Příběhy slavných - Série 4 (2003) (séria)

Mrkvův pád do nebe (S04E04)

(epizóda)

Dokument o cyklistovi Vlastimilu Moravcovi je členěn jako etapový závod. Vytváří tak paralelu nejen s nejvýraznějším tématem jeho života, kterým byl sport a úspěšná reprezentace v Závodu Míru, ale i se závodem zvaným život, ve kterém se hlavní hrdina utkával s prohrami, slavil svá vítězství, návraty, poznal zápasy a hledání. Kolo jakoby mu bylo předurčeno, od dětství k němu patřil pohyb, rychlost a vytrvalost. Jeho sportovní úspěchy, to je 110 vítězství v cyklistických závodech u nás i v zahraničí. V roce 1972 zvítězil v Závodu Míru, v letech 1970–1974 byl Mistrem ČSSR. Je nositelem bronzové medaile z Mistrovství světa v 1974, úspěšně se zúčastnil olympijských her v Mnichově a Montrealu. Již více než sedmnáct let se jezdí český pohár juniorů v Brně-Žabovřeskách jako Memoriál Vlastimila Moravce. Tragicky zahynul právě na kole 15. dubna 1986. (Česká televize)

Marze

Také patřím k těm kdo se oddaly zábavě na kole jezditi a jsou ztraceni tomuto holdovati až do smrti. Dlouhá cyklistická pasáž vyprávění se mi velmi líbila. Pobavila mě Mrkvova hláška  "ty nemáš žádný svaly, tebe nemá co bolet". ()

Časové pásmo bolo zmenené