Přešlapy

Česko, (2009–2010), 32 h 33 min (Minutáž: 48–53 min)

Filip Blažek, Zuzana Norisová, David Novotný, Jitka Schneiderová, David Matásek, Soňa Norisová, Miroslav Šimůnek, Daniel Svoboda, Betka Stanková (viac)

Nový třináctidílný seriál Televize Prima, který sleduje životní kotrmelce tří párů ve věku okolo 30 let. Jsou vzájemně propojeni láskou a přátelstvím. Adam a Radka se teprve poznali a jejich vztah začíná. Petr a Jana mají po svatbě a snaží se o první dítě. David s Karolínou už dítě mají a uvažují o dalším. Jsou to vaši sousedé nebo kolegové z práce – mají zaměstnání, koníčky, chodí se bavit i sportovat. Seriál je o tom, co všichni prožíváme. O tom, co řešíme, nebo o tom co budeme dělat, až dorazíme domů. Může to být rozhodování mezi mateřstvím a kariérou, můžete mít pocit, že vám manžel doma nepomáhá, řešit partnerské neshody, sexuální problémy, rodinné finance, žárlivost, nevěru. Že byste šli raději na pivo než hlídat… Nebo naopak, že byste raději hlídali, ale nemáte koho. Stejně jako v životě se i v seriálu vážnější soukromé tragédie dají přežít jen díky humoru. Důležité je, že ty nejhorší rány osudu berou naši hrdinové s nadhledem, takže pak máte i vy pocit, že je všechno o něco jednodušší. Život po třicítce přece občas každému připomíná komedii plnou omylů. (TV Prima)

hony23

Tvůrci se nijak netajili, že kopírují jiné úspěšné seriály ze zahraničí a děj pouze zasadili do českého prostředí. První třináctidílná řada mě mile překvapila, bohužel ty další dvě už byly o poznání slabší a dokoukával jsem je jen se sebezařením a ze setrvačnosti. ()

Agent008

Musím říct, že tenhle seriál to u mě vyhrál a to se o moc seriálech ze země české nedá říct, respektive je to první seriál od doby Letiště, shodou okolností ze stejné produkční firmy a na stejné televizi. Že tady mnoho komentátorů píše o kopírovaní seriálu "Šest v tom", tak musím dodat pár lidí tady i poučit, že je to běžný postup na celém světě, že dochází k přebírání seriálů a následné natočením tu americké, tu takové a tu takové verze a o tom by se dalo napsat mnoho - třeba pro zajímavost seriál "Ženatý se závazky byl natočen tuším asi ve dvaceti světových verzích (nechytejte mě ta slovo), tak si na to milý pisatelé asi budete musit zvyknou - tím se ubírá svět TV seriálů - ať už je to "Ošklivka" nebo "Ordinace". K hodnocení seriálu: Je to opravdu první seriál od Letiště, který měl úroveň "západního" seriálu a nepůsobil křečovitým dojmem s množstvím hluchých, "polykakacích" scén, kde je nuda - to se v tomto případě kupodivu nestalo. K výkonům herců: Kvalitní výkon Zuzany Norisové jsem popravdě čekal, ale nakonec to bylo ještě lepší. je to jedna z nejlepších českých (slovenských) hereček, má opravdový talent herečky. Soňa Norisová na mě působila více slovensky než bylo žádoucí - její slovenský akcent je bohužel pořád dost silný, což snižuje celý herecký projev, ale jinak hrála také dost realisticky. David Matásek je profesionál a nejde k němu ani moc co dodávat, snad jen, že by měl více hrát. Jediným překvapením u mě byl David Novotný, kterého si ječtě pamatuji z "Tmavomodrého světa", působil na mě dojmem zkušeného, ale trochu podceňovaného herce, uměl se svou rolí dobře vypořádat a trochu na mě jeho role působila jako, že je napsána pro odseidra a nakonec končila tak, že na něm stavěla celý seriál. Jitka Sneiderovou považuji za jediná silný ne dostatek seriálu - působila dosti namyšleně a neprofesionálně, A nakonec Filip Blažek - podle mě hraje dobře a to dokonce velmi dobře, sice ne jako David Matásek, ale jeho výkon má ponciál se zlepšovat a nakonec i Davida Matáska dohnat. jako nejlepšího herce a herečku seriálu bych označil Davida Matáska a Zuzanu Norisovou, která umí hrát své role silně a výkoně. ()

vykyn

Viděl jsem pouze 3.díl a stačilo mi to..Opravdu velmi slabý seriál,který teda sledovat nebudu.Proč?Protože takhle trapné zápletky,scénář,je opravdu moc.Divím se hercům,kteří jsou určitě dost kvalitní a známý,že do toho šli..jestli to dělali pro peníze,tak je to špatně..Jo a tu jednu hvězdu za Golfový odpal D.Matáska.. ()

Karja

Zapomeňte na jiné zahraniční či české seriály, nesrovnávejte a prostě si užijte tento, který se zkrátka povedl. Přešlapy aneb komedie středního věku je opravdu hodně úsměvný, každý díl si vydláždil od začátku až do konce plejádou někdy opravdu hodně unikátních vtipů. Některé sice zavání těžkou nereálností, ale tady to prostě sedí. ()

Naby

Není to žádný zázrak, není to ani tak moc z běžného života, protože mít rakovinu, impotenci, milenku, manželku, dvojčata, potrat a spoustu dalších životních zkušeností najednou, tak už by byl výsledek blázinec u každého kdo hraje hlavní roli. Na druhou stranu jde o kus pohodové zábavy, která vás občas ťukne do svědomí nebo vědomí. Verdikt je čistý průměr 3* :-). I když jak tady někdo píše, trošku se to zlepšuje ;-). Ale myslím, že hranici 3,4* to asi nikdy nepřekoná. 16.12.2010. Jo posledni serií se to dostalo na 4*, ta se povedla vic nez ty predchozi, prijemna zmena. ()

Melannie

Musim říct, že když jsem viděla šest v tom, tak se z toho byla unešená :-) bylo to ale docela dávno. Od té doby žádná repríze...což je trochu škoda vzhledem k tomu kolikrát do roka nám předhazujou seriály jiné, nejmenované:-) Přešlapy se mi taky líbí. Je to taková sympatická kopie... ()

Olafa

Klasický český (pod)průměr: trapnost, klišovitost a předvídatelnost děje korunována ubohými hereckými výkony a neskutečným přehráváním. ()

rigidite

Tento seriál jsem si pustila víceméně ze zvědavosti. Ano, přiznávám se, už jsem se pomalu dostala do třetí série, ale snad je to tím, že momentálně nemám nic lepšího, co bych si pustila před spaním. Některé frky jsou vážně vtipné a ještě teď se jim směju ("Jaké máte víno?" - "Červený a bílý."), ale první sérií to mělo skončit. Irituje mě Zuzana Norisová, protože její herecké výkony jsou výrazně podprůměrné. Seriál má spoustu chyb a nejasností, ale je to možná dobře, protože by z toho mohl nakonec být nekoukatelný paskvil. ()

stylR

Fuj, vy pokrytečtí filmový rádoby snobové. Velmi příjemný a kvalitně natočený seriál, příjemné zase jednou vidět v seriálu české reálie a šikovné herce. V rámci seriálů 75 procent, v rámci české tvorby 90. ()

ajlonka

V první řadě jsem ocenila originalitu zopakování předešlých dílů krátkými dialogy a komentáři samotnými postavami, tohle mi třeba v dalších dvou řadách chybělo. První řada byla hodně zajímavá, další dvě už tomu moc nestačily, upřímně řečeno řetí jsem ani neměla chuť dokoukat. Každopádně tři hvězdičky za vtipné situace, milé herce, kteří byli bezvadně obsazeni, a jak jsem už zmínila za tu originalitu v první řadě. ()

optimum

Dva díly mi trvalo, než jsem poznal, že jde o českou předělávku „Šest v tom“ Originál jsem hltal kdysi v televizi a uvedení této verze mě motivovalo k jeho znovushlédnutí. Česká verze nabízí stejný děj plný zajímavých osudů šesti základních postav, ale sympatičtější herce (obzvláště Zuzana Norisová) a české prostředí. Matásek byl skvělý, proti svému protějšku snad jedině Blažek zaostal při scéně, kdy zjistil, že mu zemřela žena, to jsem mu nevěřil. Stejně jako originál, i tati verze mě hodně bavila a považuji to za jeden z nejlepších seriálů české produkce. Díky Primo! ()

Eisenmann odpad!

Jak to vlastně nazývali v reklamách? "Komedie středního věku"? Tohle je spíš obrovská tragédie, nebál bych se říct, že je to velký průser. Slušně to prostě nejde. Tenhle výběrový seriál o trapnosti bohužel zosobňuje trapnost samotnou. Je to hrůza, nikdo, prosím vás, koho třeba napadl ten úžasně chytrý nápad sledovat tuhle vrcholovou hloupost, se na to nedívejte, váš čas za to nestojí. ()

Fracek

No nakonec je to prdel - kdejaký český film si hraje na bůhvíco a tady je zábavy v jednom dílu jak v celovečerním filmu ... ()

mia.com

Na serial jsem koukla na delsi nemocenske z nudy a ze je pohodlne na cervenem tlacitku. Jsou tam opravdu skveli herci, ale tim to hasne. Je totalne videt,ze to je kopie ze zahranici, protoze spousta veci do nasich realii vubec nesedi (napriklad bezna vypovedni lhuta 2 tydny) a postavy se chovaji fakt strelene. Je mi 28 a prijdu si teda dospelejsi nez vsechny postavy dohromady. Nejhorsi je Radka, ta je absolutne na zabiti. A vazne je normalni,ze ze tri paru se vsichni vzajemne podvadeji a lzou si a rozchazeji se? Nebo jsem moc naivni? Jeste, ze mam muze,ktery vidi vztah stejne. Nelhat, rikat si vse a nepodvadet... ()

majorW

Po precteni recenzi na idnesu od Spacilovych jsem myslel, ze to bude neco normalniho, sveziho. Bohuzel, ty holky snad Prima plati, aby psaly takove vymysly. Videl jsem jen same prkna. Prkenne dialogy, prkenni herci. Na Prime nic noveho. Bod za nadeji, ze to ma jen 13 dilu. ()