Cyklus snažící se zachytit nejen současné proměny českého venkova, ale také přibližovat tradiční hodnoty, výhody a nevýhody života na vesnici a osobitou práci občanů mimo města. (oficiálny text distribútora)

Neklan006 odpad!

já to teda viděl prvně, a tak hodnotím jen díl "Lufťák, nikoliv náplava". tam vystupoval jakýsi "básník" Škrabal, který seděl chvílemi na stromě, chvílemi v hospodě, a odtud trousil nejen své "verše", ale i svá hluboká moudra. co vám mám povidat, nebyl to pěkný zážitek. myslím, že tento pořad se odvážím zapnout zase za dalších 400 dílů... ()

Berry0153

Hodnotím díl Valašský zvěřinec. Pro mě naprosto úžasný vhled do života Pana Bači a jeho rodiny. Byla jsem dojatá. Žijí můj sen. Tak třeba v příštím životě. ()

jungewolf

Díl vysílaný v sobotu 28.5.2016, ČT2, 9 h : Co by se kovbojkám stávat nemělo? . Výborný .... . P. S. : naprosto výstižné komentáře celého cyklu + konkrétních dílů - VIZ Pepinec , Everyone , rakovnik . ()

+sfinx+

Hodnoceno podle dílu o speciálních dětech... Nerad bych zlehčoval něčí postižení, ale když jsem slyšel, jak mluví učitelka o takových dětech a zvlášť několik zmínek o dětských psycholozích, tak bylo hodnocení jasné. Popírat celý díl, že je někdo postižený, upravovat výuku podle nejslabšího postiženého jedince, a vymýšlet stále nové názvy syndromů pro neposlušné děti, to vskutku vydá na několik dílů zajímavého pořadu. Pokud rodiče k dětem přistupují ve stylu některých výroků, které tam padly, pak se nedivím, že to tady vypadá, tak jak tomu je - nic nezakazovat, přizpůsobit se, neporoučet, ať si dítě dělá co chce a místo výchovného výprasku navštívit psychologa. ()