Dokonalý zmysel

• Slovensko Dokonalý cit (viac)

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce podle dějové dramaturgické šablony obvykle diktované právě původem těchto filmů. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. (Film Europe)

Misoponia

Film Perfect Sense se snaží být zároveň romantickým filmem i filmem o katastrofě globálního rozsahu, při které lidé postupně ztrácejí smysly. Tvůrci se podle mě měli zaměřit pouze na jedno z těchto témat a tomu se věnovat primárně. ()

lobo87

Krásny film. Opantala ma atmosféra filmu, pohltili herecké výkony, príbeh ma nútil zamýšlať sa a záver ma posadil na zadok. Dokonalý filmový zážitok... 85% ()

elanista1

Dokonalý zmysel má skoro všetko čo na filmoch nemám veľmi rád; pomalé tempo, romantický príbeh, príliš filozofie a melanchólie, patetickosť a mierne citové vydieranie. Ako je potom možné, že ma to takto dostalo, to neviem. No každopádne je to zaujímavý pohľad na pandémiu a celý tento film je presným opakom toho, čo máme možnosť sledovať v hollywoodskych bijákoch. Vďaka vedúcemu kastingu, že dosadil Evu Greenovú, lebo inak by som zrejme o tento zaujímavý kúsok nezakopol. ()

Phex

Proč čumím na depresivní filmy?! Obzvlášť teď na sklonku podzimu je to zas jak kdybych na sebe hodil deku. I když tuším, že tak tlustá a neprodyšná jako po zhlédnutí Cesty nebude. Na tomto filmu mi vadí, že tam je málo zpráv z "vnějšku" (já bych určo více sledoval média, určitě by se našla skupina, která by tomu unikla atd.,...). Buď vše jako v Nákaze nebo nic jako v Melancholii. Hlavní poselství tohoto komorního katastrofického filmu - užívejte si život naplno, doslova všemi smysly, dokaď to ještě jde a serte na ublíženost, která se projevuje jako sobectví, citová vyprahlost a vztahový cynismus. ()

Detektiv-2

Námět byl dobrý, když jsem si přečetl popisek - těšil jsem se. Bohužel mě však zpracování velmi zklamalo, nelíbilo se mi. Polovina filmu působila komicky a zmateně. Druhá půlka začínala nabírat a byla výrazně lepší, ale manko ze začátku už nedohnala. Docela se divím tomu ysokému hodnocení (76%), tento film shledávám zcela průměrným - hodnotím 2* ()

PamelaJJK

Óóóó... V podstatě pomalé a klidné tempo, dvě dějové linky, absolutní neakčnost, velice silný příběh a jeho zajímavé pojetí a ztvárnění, závažné sdělení, skvělá hudba a ještě skvělejší Eva Green a Ewan McGregor. To jsou základní charakteristické rysy tohoto úžasného díla, které i přes hlemýždí tempo dokáže získat pozornost diváků a nenudit. Eva G. opět exceluje a s každým dalším filmem se stává mojí oblíbenkyní. Filmu prospívá evropský pohled na danou problematiku. Američané by z toho udělali příliš akční, příliš patetickou, příliš apokalyptickou podívanou. Perfect Sense působí střízlivě a nepřehnaně a to je velice fajn. Za mě jasně plný počet. ()

Mikecat

Ťažko povedať, či bol režisér tak vážne sfetovaný alebo to iba hral, lebo myslienkove pochody postav su ako pod vplyvom tvrdých drog. Dej je asi taký, že ľudia prichádzajú postupne o všetky zmysly, začínajú z toho šaliet, pobehuju bezmyšlienkovite hore dolu ako pokusné krysy v klietkach. Je tu však myšlienka z vyčisteného mozgu na zamyslenie: Ked stratíme zmysly: cit, hmat, ...vnimať jeden druhého a stracame ho aj vo vnútornom živote, svet vedie k násilnostiam a chaosu. ()

baclajean

Zelená Eva klasika, radosť pozerať sa na jej krivky. Ewan vôbec nezahral zle, napriek tomu však film na mňa zapôsobil max. 2/5. Posledné vety celého filmu však zaslúžia dvihnúť hodnotenie aspoň na 3/5. ()

minimalism

Prekrásna Eva Green s jej hlasom a ženskosťou a Ewan McGregor ktorého som si po zhliadnutí Big Fish veľmi obľúbil. Tak isto som si obľúbil aj tento film. Ich vzťah som zobral fakt naozaj a prial som im len to najlepšie. Pridávam medzi obľúbené filmy. ()

vodkasesemte

Environmental groups are sure its the start of an ecological apocalypse caused by pollution and genetically modified plants and hormones - A já vám řeknu, že tendle film, stejně jako ty další, vám predikuje skutečnou apokalypsu, sčítá a vytýká všechny zločiny, kterých sjte se na zemi během své ery dopouštěli - Intelligence claims its an attack on the FREE world (čtěte mezi řádky) - All indicators point to fundamentalists. The fundamentalists talk of GODs punishment on a world of unbelievers - Nejde o nevěřící, ale lidi, co ztratili svuj směr. Co se povýšili nad Boha, a neade vše vyvýšili sebe - And promise that all pure pp of the right faith will regain their sense of smell in the final days - Their sense of smell… - Others talk of the degenerate capitalist system (a co takhle všechno se vším) that has released a military virus to stimulate the economy - And there are other theories (ti nás přijdou zachránit) - Theres so much HATRED in the world - they want to DESTROY us - So many sharps edges. We are so soft - And betrays your SPIRIT - All your body turns in to fuckin soup - First the terror and then a moment of hunger (jezdci apokalypsy) - They dont even have time to give the disease a name - Do you think we will lose our other senses too? - Smell and tast are related. They are the two chemical senses - So the other ones might be all right, then? They might. And what happens if you are wrong? Than we are fucked - Tohle je svým zpusobem hodně originální film - Hezky jí tam opíchal - Eva Green je pravděpodobně jedna z nejlepších hereček. Píšu nejlepších, ne nejpíchatelnějších. Taky jsem si s ní už pár filmu stáhnul a měl bych další - We are closed. Ppl cant smell, they cant taste. They are going to buy FLOUR and fat LOL (pak že to bez soli nejde) - Dneska si malá česká mrtka v rádiu stěžovala, vzpomínala, že za komanču nebyly banány a další sračky, který má tak ráda, a bez kterých si neumí představit život (to je zajímavý, a večer si náhodou pustím Perfect Sense) - Thats all you need to survive - Take a hit an that. Drink it. Its damn expensive Whiskey, but you also can drink glue. It doesnt matter - Flour and fat. And yet it doesnt matter. Theres no difference - Within a few weeks taste becomes a distant memory - And different sensations také its place (hovno) - Člověčí kripl se dál snažil si zpříjemnovat život - Chew on that - Theres still pleasures in the world - Hrajte počítačový hry! Okusování mejdla bych nechal až pro krajní případ zahánění nudy - Ha ha ha, to je nechutný - What game? - Its called Make Me Special - Damp - It works. You are making me yours - Im an arshole. So am I. Couple of arsholes. Mr and Mrs Arshole - And that basically what the world does - Nothing special about this one except that shes infertile - Vubec si nepamatuju ty převrácený auta - Ani houslový doprovod, kvintet - Koně? - Možná jsem u toho prostě zase usnul… - Disease. Where did you hiding you fucking cunt? - WE WILL KEEP YOU INFORMED - Tlv, ted neslyším nic ani já - KEEP YOUR TELEVISION ON - (soundless) - Bez těch postranních efektu by to možná byla lepší katastrofa, pomalejší - Farmers going out to milk their cows - Soldiers reporting for duty - Se nevzdávaj tak snadno. Už vidim lidi, co ztratí chut, čich, sluch a jdou si do restaurace pokecat, a pak si na zahrádce ani nezapálí cigáro, protožeje to zakázaný - Nebo na koncert… - Ppl prepare for the worst, but HOPE for the best - They concentrate on the things that are important to them (…) - All the things beyond fat and flour - Once we thought of the ice age as something that crept up glaciers slowly spreading temperatures gradually dropping. But recently a number of intact mammoths have been discovered (co to mele). The cold must have hit them like blow from a club - Thats how the DARKNESS descends upon the world - Shared urge to reach out to one another - Bodies close together () (menej) (viac)

Kytarka

Těžký, romantický, ale stále důstojný film o tom, jak jde život dál poté, co začnete postupně přicházet o jednotlivé smysly. Chuť, sluch, i zrak... Pět hvězd je málo a můj komentář je tak krátký jedině proto, že po takovém filmu netřeba prázdně plkat... ()

solisoli

Zvláštny zámer o možnosti sveta, pokiaľ pôjde všetko, tak ako smeruje. Nemusí byť práve identické s dejom, ale podobné, pokiaľ sa svet nezačne spamätávať. Neviem prečo mi Eva Green pripadala tak afektovaná a príliš dôležito, až to bolo poriadne neprirodzené, čo sa hodne vymykalo voči deju. Dojmom akoby taká mini Magnolia. ()

MGaaba

Nebudu chodit kolem horké kaše ale na konci jsem měl vlhčí pod-očí ... Tenhle film se do mě trefil... Celý koncept "konce lidí" touto emocionální formou byl opravdu něco jiného a mnohem silnějšího než jakákoliv nákaza/meteorit/aliens... ()

Bbbulanek

Myšlenka a celý příběh ve filmu jsou naprosto dokonalé. I duo McGregor a Green fantasticky funguje, ale bohužel, najednou očekávám konec (který je poměrně krutý), vnímám to spojení mezi hlavními hrdiny, ale stejně to na mě nefunguje tak, jak bych si představovala (jako třeba v Love and Other Drugs). Nicméně je to velmi zajímavý film ve svém příběhu i způsobu vyprávění. 65% ()

caMen

Takovou depku jsem delší dobu neviděl, ale líbilo se mi to svou komorností. Jen mi asi chyběl nějakej zásadnější "plot twist". ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)