dost. Obrázky na plátně jsou podbarveny hudbou umocňující celkový dojem konejšivé ukolébavky pro starší a pokročilé.  HLÁŠKA:: Každý z nás tím jednou projde (Nic moc, že?) ()

Milda003

Trošku tajemné téma, ale pro mne nedostačující zpracování. Čekal jsem tam víc duchařiny a rozsáhlejší využití "schopnosti" média. ()

mac000

C. Eastwood trochu jinak. Většina z nás se potřebuje ujistit o tom, že je v nás něco, co pokračuje dál i když naše fyzická schránka zemře. A této víře dává film jedno z možných zázemí, když se zamýšlí nad tím, co je "potom". A každý si to může domýšlet po svém... Výborný herecký výkon C. De France v roli televizní reportérky, ještě lepší je M. Damon ()

vozralec

Rozhodně se nejedná o špatný film. Ale je prostě tak nějak zdlouhavý a nic moc se neděje (kromě výborné úvodní vlny). Film jsem viděl po částech v rozmezí cca 5 let. To už samo o něčem vypovídá. ()

Bigwave

Negativní ohlasy na tento film mě trochu odrazovali, i přez to jsem neváhal. Eastwood vytvořil jakési pochmurné drama, ve kterém spojuje příběhy tří lidí, kteří mají zkušenosti z posmrtním životem. Dost mě zaujalo dějové zakomponování, dvou světově závažných událostí současné doby. Celý film působí tak nějak tajemně a nevypočítavě. Jediné co mě zklamalo, byla lehkovážnost některých dialogů. ()

pepo701

na Eastwooda nehorazne slabe. tesil som sa na to ako male decko na kolotoc ale Hereafter je uplne ina liga nez Million Dollar Baby a Gran Torino. namet ma oslovil ovela viac ako spominane dva filmy ale tomuto bohuzial chybalo nieco, co by film potiahlo - mozno prave Eastwood pred kamerou a nie len za nou. po dvoch hodinach som cakal aspon nejaky dychberuci koniec ale ani ten neprisiel, skoda. a co uz vobec nechapem, je neukonceny pribeh Melanie, ktory by sa dal velmi dobre rozviest. ale sefko to asi chcel inak. 3* ()

DoubleJo

Vyzera to, ze s Eastwoodom to ide dolu vodou. Zrejme si tentokrat povedal, ze so zatvorenymi ocami vytiahne zo skrine, kde ma milion scenarov, ktore mu boli ponuknute, hocijaky a sfilmuje ho. Vsak je predsa velky Clint, ktory uz ani netusi, ako natocit nezaujimavy film. A tam sa precenil a presne taky natocil. Nemozem si pomoct, ale cely film vobec nebol taky zaujimavy ako sa na prvy pohlad hra a zda. Tri dejove linie spojene na konci do jednej - nic nove, navyse pribeh francuzkej novinarky zacal byt po polovici dost nudny a v podstate chybaju tu akekolvek hlbsie emocie ci vyraznejsie sceny. Iste uvod vas uputa scenou ako tsunami nici mesto, ale to aby vas udrzala pri sledovani filmu, ktory vela toho ponuknut nemoze. Bohuzial panovi Eastwoodovi to tentoraz vobec nevyslo, jednoznacne jeho najslabsi film za posledne roky a mozme len dufat, ze to bol len jednorazovy skrat. ()

PetrC.

Zdejšího hodnocení je mi docela líto. Já jsem málem dal 5*. Hudba, zvuk i vizuál jsou absolutně perfektní, vše ostatní je hned v závěsu. Hodně se mi to líbilo. 86 % ()

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky