Pátranie po Zlatom kalendári

(TV film)
  • Slovensko Pátranie po Chráme slnka (viac)

Shane West ako archeológ a dobrodruh Jack Wilder sa po smrti priateľa, ktorý zahynul pri explózii, rozhodol opustiť armádu a spojil sa so svojou bývalou priateľkou Mariou Martinezovou. Vydajú sa na expedíciu do Ánd, aby našli takzvaný Zlatý kalendár a pomocou neho bájne El Dorado, teda mýtické „Zlaté mesto“, ktoré sa údajne ukrýva v hlbokých pralesoch Peru. Je možné, že El Dorado skutočne existuje? Pri prechode džungľou v Andách musia prežiť stretnutia s bojovnými indiánskymi kmeňmi, prekonať rôzne pasce a prekážky, no predovšetkým kliadbu uvalenú na tajomné proroctvo Inkov. Keď dobrodruhovia začnú odhaľovať skutočné tajomstvá súvisiace s hroziacou globálnou klimatickou katastrofou, ich život ohrozí plukovník Sam Grissom a jeho po zuby ozbrojení vojaci, ktorí majú, prirodzene, tiež záujem zmocniť sa legendárneho pokladu... (oficiálny text distribútora)

Colour

Dobrodružných filmov na takýto štýl je málo, ale toto je úplná hlúposť. Počnúc neskutočnými nezmyslami (telefonáty v džungli; strieľanie do padáku, pričom padák nestratí vztlak; na hlavného hrdinu stireľajú samopalom a netrafia; vrtuľník padne veľkou rýchlosťou na zem a kokpit sa neroztriešti atď), pokračujúc nevýraznými hereckými výkonmi, mizernými efektami a nulovým napätím, končiac hlúpym záverom. Bojových scén je poskromne a sú slabé. Scenár nie je až tak zlý, ale ani geniálny. Ďalší film, ktorý okamžite zapadne prachom. 50% ()

Zevon odpad!

Fuj! To je ale šit! Už dávno říkám, že by měla být zavedena v rámci hodnocení II. liga, tohle se vymyká jakýmkoliv pravidlům a kriteriím filmové produkce. Hnus pro Tupouny. ()

Stejšn

Další z nekonečné řady debilních, vzájemně nerozlišitelných a zaměnitelných hovadin, kterými nás sračkomet krmí. Jednou je to sfinga, pak gargoyle, t-rex, harpyje a já nevím co ještě všecko, a druhý den už si člověk nevzpomene ani jak se to jmenovalo. Ještě že si to pak na ČSFD může pro sebe zhodnotit a příště už jen koukne a ví, že se tomu má na hony vyhnout. ()

JackBurda

Peru, akce, dobrodružství a navíc je to originální. Plno přestřelek, záporák je hajzl, jak vyšitej, hlavní hrdina je uvěřitelnej a děj se zajímavě zamotává. Fajnovej dobrodružňák. Navíc Gossův dabing je perfektní. ()

fujarik

Slabší odvar filmu FLYNN CARSEN - hlavnímu hrdinovi se vše daří a vychází až moc dobře, je téměř nezranitelný a semtam se ve filmu objeví i mírný humor... ()

rigby

Velmi průměrná televizní zábava. Nečekejte žádná moudra a napínavé scény, jen slabou směs chabých pokusů o napodobení Indiana Jonese smíchaného s Vinnetouem. ()

Chlo0opek

Bohužel Inkové jsou sice vděčné téma, ale zde to nefunguje. Stačí jedno shlédnutí a již se k tomuto filmu netřeba vracet. Nic, co byste neviděli již někde jinde.. ()

Snakefinger odpad!

Na obalu BD jsem četl "přes tři hodiny zábavy" co tam ovšem napsáno nebylo - Přes tři hodiny zábavy pro totální tupce, dementy a mentály. Jak někdo mohl natočit takhovou hnilobu je mi větší záhadou, než kde leží samotn poklad El Dorado..... ()

andy60

Tříhodinový film, rozdělený na dvě DVD. To první se mně líbilo jednoznačně víc, než druhý díl. Exteriéry jsou úžasné a vůbec to nevypadá, že natáčení bylo sešněrované nízkým rozpočtem. Stále se něco děje, akce střídá akci a jako bonbonek na dortu je hlavní hrdinka - pohledná a přitažlivá. Na druhém disku už děj trochu drhne a ten závěr mě taky zrovna nenadchnul. Když to shrnu - za ty peníze to stálo. ()

PORTER44

Jednu hvězdu za to že jsem to vydržel do konce což se divím protože to byla blbost,herci nic moc,efekty strašný ti zlatí roboti na konci hrůza ,přestřelky škoda mluvit ,jedni vojáci padají jak mouchy a žoldákům se nic nestane,slátanina. ()