Cyborg Cheerleader: Fuckdown in Hockey Mask Camp

(amatérsky film)
Krátkometrážny / Akčný / Horor / Komédia
Česko, 2007, 8 min

Hluboko v lesích musí profesionální zabiják spolu se dvěma roztleskávačkami odrazit invazi vražedných nafukovacích pannen a zjistit, co se to kurva děje. Dřív než vystřílejí všechny náboje. (oficiálny text distribútora)

Vierzbowski

Stejně jak Ssoumes bych chtěl prohlásit, že nejsem nijak podjatý a film hodnotím jako náročný divák uvyklý na velké Hollywoodské produkce. To že s autorem natáčím nemá na výsledný dojem a můj koment žádný vliv. Josef Blažek dokázal na velmi malém prostoru a s minimální výbavou skvěle napodobit pravé akční B skvosty, které kdysi kolovaly na videokazetách společnosti Intersonic. Celé dílko je defacto poklonou fanouška tomuto pokleslému žánru, který si ale zachovává střízlivý nadhled. To je patrné jak z celkové "bezmyšlenkovité" koncepce, tak i z technické kvality snímku. Připomíná mi to i moje dětství, kdy jsem vzhlížel k neznámým hrdinům na půjčovaných kazetách, kde dabing obstarával jeden člověk a kde kvalita rapidně klesala úměrně se druhým čtvercem pořadí kopie daného snímku. Zkrátka: kozy+zbraně+roboti+vědec+mafián+zabiják+nafukovací pany=dokonalý zážitek. ()

Hakha

Na amatérské filmy přihlížím trošku jinak, ale od tohoto kraťasu a od člověka co vystudoval filmovou školu bych očekával lepší zpracování. Naprosto nulové vedení herců, kteří předvádí naprosto toporné výkony (mě to připomíná spoustu českých filmu, kde režiséři narvou všechny herce do jednoho záběru aniž by přestříhávali na tváře, a ti herci si rychle odříkají své dialogy ať to mají za sebou(jako by na první pokus). A připadalo mě jako by se ta pěkná černovláska před kamerou styděla…) a ať mě nikdo neříká, že to tak mělo být. Beru ty blbé hlášky a šílené náhody, které k podobným filmům sedí, problém ale je, že to dost působí jako těžká amatéřina. Filmu schází tempo a nějaký smysl nebo děj (kdo byly ti chlápci ze začátku, z ničeho nic gumová pana, pak nějaké doktor, z ničeho nic se kybernetická holka na konci vzepře svému stvořiteli (teda jestli jsem to správně pochopil)…), a na rozdíl od Těla je nic moc kamera. Ale oceňuji hudbu, snahu a pěkné vnady:-). Jinak ať to režisér zkouší dál, ale přesto mé hodnocení 1 hvězdička… ()

slatkac

Tahle béčková podívaná kterou mi poradil Segrestor (díky ti brácho) dopadla přesně podle mého očekávání. Na to jak to bylo krátké tak to bylo dost zábavné. Nafukovací panna jako zabiják??? Proč ne. Další plus si určitě zaslouží pěkný holky a hudba kterou bych nominoval minimálně na objev roku. Nezapomeňte,že až příště budete nafukovat pannu, ujistěte se že jen p*chací. ()

SOLOM.

Chtělo by to trochu víc odvážnosti a mohlo by z toho být průměrné porno, protože horor je tu zastoupen formou pícháním šroubováku do gumové anči a následného dušení. Režisér si zřejmě na těch gumových panách odvařil nejen pt....., ale i mozek. Výběr hereček se mu docela povedl i když se mi zdá, že i ty byly lehce retardované. Jinak jde o takovou chvilku pro zasmání. ()

WANDRWALL

Kdo se nenaučí konverzačku, ten nikdy filmařem nebude...A atributy, které jsou zde používané jako fór, to už je dávno obnošená vesta...Na začátku je klasika a pak až experiment, ale u amatérů je to vždy přesně obráceně. Jak chaoticky žijí, tak chaoticky i tvoří a často nedají dohromady ani jedinou stránku povídky a myslí si, že kamera jejich neum zakryje. Inu hodně je těch, co si hraje kamerou, ale minimum neopakuje co už dělal jiný, jen o sobě často ti podobní neví. ()

• V první verzi scénáře byl zabijákem ninja, který měl do filmu vnést bojové umění. Role byla nabídnuta režisérovu známému Pavlu Holcovi, ale roli odmítl. (choze)
  • Režisérské cameo - vědec, který udělá z roztleskávačky cyborga. (choze)
  • Kostým cyborga byl pozůstatek po nerealizovaném filmu Barbarská gladiátorka. (choze)