Terminátor Genisys

• USA Terminator Genisys (viac)

Budúcnosť je temná. Súdny deň v deväťdesiatych rokoch minulého storočia zlikvidoval polovicu ľudstva a tí, ktorí prežili, sa od tej doby snažia márne vzdorovať počítačovému systému Skynet. Najsilnejšie hnutie odporu sa sformovalo okolo Johna Connora (Jason Clarke), ktorý pre Skynet predstavuje najväčšiu hrozbu. Problém má vyriešiť Terminátor, stroj na zabíjanie s ľudskými rysmi (Arnold Schwarzenegger), ktorého Skynet pošle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) skôr, ako stihne počať svojho syna. Lenže aj ľudský rebeli majú prístup do stroja času a za Sárou pošlú vojaka Kylea Reesa (Jai Courtney), aby ju pre zmenu zachránil pred Terminátorom. Až do toho okamihu sa vyššie uvedený popis zhoduje s prvým dielom. Návratom do roku 1984 však dochádza k zásadnému bodu obratu. Kyle Reese zisťuje, že Sára nie je bezradná a vydesená servírka, ale poriadna bojovníčka, ktorú žiaden Terminátor nemôže vystrašiť, zvlášť keď jej jeden taký stroj už pár rokov robí spoločníka a ochrancu. Lenže táto výhoda môže byť k ničomu, pretože Skynet má ,,prsty" všade a rozhodne chce zabrániť tomu, aby táto nesúrodá trojica namaľovala ľudstvu ružovú budúcnosť. (Barracuda Movie)

koulen

Na úvod musím říct, že jsem velikym fandou prvních dvou dílů. I tak naprosto nechápu vlnu kritiky na pátý dil teto série. Předěl z utopickeho a thrilleroveho sci-fi na letní blockbuster se povedl na výbornou a stejne jako poguvernerovska filmografie Arnolda mi přijde nedocenen i tento snímek. Hold fanoušci zestarli a kritici zesenilneli,to se stává i v lepších společnostech :-) Oproti vytkam musím všechny uklidnit: v ději se orientovat dá krasně (pokud tedy znáte předchozí filmy), změna v historii celého příběhu je podána vkusne a osvěžuje tak celý pohled na příběh (je to sakra sci-fi a akční film,ne klub narocneho diváka) a vizuál je naprosto vporadku :-) Cele to je brane jako nový a jiný pohled na všem již známý příběh, ve smyslu jak by to mohlo byt všechno jinak,kdyby se změnila jen jedna mala věc v rámci koloběhu cestování v čase. To je ovšem také logické u tohoto žánru. Jako bonus tu je lidštější verze Arnoštova terminatora,který i v téměř 70letech (i to je logicky a rozumne vysvetleno) ví jak rozjet akci!!!! Film je napínavý, akční,zábavný a pokud díky kritice nevznikne planovane pokračování,bude to konec i akčního žánru. ......žánru,který má pobavit a přivézt lidi na jiné myšlenky a né se pitvat v logice postav,( né že by všechny kroky ktere S.Connor učinila v prvním a druhém dilu byly logické )Film je SUPER SUPER SUPER!!!! Hope He'll be back!!! ()

R.A.D.E.K

Předtím než začnete sledovat nového Terminátora, uvědomte si, že jde o začátek nové trilogie a jde o úplně nový film v nové době. Mnozí fanoušci doufali, že uvidí A. Schwarzeneggera ještě jednou v jeho nejlepší roli. Zdá se,že tuto možnost budou mít třikrát. První díl z chystané trilogie ve své první polovině čerpá ze scénáře a nápadů T1 a T2 a nečekaně i v části, kde scénáristé museli ukázat svůj um neztrácí film "drajv". Příjemný překvapením jsou výkony představitelů J.a S. Connorových, výkon Jai Courneyho v podání Kylea Rysee mě osobně příliš nepřesvědčil. Neměl jsem dojem, že se jedná o vojáka, který stojí každý den tváří v tvář smrti, ale spíš o mladíka, který každý den stojí tváří tvář k zrcadlu. Úroveň filmu stojí na charismatické Arnieho osobnosti, který přesně ví, co od něj fanoušci čekají. Jedná se o lehce nadprůměrný akční film, kterému chybí trochu moment překvapení a výjimečnost T1 a T2, které posunuli kinematografii jako obor o kousek dále. Tento snímek zapadá do mainstreamu dnešní doby. Avšak vidím tento díl jako nadějný začátek něčeho nového, co může být velmi úspěšné. Vše je na tvůrcích, jestli v dalších dvou dílech udělají tento projekt nezapomenutelným nebo noční můrou fanoušků terminátorské klasiky. ()

donkocicak

I přes ty různé časové smyčky, které byly, podle mě, leckdy nedomyšlené, jsem se nenudil a naopak jsem se příjemně bavil. A o to by mělo jít především. Některé nápady byly velmi originální. Srovnání s jedničkou nebo dvojkou asi není na místě. Ty nepřekoná žádný další Terminátor, ale to se dá předpokládat. ()

joeko13

Prvých 20 minút bolo presne tak, ako to Kyle vysvetľoval polícii pri výsluchu v prvom Terminátorovi. No ale potom to už išlo dole vodou, aj keď niektoré scény boli dobré. Nový Reese úplne odveci, nesympatický, proste castingový fail. Nová Sarah bola ok a Arnold je Arnold, jeho životná úloha, v ktorej bude vždy dobrý :-) Obsadenie Connora slušné a Skynet v podaní "doctora" potešilo :-) ()

Sweat55

Poslední Terminátor se podle mě dosti povedl. Jsem velice rád, že se Arnie vrátil do jedné ze svých nejvýc ikonických rolí a pořádně si novej příběh užil. Ten ujde a neměl bych s ním sebemenší problém, až na ty scény kde spolu mluví Sarah s Kylem o samotě. Naštěstí rychle příjde T-800 zpátky a na vatu se může rychle zapomenout. Za zvrat v podobě syna terminátora by si scénáristi zasloužili velkou pochvalu, bohužel si zaslouží leda tak pěkně nakopat do prdele za prozrazení děje v trailerech. Idioti! No ale jinak to ušlo, hlavně dva herecký výkony musim pochválit. Emilia je prostě sexy (jo to není herectví a co jako) a je vidět že se snaží, i když zbraně který drží jsou pomalu větší než ona. Arnieho už sem zmínil, Courntney je blb i v tomhle filmu a Clarke nenadchne ani neurazí. Další plus si určitě zaslouží akční strana fil......počkat! Akce je super, ale posrali ty vrtulníky chovající se jako F-15ky, to už jsem se chytal za hlavu. Ale jinak dobrý, za mě thumbs up ()

kubal18

Budu stručný. Do okamžiku než začali cestovat do budoucnosti, dobrý. Arnold dobrý. Emilia Clarke špatný. Jinak průměr. Takže tři hvězdy, ale jen for fun. ()

vikino1

Určitě to neuvidím 15x jak jedničku, rozhodně to neuvidím 30x jak dvojku, ale po slabé trojce a velice průměrné čtverce konečně posun zas k lepšímu... Akce slušná, z robotů jde strach a propojení s prvním dílem docela v pohodě... Jen těch časových paradoxů tam bylo až moc (to by se Cameronovi nestalo). Bohužel jsem se nemýlil a největší průser je podle mě v postavě Sarah Connor, ten teenager s brokovnicí nepůsobil moc věrohodně... Holt Linda Hamilton je jen jedna.... P.S. Nějak jsem nepostřehl kdo vlastně poslal starýho "tatku" Arnolda zpět časem.... Bud to tam nebylo, nebo to chce druhou projekci. ()

Black-star

Moc se mi líbí, že si film zachoval svou úroveň humoru a hláškování, že je zde nostalgie z prvního dílu (ala deja vu záběry). Výhodou série terminátorů je jejich variabilita dík cestování v čase. Velice mě překvapil herecký výkon Jaie Courtneyho, který vždy hrál jen drsňáky co toho příliš nenamluví, zde se objevuje ve zcela jiné poloze celkem kladného hrdiny a moc mu to sluší. Otevřený konec s upgradovaným Arnoldem opět otvírá možnost dalších dílů do série, otázkou je jak dlouho to ARNIE vydrží! :-D ()

Ichmael

Nedosahuje kvalit T 1,2, ale osobně jsem si film užil více než předchozí dva díly. Snažil jsem se vyhnout všem trailerům a do kina jsem šel s minimem informacím a to přispělo k umocnění zážitku. Slušný výkon "taťky - Pops". Film je částečně restart, přetvoření a zároveň alternativní navázání na první dva díly. Shlédnuto v: kino - dolby atmos. ()

Jan.Mlynar

Po shlédnutí vyvolává film pár nepříjemných otázek: - Opravdu je tohle to dílo, na které jsem natěšený čekal půlku druhou půlu puberty a první půlku důchodu? - Proč se do hlavních rolí vedle Arnolda obsazují naprostá bezpohlavní polena, kde hlavně člověk, co měl zahrát roli po fantastickym Biehnovi, je naprostej tragéd, hodící se maximálně do reklam na spodní prádlo? - Proč scénář k filmu s jednou z nejsilnějších značek (this is The f*ckin TERMINATOR, b*tch !!!) píší lidé, kteří za celou kariéru vyprodukovali velký hovno? - Proč je Arnold sám nezterminoval v momentě, kdy scénář dočetl? - Kolik zaplatili Cameronovi, aby vychválil tenhle plivanec na jeho vlastní tvorbu? - Proč stejně půjdu do kina na pokračování, i když tušim, že se mi znovu bude chtít zvracet? ()

netWoor

Tak todle byl strašnej galimatyáš, popírající ve svém důsledku předchozí díly (ty se vlastně odehrát nemohly). Nicméně nevím, jestli mi víc vadil tendle časoprostorovej paskvil (a vzpomínky z jiné časové smyčky) nebo závěrečnej hlavní záporňák (nebudu prozrazovat kdo) či míchání jednotlivých T800 a T1000 v tomtéž roce. Taky by mě zajímalo, kdo do minulosti vlastně poslal Taťku a proč ... no prostě ostuda ... ()

s1r1us

Ten, kdo tohle vymýšlel, by zasloužil Arnieho ocelovou pěstí jednu do rozkroku. Aby tvůrci zakryli nesmyslné časové smyčky a nesmyslnost děje, tak jich pro jistotu nasázeli do sebe několik a zhusta to překombinovali. Trochu mi to připomíná jednu písničku: Mě se vlastně místo syna, narodí teď otec můj, Sirotek jsem anebo ne, Bože ja jsem táta svůj. Diváka tak patřičně zmátli a ten radši vzdá boj o pochopení logiky děje a užívá si suché hlášky a akční scény. Cílovým divákem je tak jednoznačně Arnieho fanda, kterému postačí jeho oneman show. Proti tomu nic, jen tedy dlužno říci, že to tedy měla být o dost větší "jízda" a Arnie moh' být vtipnější. ()

Mitisko

Arnold musel podať nadArnoldovský výkon aby to celé zachránil a čuduj sa svete on to fakt u mňa zachránil. Bavil som sa, celé to malo až trošku moc rýchly spád a miestami som nevedel kade kam, kedže časové skoky dali určite zabrať nejednému divákovi. Ako celok priemerný film ktorý vytiahli hore špecialne efekty a tá nekonečne super nostalgia... Povodná herečka Sary Conor bola o 99% lepšia táto sa mi do roli drsňáčky veru vobec nehodila ()

danny_21

Skrznaskr recyklované vydání nejúspěšnějších dvou dílů, a když jsem u Salvation žehral na malou návaznost, dostal jsem teď hromadu časových paradoxů a hopsanců, ve kterých jsem se všemi Sárami, Connory, Kyle Reesi a T800-1000 krapět poztrácel. Přesto nechci a snad ani nemůžu hodit Genisys do černé díry, už jen kvůli tomu, že některé odkazy mě potěšily a hlavně kvůli vrátivšímu se Arniemu, který bude navždy nesmrtelný jako T800 - více akce,zamakat na scénáři a především na obsazení Sáry a Kylea a mohly se dít věci, proože základní myšlenka není špatná. Odřených, nostalgických 50 % ()

Mik_e

Jednička a dvojka Terminátoři byli super, takže když to smícháme dohromady, musí to být taky super. Nebo ne? Ne. Na diváky se pomrkává neustále, především první polovinu filmu. No a diváka těší, že si ty hlášky tak pěkně pamatuje, že ta která scéna byla odkaz na tu a tu scénu...známe to. Jenomže pak to začne. Minuta děje, časový skok. Dvě minuty děje, časový skok. Další minuta děje a dalo by se tak asi pokračovat dlouho. Děj je zoufale překombinovaný a film začne být postupně nudný. Herci ušli, Jai Courtney si moje sympatie nezíská asi nikdy, ale fajn, v tomhle filmu aspoň nebyl na pěst. A to se počítá ! Začalo to (možná) relativně slibně, ale postupně se z toho stal naprosto rutinní hollywoodský velkofilm, který se tváří, že spolkl veškerou moudrost. To možná (ale pochybuju), ale rozhodně to zapomněl zapít štávou. Film totiž prakticky žádnou nemá, hlavní tahoun filmu tedy zůstává Arnold. A že mu to stále jde ! :) ()

LordMysti

Normálně bych dal tři hvězdy, ale jelikož je to Terminátor těžící z obrovského know-how tak nemohu dát více než dvě. Počítačové efekty zbytečně všude a dost průhledné a nereálné, dějově zbytečně zamotané a přeplácané, některé akční scény hodně zcestné a pokus o o humor v podání Arnolda vyznívá spíše trapně. No pro mě další zklamání v řadě která doufám skončí protože s tímto přístupem je téma Terminátora totálně provařené :( ()

LabySo69

!!!KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY!!! Všechno absolutně špatně..počínaje už trailerem, kterej obsahuje brutální spoiler, přes otřesný, nesympatický obsazení, konče naprosto nesmyslnejma dírama v logice (nebo jsem prostě idiot, co nechápe už vůbec nic), který jasně poukazujou na to, že se tvůrci měli vysrat na jakoukoliv recyklaci a natočit něco svýho, originálnějšího. První, podle mě, nesmysl je hned v úvodu filmu, kdy jen aby to bylo co nejvíc podobný jedničce, vidíme, že inteligentní a vyspělej Skynet pošle do minulosti jednoho uchcanýho, zastaralýho terminátora, když je vidět, že maj v zásobě X dalších nevyužitých..Ale jo, dejme tomu, to přece jen neni až takovej průser, jako ten, co v zápětí přichází. Dostáváme se do roku 1984, kam, jak jistě všichni víme, byl původně poslanej v jedničce jen Kyle Reese a T-800...může mi teda kurva někdo vysvětlit, kde se tam vzal i T-1000, kterej se objevuje v "originále" až 10 let po Kyleovi a první "téosmistovce"!?!? Načež doráží další berle jak hovado..Biehn se v jedničce sere s terminátorem nějakou hodinu a půl cca, Arnie v pokračování dokonce hodiny dvě a tadyti sráčové, co by měli dozajista problém porazit na PSku v Tekkenu na easy Heihachiho, vyřešej oba terminátory za cca dvě minuty. Ok..v tu chvíli byl můj zažívací trakt hodně v prdeli a měl jsem fakt co dělat, abych se neposral. Pak těch pár desítek kotrmelců s autobusem bez jedinýho zlomenýho nehtu, téměř nehlídanej Skynet, upgrade T-800 v T-1000....to už se člověku silně protáčej panenky. Dalšího Terminátora zřejmě vážně vynechám, a to upozorňuju, že nejsem úplně zarytej fanda. ()

FoxMulder

Ve studiu si řekli, že současná mládež na 30 let starý, upocený, temný a špinavý originál bez hereckých hvězd, které by táhli současné děti do kina, už koukat nebude. S dvojkou to nakonec dopadne veskrze podobně a tak i když značka Terminátor má potenciál, musíme to nějak skloubit s novou generací diváků, ať to můžem řádně vydojit. A právě proto vznikl tenhle paskvil a jakýsi výcuc toho nejdůležitějšího z obou prvních filmů, který aby jen nekopíroval, se rozhodl i o jakousi inovaci. Ta se snaží být originální, ale ve své podstatě je to furt to samé v bledě modré. Ač jsem od toho nic moc nečekal, výsledek je ještě horší než jsem se bál. Pozitiva tam nejsou. Casting je zoufalý, efekty průměrné a scénář nedává smysl a pokud možno, se neguje, kde může. Alan Taylor jenom potvrdil to, co už ukázal u druhého Thora, a to, že na první ligu prostě nemá a nepřestávám se podivovat nad tím, kdo mu vlastně režii svěřil a hlavně na základě čeho... Na nahypované mladé to moc nezapůsobí, na znalce už vůbec ne a tak ze všeho nejvíc je nový Terminátor urážkou předchozím dílům. ()

Kingjiri

Co si budeme povidat, o nic jinýho, než nastavovanou kaši, která vykráda první tři díly, nejde. Příběh nic moc zajímavýho nenabízí a svejma neustálejma hrátkama s cestovánim v čase nechtěně baví. Casting toho taky moc nevytrhne (J. K. Simmons je tristně nevyužitej, Jason Clarke nemá co hrát a Emilia Clarke s Jai Courtneym mě vůbec nezaujali) a vizuální efekty jsou často předigitalizovaný. Ale když už nic jinýho, tempo vyprávění je poměrně svižný, takže nějaká kolosální nuda nehrozí. Situaci pak znatelně zachraňuje návrat "taťky" Arnolda (v jednu chvíli jsou dokonce dva najednou!), kterej se stávám jedinym příjemnym výsledkem recyklace série (btw. klidně se moh vrátit i Robert Patrick). Zatim však asi jedinej Terminátor s Arnoldem, kterej v blízký době znova vidět nemusim. Za dostatek koukatelný akce, Arnolda a svižnější děj třetí silnější hvězda. ()

Mouchal

Jak se do takového filmu dostali tak béčkový herci? Jai Courtney alias hlavní hvězda všech rebootů dříve slavných frančíz, Jason Clarke alias holubí ksicht, kterému ani tvrďácké jizvy nepomůžou k tomu, aby z něj byl ten správný badass (spíše vypadá jak z nějaké komediální reklamy na ranní vločky) a Emilia Clarke, kterou snad vybrali kvůli tomu, že se její příjmení shoduje s tím předešlým pakem. Díkybohu za toho Arnolda, protože jeho absence by kurva bolela. Nemělo by se stávat, že s takovým ohromným kapitálem povoláte "do zbraně" takovou skvadru budižkničemů. Neříkám, že se na takovou Emilii špatně dívá, to ne. Ale sem se prostě nehodí a nahou už jsme ji všichni viděli v GoT, takže ani tím nás nedostane. Jai je na tom dost podobně. Je to takový ten typ holywoodského hezouna, kterému by asi více slušela role modela spodního prádla, než hraní lidí s "pravými" emocemi. Arnold v mých očích nezestárnul ani o jeden den a předvádí stále toho stejného Terminátora, kterého milujeme, ale to je prostě málo. Časové hrátky a alternativní reality jsou zde dost halabala a hází se to tady jak tlusťoška na tobogánu. Potěší pár odkazů na předešlé díly a hlavní terminátoří znělka. Finále je totální klasika amerických blockbusterů, kdy prostě všechno vybouchne a svět je zachráněn. Dost jsem nepobral upgrade Arnolda z posledních minut a naprosto debilní bylo to, že si to k nim nakráčí se schopnostmi, jako měl záporácký terminátor a Sára ho bez okolků obejme (na to, jak byla zpočátku nedůvěřivá mě tohle dost zarazilo...). Tři hvězdy jen za toho Arnolda. 45% ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

01.09.2022

Režisér Miguel Sapochnik, mimo jiné tvůrce nejlépe hodnocených epizod Hry o trůny, se původně do světa Západozemí vracet nechtěl. Museli ho nakonec přemlouvat scenárista Ryan Condal a autor předlohy… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

05.07.2018

Fanoušci kultovního seriálu Rodina Sopránů mohou být klidní. Tedy, jak se to vezme. Prequelový film o mafiánské rodině v čele se zesnulým Jamesem Gandolfinim (Pravdivá romance, 8 MM) se po rocích… (viac)

Terminátor po mexicku?

Terminátor po mexicku?

22.11.2017

Tim Miller (Deadpool) se chystá režírovat nového Terminátora v produkci Jamese Camerona. Zapomeňte na Salvation a Genisys, jež se ukázaly být slepými uličkami. "Šestka" se vydá vlastní cestou a… (viac)