Rozprávky bratov Grimmovcov: Perinbaba

(TV film)

Najznámejšie a najkrajšie rozprávky na svete sú od Bratov Grimmovcov.

Perinbaba je príbeh dvoch sestier,Lujzy - krásnej ale lenivej a dobrosrdečnej a pracovitej Márie,ktorá robí všetky domáce práce.Po tom ako Mária spadne do studňe, ocitne sa vo svete Perinbaby,kde zvieratká,jablkový strom a dokonca aj krajec chleba dokáže rozprávať.A keď Perinbaba zatrasie svojím vankúšom,na zemi začne snežiť... (oficiálny text distribútora)

Kusbi odpad!

Viděno omylem v rámci sebemrskačské ranní otupělosti. Ohavnější věc jsem asi neviděl, během sledování se mi udělalo asi 5x těžce fyzicky a psychicky nevolno. Větší obludnost už doufám za svůj život neuvidím, to už bych asi musel jít na lobotomii. Jo a ten český dabing je silně tragikomický. ()

waxtrax

Pohádka jako taková, není úplně špatná. Jsem však pohoršen z její nekorektnosti. Jen samí jednobarevní herci, obě hlavní hrdinky blondýny. Jako někde za Hitlera. Ani jeden černoch nebo arab. Jak se pak tito diváci mají při sledování takové pohádky cítit ? ()

Richard768

Konečne som videl pôvodnú verziu tejto rozprávky. Bolo to celkom milé a príjemné pozeranie, tá mierna gýčovitosť asi deťom nebude vadiť. Ako bonus morálne ponaučenie: "Každý deň môžete byť lepší!" Ja by som však Luise tak lacno neodpustil, mohli ju v závere viac potrápiť. ()

pupidup

Mam tyto uzasne pohadky za nedocenene. Ano, tempo je pomalejsi..ale je to vynahrazeno krasnym vizualem. Nemci si vazne nechavaji zalezet na lokacich a detailech. Mozna je to v dnesnim digitálním svete pohadka pro dospele..kteri jeste veri na pohadky.. ()