Dokonalý zmysel

• Slovensko Dokonalý cit (viac)

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce podle dějové dramaturgické šablony obvykle diktované právě původem těchto filmů. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. (Film Europe)

marekspanel

Spojení úžasných hereckých výkonů ústřední dvojice, která se postupně do sebe zamiluje a žere te jí to na stopro s poměrně haluzovou epidemií s filosofickými a hlubokými odkazy na dumání si, vykouzlilo velmi originální, smutný a zároveň v určitých (milostných) momentech vtipný snímek. Zprvu sem si říkal, že ee, to mělo být chyceno za jiný konec, ale kdo říká, že to má být další epidemiologická amíkovská velkohubka, pokaždé když jde o osudy lidstva?! Prostě to bylo stvořeno tímto nádherným pohledem lásky z nám bližších ostrovů a to mě přijde jako velké plus, né mínus! Ano tato látka by se dala sešít i s mnohem větším formátem, ale není to takto hezčí a niternější...? JE! :) ()

Delmondo

Troufám si tvrdit že Perfect Sense je po všech stránkách jeden z nejdokonalejších filmů co jsem kdy viděl. Originální nápad hodit ty dva zamilovaný do víru celosvětový nákazy a nechat je postupně ztratit důležitý smysly až jim nakonec zbude jen jejich láska. Výborný dokumentární vsuvky popisující průběh pandemie s nádherně ladící hudbou příběh posouvali dál. A samotnej závěr jsem málem nezvládl protože Ewanovi a Evě jsem fandil jako nikomu na světě. ()

kacer4

Pozeral som to hneď po typovo blízkom Hľadaní priateľa na koniec sveta a ten sa mi asi ľúbil o chĺpok viac. Hľadanie bolo vtipné, ale viac romantické. Toto malo svoju pochmúrnu atmosféru, prsia Evy Green a dobré zobrazenie priebehu. Myslím, že keby niečo také nastane, prebiehalo by to ako vo filme. ()

Drama? Ne, jen ponuré a negativní. Romantické? Všechny světlé momenty jsou atmosférou filmu naprosto zabité. Sci-fi? No dobře, lidstvo mutuje. Vím, že neměli chuť, ale dělali nechutné věci. Neskutečně ploché, nepříjemné a ještě dlouho po shlédnutí zanechává velmi negativní a skličující pocit :( ()

BrusVejn

Veľmi podobné taktiež kvalitnému filmu Contagion. Vzhľadom na to, že mám obidvoch hercov veľmi rád nemohol snáď tento film v mojich očiach ani zle dopadnúť. Pomalé strácanie zmyslov je zobrazené prekvapivo surovo a aj vďaka tomu, že divák stráca zmysly spolu s postavami na konci filmu si kladie otázku "aké by to bolo keby sa to stalo mne". A pocity po konci tutliek sú naozaj silné. ()

Cazzysvjet

Už jste dneska měli chuť spolknout hlaveň a prohnat si mozkem kulku? Ne? No tak směle do toho! A pokud byste náhodou nenašli odvahu (tak jako já), tak si pusťte tenhle snímek a garantuju vám , že potom už vám nic bránit nebude!!!! Takže přeju pevné zápěstí a slunce v duši! Musím letět! pááááááááááááááá ()

NikaIn

Mna tato psychokatasroficka tema vsadena do filmu zaujala,katastrofa ktora postihla ludstvo bola super podana,ocakavanie co bude nasledovat,co horsie sa este moze stat?Ludia tapajuci v zufalstve,beznadeji a agresivite,postupne stracajuci okrem zdraveho rozumu aj zivotne dolezite zmysli.Do toho cerstvo zblizujuci sa dvaja ludia,ktori v normalnom zivote pred katastrofou neprikladali velky vyznam laske a citom a zrazu na zaklade utrpenia ktore prezivaju a strachu s nepoznaneho zla sa zacnu sustredovat na city,ci pocity.Radost s toho,ze mozu byt spolu,s dotykov,bozkov,blizkosti.Cim viac sa ich zmysli stracaju,tym viac sa ich city prehlbuju,pretoze cokolvek sa stane, s clovekom ktory ta miluje a je ti na blizku sa to znasa lahsie. V tomto filme je spolupatricnost,laska,blizkost,porozumenie a pochopenie stavane na neviditelny piedestal ludskosti.Odlahcuje to ponuru atmosferu bliziacej sa apokalypsi a pooukazuje na to co by malo byt v zivote cloveka najdolezitejsie.Nenavist,zrada,pohrdanie,zavyst,necitlivost,pomstychtivost sa v tomto svete premnozili a preto sa zamyslime a dajme sancu krajsim pocitom,tento kusok je k tomu dobrou inspiraciou. Cely cas som sa zamyslala kebyze sa musim vzdat jedneho zmyslu ktory by to bol.Bol by to cuch,niekedy by to bolo oslobodzujuce necitit prepotene ,neumyte tela v autobusoch,pach skazeneho masa,ci upchatych kanalov :) Nikdy by som nechcela prist o zrak to by ma urcite polozilo,nevidiet farby,usmevy mojich blizkych,stastie ci smutok v ich tvarach. Jedine preco nedam plny pocet v hodnoteni,je scena ked ludia zacali trpiet na chvilu obzerstvom a jedli aj nejedle veci,ci surove masa,pili olej to bolo fakt nechutne a malo realne.Lebo aky kolvek hlad budem citit urcite nezjem kvety,krem,ruz a pod.ked hned za rohom sa viem dostat k normalnemu jedlu. ()

tomino28

Film vybízející k zamyšlení, filozofování a spekulování na téma ve stylu "co by, kdyby". Pro diváka, který nemá tušení, do čeho jde, může být směřování příběhu poněkud nečekaně šokující, skoro až katastrofické. Neměl jsem s tím ale žádný problém a ochotně jsem sledoval emoční stavy ústřední hrdinské dvojice až do černého konce. Originalita (do jisté míry) a odvaha tvůrců se cení, stejně jako kompletní herecké obsazení. ()

punco

Pre mňa osobne obrovské prekvapenie na poli romantickej drámy, hlavne kvoli vynikajúcemu námetu, skvelému spracovaniu, a veľmi dobrému herectvu. Americká verzia by zrejme skončila ako silený patos, ale tu emocie plynuli spontánne až k samotnému záveru, ktorý patrí medzi tie najlepšie aké som pri podobných filmoch videl. Krásny film. ()

Kozlowski8

Vztah Susan a Michaela začíná právě v době, kdy svět zachvátil neznámý virus, který lidi připravuje o smysly... V prvé řadě skvělý, nápaditý a originální příběh, který je základem každého dobrého filmu. Na druhé místo bych zařadil výtečnou kameru. Už scéna na začátku v kuchyni restaurace byla parádně natočena a výborná práce kameramana pak pokračovala v nastavené kvalitě, z níž ale vybočily dva roztřepané momenty, kdy jsem si myslel, že mi hapruje kabelovka (nebo fakt haprovala?). Eva Green a Ewan McGregor zahráli dobře a přesvědčivě a myslím, že chemie mezi nimi fungovala jak měla. Bez pochvaly nemůže zůstat ani hezká hudba Maxe Richtera. 90%. ()

RomaS

Jednou za milion let si Slunce pozve všechny planety, aby zhodnotily jak se jim za tu dobu dařilo. Když se tak všichni sejdou a čekají na Slunce ptá se největší Jupiter Země jestli se má dobře, že na to od minule nevypadá. Země si postěžuje, že se poslední dobou moc dobře necití, že chytla nemoc jménem Lidi. Jupiter zhodnotí, že má pravdu a odvětí. "Neboj, to brzo přejde" ()

jjiskra

Famózní, výborně zahraný námět. To, jak se do sebe postupně zamilovávali jsem jim naprosto věřila, oba to zahráli bravurně. Originální pojetí konce světa bylo taky bez chyby a je vidět, že kdo umí, vykreslí atmosféru skrz pár geniálních a přitom komorních nápadů (pláč). Bohužel, chvílemi až příliš patetismu a hudba, ktera tlačí až moc na pilu, to sráží minimálně o jednu. Víc nechutnou scénu konzumace potravin, následně čehokoliv jsem ještě neviděla, prvotřídní ekl. Jinak spokojenost, 3 a půl * ()

sirjohn

"Možná" by si tento film měli všichni pustit....zamyslet se, přestat válčit, hádat se a tak trochu všeobecně si nafackovat.. ;) ()

allegria

Jasnovidná vize z roku 2011 až mrazivě připomíná dnešek, a to se všemi doprovodnými jevy, např. jak lidé reagují na bezmoc... Ve filmu je nepřehlédnutelné poselství, možná i náznak východiska, bude-li každý jednotlivec naslouchat dřív, než přestane slyšet docela. ()

Gregor_Samsa

Tohle bylo krásný, smutný, vtahující, docela jsem koukal, jak moc povedenej krasosmutnej biják to je. Dal bych ještě jednou. Lajk! [někdy 2015; Home sweet home] ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)