Akčnú komédiu natočil na motívy rovnomennej komiksovej mikrosérie Warrena Ellisa a animátora Cully Hammera režisér Robert Schwentke. Rozpráva príbeh bývalého agenta CIA Franka Mosesa, ktorý žije pokojným a idylickým životom na vidieku. Až dovtedy, keď sa ho nové vedenie CIA rozhodne zlikvidovať. V tú chvíľu nastáva súboj na život a na smrť medzi špičkovým, ale zostarnutým agentom a celým zvyškom CIA. (TV Markíza)

Yodamylove

Parádní oddechovka s nic moc dějem, zato se skvělými herci, kteří si to takříkajíc "užívají". Nadsázka vás provází celým filmem, který mile plyne a nenudí, baví a těší. Zatímco mnohé akční parodie jsou plné krve, zde má citlivá duše oceňuje absenci této tekutiny. ()

Abigail

Hodnocení jsem nakonec podstatně snížila, protože mě tahle "komedie" celkově zklamala, doufala jsem, že to nebude naivní akční vyvražďovačka,ale bohužel ...Trošku to zachránili Bruce Willis a Morgan Freeman - druhý jmenovaný pro mě bývá zárukou vyšší kvality filmu, takže dost dobře nechápu, jak je možný, že se upsal něčemu takovýmu. Blonďatá Lady byla tak drsná, až to bylo trapný a naivňoučká Bruceova "láska" jakbysmet. Jedna hvězdička za pár lepších momentů - ale ty by se opravdu spočetly na prstech jedný ruky. Tohle byly vyhozený peníze. ()

anjac

Tahle akční týmovka mě velmi potěšila. Možná proto, že jsem od filmu moc neočekávala, ale přece jen... Nestárnoucí Bruce Willis nám opět dokazuje, že není žádná vykopávka a akční scény mu věříte úplně stejně jako ve Smrtonosné pasti (Die Hard), kde se vzhledem lišil pouze v tom, že měl ještě nějaké vlasy a sexy tílko:-D Stejně zdatně se mu vyrovnal John Malkovich, který když nasadí akci PRASE, tak je prostě k sežrání. I samotná Helen Mirren mě překvapila, jaká to je akční babča. Celou skvadru "důchodců" dobře doplňuje Morgan Freeman, který má ze všech zúčastněných nejvíce dědečkovský vzhled (hlavně ten jeho úsměv). Všem zkušeným, ale ještě zdaleka ne vyčpělým hercům zdatně stačí i Mary-Louise Parker, která to sice má v téhle hvězdné plejádě hodně těžké, ale zahanbit se rozhodně nedá.:-) Kam se na tuhle RED (Retired Extremely Dangerous) partičku hrabe takový Tom Cruise a jeho Knight and Day... ()

pupidup

super, super, super...po dlouhé době naprosto skvělý akčňák, u kterého víte, oč běží a nenudíte se od začátku do konce. Opravdu nemá chybu. Na mě to tedy trochu komiksově působilo, ale o to to mělo správný šmrnc! neodtrhla jsem oči! děkuji za hodně slušně odvedenou práci! ()

hrabac

Tak nějak jsem si to opravdu užil. U některých scén jsem spokojeně vrtěl ocáskem ("no, už jsem měla horší rande", nebo "teď už jí můžu zabít ?") a ani jinde jsem se (skoro) nenudil. Dobrá připomínka starých akčních komedií, u kterých mě ještě nebolela hlava ze střihu, nenudil jsem se při rvačkách a už před koncem jsem se těšil, jak si je pustím za čas znovu. Jo a u kterých jsem se nesmál technickým nesmyslům typu "převezmeme řízení všech křižovatek, elektráren a avatarů po internetu, stikni shift-enter:). Docela poctivá zábava....Hmmm jdu se na to mrknout znovu... ()

Pattrick

Solidní akční jízda, na kterou se dalo koukat a která v rámci možností i docela pobavila. Bruce jakožto "dědula" je stejně frajer .. ()

wairau

Partička důchodců v akční komedii dává pořádně na prdel CIA, tajné službě a vůbec všem co se připletou. Pro mě osobně příjemné překvapení v jednom z nejzábavnějších filmů roku 2010. Bruce Willis je prostě pořád velkej drsňák a paranoidní cvok Johna Malkoviche dokáže rozesmát. ()

majky.20

Film nabytý jednou hvězdou vedle druhé. V některých případech to nedělá dobrotu, ale v tohle filmu si všichni našly svojí lajnu, po které se vezli s úspěchem bezmála dvě hodiny. Ano, film má svoje mouchy někdy hraničící s absurditou, ale tenhle film je především pro pobavení a tak se to dá odpustit. Freeman, Willis a především Malkovich jsou legendy, a po téhle jízdě prošpikované jednou hláškou vedle druhé se usínalo s dobrým pocitem, že si Schwentke vybral dobře. ()

carintr

V podstatě je to průměr, nic moc vás u tutoho filmu nekřekvapí. Hvězdičku navíc si film u mně zasloužil za obsazení a totální pocit pohody během celého sledování. ()

TRIXTEEN

Příjemné překvapení. A když k tomu připočtu, že herečce Mary-Louise Parker bylo v době natáčení šestačtyřicet, tak klobouk dolů. ()

maromark

Čekal jsem víc. Místy klišovité a utahané. Pár vtipných momentů se ale naštěšjtí najde. Neurazí, ale ani příliš neutkví... Více než Bruce mě bavil Malkovich. ()

Ujo.

Byl jsem v kině pln očekávání, jestli se naplní slova na vylepených plakátech, kde stálo, že to má být nejlepší akční komedie roku 2010 nebo něco podobného. Abych řekl pravdu, já se pobavil, zasmál, oddechnul, zasmál a pobavil. Nejvíc mě pobavil Malkovich, nejen se svým pěkným čuníkem, který vypadal skoro jako on sám, takže směšně. Stárnoucí hvězdy prostě nezklamaly a režisér překvapil. Výborné!!! ()

DarkDRAGONS

Toľko dobrých hercov a pritom tak hrozný film...... nebola to katastrofa ale pozeralo sa mi to veľmi zle, prvých 15 minut sa mi pačilo, no ostatok bol naozaj len nuda nuda nuda. Nechapem kde sa tam stala tá chyba, ale bolo to podľa mňa veľmi zle zrežírované a ja proste takéto niečo nemusím. Šlo to pomali, galantne a nudne naozaj ako v dome seniorov a to sa mi nepáčilo veď som ešte mladý mne treba film čo ma nadchne a rozpumpuje krv no toto bolo pre starých ľudi aby nechytili infarkt....... bolo tam par scien čo som zniesol ale celkovo nato, že to bolo už dávno veľa krát použite klišé to neprekonalo ostatné filmy podobne tomuto námetu....škoda naozaj veľká škoda, s toľkými hercami to mohla byť zábava no nakoniec to ani oni nezachránili a Willis so svojim tvrdým ksichtom mi nedodal presvedčenie aby sa mi ten film pačil. ()

CasperX

Tak ja teda neviem... Už po pár dňoch si len ťažko spomeniem na to, o čom to vlastne bolo... Niekoľko podarených akčných scén, pár pozerateľných fight scén a trochu plytký scénar s priemerným Willisom. Príjemne sa mi pozeralo na výkon Johna Malkovicha a trochu ma sklamal inak jeden z mojich najobľúbenejších hercov Morgan Freeman, ale to zrejme vyplynulo zo scenára. Story o tajných agentoch, ktorá nemôže a asi ani nechce ohúriť sa napriek tomu sleduje príjemne. Výsledný efekt - lepší priemer 60%. ()

sajnym

Důchodci v akci, drsný nápad se skvělým obsazením jen Helen Mirren mi tam nějak neseděla. Nevim jestli Freeman vypadá jako 80ti letý důchodce s rakovinou jater jak ve filmu o sobě mluví, ale budiž. RED má pár nedostatků, ale ty jdou lehce zkousnou a rychle na ně zapomenout. Vtipné hlášky, dostatek akčních scén a samozřejmě skvělé herecké nasazení ošlehaných holywoodských machrů zaručuje kvalitu skvělé zábavy. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (viac)