V jedné zapadlé brdské hospodě, kde odpradávna sídlili čerti, se usadí dva vykutálení podvodníci - Berta (M. Hádek) a Vitouš (P. Zedníček). Spolu s nimi tu tráví čas i čert snad té nejnižší kategorie, čertovský učeň a outsider Záprtek (J. Mádl). Když ale hospodu navštíví pekelná inspekce, vydávají se oba vykutálení podvodníčci za čerty. Ovšem čerti to nejsou, a tak váženou pekelnou institucí důrazně požadovaný úpis ani nemají, ani ho nedokážou sehnat. Pošlou pro něj tedy nešťastného Záprtka. Smůla je, že také Záprtek nevyniká žádnou z pekelných dovedností a s úkolem si neumí poradit. Právě v tom čase v Jílovém jistá velice bohatá milostpaní (N. Konvalinková), která miluje nade vše zlato, zatouží po zlatých očích. Ty ovšem nedokáže vyrobit ani zlatnický mistr, a tak pro oči ze zlata musí jít služebná Anička (T. Pauhofová), tak trochu za trest, protože jí milostpaní neprávem podezřívá z krádeže. Jenže - kde se dají najít oči ze zlata, to nikdo neví. Snad jedině v pekle by mohli něco tušit. A tak se zoufalá Anička ocitá před pekelnou branou. Naštěstí se tu setkává se stejně zoufalým a nešťastným čertem Záprtkem. Jak už to v životě bývá, když se dva, kterým osud zatím nepřál, potkají, nejspíš v sobě najdou zalíbení. A stejné je to i s Aničkou a Záprtkem. A tak si s úkoly poradí společně... (Česká televize)

quixote

Podepisuji to, co napsal Adam Bernau. Velmi výstižné. Na scénáři se mělo ještě pracovat, je trochu zmatený a menší děti se v něm nutně musejí ztratit. ()

lakart

Těžký průměr, který nenabídne nic originální a zapamatovatelného. Pohádka nabízí lacinou zápletku, průměrné herecké výkony, stravitelný scénář. Myslím, že jediné, co se tvůrcům opravdu povedlo byl humor. Místy jsem se hodně nasmál, hlavně šišlající Mádl mě bavil. 65% ()

RypavaDvojka

Nemůžu s místními rejpaly souhlasit, tuhle pohádku řadím k jedné z těch lepších. Když si vezmu jaké pohádky se teď točí, tady spolu s Tajemstvím staré bambitky mám z posledních let nejradši. ()

rublik05

Neskutečně nudná a neoriginální pohádka, na které lze ocenit snad jen několik málo samostatných prvků, celkově vzato ale nemá čím zaujmout, scénář absolutně nefunguje, herci jsou vyloženě otřesní, postavy nesympatické, triky prachsprostě obyčejné, vůbec se mi nechce věřit, že tohle točil někdo, kdo má na svědomí jednu z nejlepších českých, potažmo československých pohádek. Bída a utrpení, sledování jen pro otrlé. 1/10. ()

Ceberus

Dlouho jsem odolával tomu, že bych nakonec dal tři hvězdy, ale nakonec musím uznat, že jsem se opakovaně pousmával některým situacím, takže vyloženě špatná ta pohádka není. Možná jsem jen nadšen, že to konečně není takový brak, jaký vzniká poslední léta. Samozřejmě do klenotů kinematografie typu S čerty nejsou žerty od téhož režiséra to má strašlivě daleko. Mádlovo pitvoření mi přišlo, jako by ukradl roli Pavlu Liškovi. Bohdalka nesmí chybět v žádné pohádce. Je to vlastně docela šikovně schovaná studiová pohádka, v exteriérech toho totiž moc není. Vizuální triky nijak neoslní, kvalita na úrovni konce devadesátých let. Postavy a zápletky jsou jakoby vytrhané z různých jiných pohádek, protože těch variant už bylo tolik, že už snad všechno bylo natočeno. Přemýšlím, zda by se linka o dvou zlodějíčcích nedala celá vyškrtnout, zdáli se mi tam zbyteční. ()

Jozka7

Dílko jsem nedokoukal, takže to bude příležitostně chtít ještě jedno zhlédnutí... Kladem nešizená výprava a půvabná hlavní hrdinka, záporem... Těch je bohužel o dost víc. ()

sornilka

No obsazení dobré, příběh možná také, ale trochu nudné a utahané :O( ...bohužel, škoda :O( ...ale třetí hvězdu dávám za snahu o tak trochu jinou "rohatou pohádku" :o) ()

Slapi15

Nevím, jestli očima rádoby dospělého mám jiný přístup k pohádkám, ale tohle je prostě špatně udělaná pohádka. Hlavní postavy zahráli si myslím dobře, ale ten zbytek. Muzika podle mě hodně nepovedená. Vtipné rádoby. Ač jsem chtěl, tři hvězdy to nedá. ()

altaica

PRO MUŽE:Nesouhlasím s místními jakobíny a další lůzou v tom, jak je tato pohádka strhána. Na rozdíl od většiny jiných dílek, kterými jsme posledních deset let zásobováni jak na běžícím pásu, tomuto filmu nechybí to základní, co vybudovalo českým filmovým pohádkám renomé. Totiž humor a herecké výkony. Pravdou však je, že televizní pohádka bude mít vždy určité nedostatky – některé scény působí až moc lacině, téměř studiově. Inovační prvky, jako je létající stůl s pekelným byrokratem na inspekci, mi nevadí, ale určitá nedopracovanost scénáře už ano. Na tv snímek jsou na velmi slušné úrovni veškeré trikové záležitosti. Velmi povedený je i hudební doprovod (Uhlíř) a laskavé texty písní (Svěrák). U režiséra Bočana je to sice oproti brilantním “S čerty nejsou žerty” trochu sešup dolů, ale nikterak dramatický. 4 hvězdy, aby se vyrovnala třeskutá přísnost mnohých rádoby kritiků.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madam, nečekejte žádné velké filmové umění a dokonce ani českou pohádkovou klasiku. Ale v rámci žumpařiny posledního desetiletí, kdy je za pohádku vydáván lecjaký slátaninový humus, tak tento snímek patří rozhodně k těm lepším. Ono také krom Anděla Páně, jehož kvalit tato pohádka nedosahuje ani omylem, není moc s čím srovnávat. Jiří Mádl v rámci role duševně poněkud zakřiknutého čerta odvedl vynikající výkon, Jiřina Bohdalová svůj tradičně vysoký standard a pár dalších postav celkem slušný nadprůměr. Pokud ovšem na plátně zrovna nejsou, tak je to obvyklá zívačka. Film trochu připomíná některé návštěvy u vás doma. Ráda se s nimi pobavíte, ale když se po hodině a půl zvedají k odchodu, tak je rozhodně nepřemlouváte ať se zdrží, ale spíš podáte rychle kabát, aby si to nerozmyslely. ()

Lennie

Nebylo to sice bezchybné, ale na rozdíl od těch předchozích aspoň upřímné a takové...prostě pohádkové. Čerti čertovští, kladné postavy byly kladné, záporné záporné...a navíc už jako malé mi vrtalo hlavou, proč se žádné holka nezamiluje do čerta :) ()

Machtann

Konečně pohádka 3 dny po slunovratu, která Vás okamžitě nenaštve. Vtipný Mádl, dobré herecké výkony, sice průměrný, ale alespoň ne příšerný scénář a docela slušná kostýmová výprava. Škoda jen hodně podprůměrné hudby využívající někdy až notoricky známých motivů. Slušné 3 hvězdy ()

Guinivieve

Už dlouho mám pocit, že nejdebilnější pohádku roku dostáváme pod stromeček. Jsem ráda, že letos to neplatí. Láska rohatá je milá díky Táně Pauhofové, vtipná díky Jirkovi Mádlovi a taky trochu horová díky zlatejm vočím Nadi Konvalinkové:-). ()

Renie42

Příjemná pohádka, Záprtek byl dobrej, ze začátku sice nuda, ale pak se to rozjelo.. Mám raději starší české a československé pohádky a to je jedna z mála nových pohádek, která byla fajn a na kterou se dalo dívat. ()