Avantasia - The Flying Opera, Around The World In 20 Days

všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Nemecko, 2011, 2010 min

Tobias Sammet

První live album hudebního projektu Avantasia, nahrané během jejich první světové tour s albem The Scarecrow v roce 2008. Záběry pocházejí z německého festivalu Wacken Open Air a českého Masters Of Rock.

Tracklist:  Twisted Mind
Serpents In Paradise
Promised Land
The Toy Master
Farewell
Sign Of the Cross/The Seven Angels (Medley) (Rekpet)

IvcaSammet

Nádherný a téměř vysněný záznam z naší domoviny a totálně nejúžasnějšího Německého festivalu! Obecně toto turné bylo opravdu vysněné a vytoužené. Bohužel ale pro mě, v době, kdy můj milý Tobi a tahle neuvěřitelná banda poprvé navštívili náš kraj, jsem byla pro rodiče příliš mladá, abych se na tak 'velký' festival jako je Masters of Rock, mohla podívat a vidět svou modlu se svou absolutně nejoblíbenější kapelou a tak jsem s brekem musela zůstat doma. Ta radost, když jsem se dozvěděla, že přece jen o tento zážitek tak úplně nepřijdu, byla nepopsatelná. Teď už na Masters jezdím pátým rokem (začala jsem o pouhý rok později, o roce 2009) a vím, jak úžasné to muselo být, když se tam Tobi poprvé se svým projektem objevil. Ano, sice jsem si minulý rok svůj sen konečně splnila a svou modlu s tím nejlepším projektem na světě jsem konečně viděla, ale i tak si myslím, že ona originální a nakonec natočená show Avantasie byla prostě o kousíček lepší. Tobi ze sebe dal všechno a bylo vidět i jeho dojetí, když viděl, čeho všeho je český národ schopný. Takže jako skalní fanoušek Avantasie a Tobiho samotného nemůžu a ani nechci hodnotit jinak, než tím nejvyšším hodnocením. Opravdu vynikající záznam toho nejúžasnějšího koncertu (vlastně dvou), který byl kdy na světě odehrán! ()

maciíček

V metalovém světě zatím nikdo nenatočil lepší záznam ze svých dvou koncertů než právě Avantasia. 5*****. Ne náhodou se na tomto DVD podílel právě Sascha Paeth jako co-producent - ano, ten vlasatý sólový kytarista (mimochodem Epica a Edguy jsou také jeho děti…). Jinak mě trochu mrzí, že k nám letos (2013) Tobias a Avantasií přijede jen jako jedna z mnoha kapel na MoR a ne jako v Německu, kde má několik samostatných koncertů . ()

okkac

Parádní záznam projektu Avantasia z koncertu ve Wacken Open Air a Masters Of Rock, což našince určitě moc potěší. Plejáda hostů je výtečná. Jak André Matos, tak Kai Hansen, Bob Catley, díky kterému jsem objevil jeho skvělé sólovky a skupinu Magnum, a prostě Jorn Lande (hlavně v The Scarecrow předvádí neskutečný výkon) a ten je KING!!! Jeho hlas je prostě majestátní. No a nakonec se všichni sejdou u songu Sign Of The Cross,k terý plynule přejde do refrému ze The Seven Angels a to už je úplně ušní orgasmus a skutečný vrchol tohoto záznamu. ()

Luk Skywalker

Koncert na Masters of Rock, to byl několikanásobný hudební orgasmus a tento záznam, to skvěle připomíná. Navíc André Matos skvěle alternuje nejen Michaela Kiskeho, ale zastává ve zpěvu i další pasáže. A další i když poněkud odlišná alternace je v podobě Kaie Hansena, který zpívá hlavní vokál místo Alice Coopera (na dalším turné stejně skvěle nahradil Jona Olivu). ()

• Při písni „Lost in space“, hrané ve Zlíně na Masters of rock, vylezl Tobias Samet na boční ocelovou konstrukci do výšky cca deseti metrů. Podle výrazů, které měli pořadatelé, když lezl dolů, to v plánu nebylo, Samet nebyl nijak jištěn a dle svých slov chtěl vidět na lidi, protože je malý. (Nathaniell)
  • Záznam byl pořízen na německém hudebním festivalu Wacken Open Air a českém Masters Of Rock z roku 2008. (mr.filo)
  • Celej koncertnej šnúry sa zúčastnilo až 13 muzikantov. V základnej zostave skupiny vystupovali: Tobias Sammet (spev), Sascha Paeth (gitara), Oliver Hartmann (spev, gitara), Robert Hunecke-Rizzo (basa, vokály), Miro (keyboard, vokály), Felix Bohnke (bubny), Amanda Somerville (spev, vokály), Cloudy Yang (vokály). Ako hosťujúci členovia v niektorých pesničkách vystúpili: Jørn Lande (spev), Andre Matos (spev), Bob Catley (spev), Kai Hansen (spev) a Henjo Richter (gitara). (Lukoh)