Bratři Rick a Jeff Bentonovi žijí už dlouhou dobu spolu. Rick byl kdysi ženatý, Jeffovi je necelých šestnáct a chodí do školy. Zajímá se hlavně o fotbal a svůj klub Gladiátorů. Při vyjížďce autem na ně začne najíždět tmavý vůz a v následné divoké honičce dojde k havárii. Když se Rick probudí v nemocnici, dozví se, že Jeff nehodu nepřežil. Když po opuštění kliniky zjistí, že policie v pátrání po viníkovi nehody moc nepokročila, rozhodne se k činu: upraví si svou dodávku a v noci se s ní vydává na silnice, aby zastavoval a policii nahlašoval řidiče, kteří jezdí pod vlivem alkoholu. Přitom nepřestává hledat černý automobil, který zavinil smrt jeho bratra…
Brzy se o Rickovi začne mluvit jako o Gladiátorovi. Rick, o němž nikdo pochopitelně neví, že právě on je Gladiátorem, se sbližuje s novinářkou Susan. Mezitím začnou přibývat podivné nehody, způsobené tmavým vozem a Rick zjistí, že veřejnost je přičítá právě tajemnému Gladiátorovi… (oficiálny text distribútora)

Paldiny

Tohto "rytíře ve chromu“, čo harpúnou vyťahuje ožranov z garáže by som pozval do nášho mesta, aby zistil, kde je najviac blbcov na meter štvorcový. Chalan by musel brať aj nadčasy. Film je samozrejme ťažké béčko a nenesie žiadny autorský podpis. Bol skrátka vyrobený na zákazku a tak ho treba brať. Máme tu stratu v rodine, o ktorú sa postaral záhadný pirát diaľnic a zrod chrabrého nápravcu nepozorných šoférov, čo vás s veľavravným "tohle je občanské zadržení“ vytlačí na zvodidlá iba za prekročenie rýchlosti. Zaujímavá interakcia sa udiala len s cestujúcou v druhom stave, zvyšok (pod)priemer zápasiaci s nudnými odbočkami. Prekvapivo však dostupný v českom dabingu. ()

TO

Já teda nevím, mě osobně to zas tak hrozný nepřišlo, možná mám špatnou paměť, ale já se docela bavil. Automechanik vzal spravedlnost do svých rukou a chytal opilé řidiče (Jste zatčen spoluobčanem za řízení) a k tomu hledal vraha svého bratra. Jednoduchý děj mi vůbec nevadil a tady byla navíc ještě ta prímová moderátorka (Nancy Allen). Pro mě poctivá čtyřicetiprocentní akce. ()

johnsnow

Na TV film podarené B-čko so slušnými auto naháňačkami. Proste týpkovi kilne akýsi blb na nejakom čiernom športiaku brata a on sa vydá pomstiť. Trošku nechápem tú romantickú linku ktorá bola zbytočná plus o hlavnom záporákovi nevieme ani prd ani prečo to robí, proste tam je. Ale prežiť sa to dá, takže dávam 3* ()

agass

Vydržel jsem až do konce, což je u těhle osmdesátkovejch béček důležitý kritérium pro hodnocení. Líbil se mi hlavně námět, kde nějakej úchylák používá svoji nabušenou káru jako nástroj k zabíjení. Hned jsem si vzpomněl na Stuntmana Mikea, ale Auto zabiják bylo přecejen sofistikovaněji natočený. Gladiátor nabízí pár honiček, pár výbuchů a hromadu keců, že alkohol za volant nepatří. I přesto má svoje kouzlo a doporučil bych ho hlavně mladým automechanikům. Pozn. Ken Wahl je strašnej suchar. ()

drankeryth

Moc tam toho neukazovali, co sa tyka nahanaciek a likvidovani aut zo strany zaporaka. Skor sa to zameralo na Gladiatora, co je aj troska skoda. Lepsi pocit tomu urcite dodal ten zaporak na tom ciernom aute. Chlapik pod pseudonymom Gladiator bol skor na zasmiatie, ked kazdeho podozriveho, co sa nasiel v podnapitom stave oslovoval nech zastavia, ze je to obcianske zatknutie:) Najviac ma pobavila ta nemotorna harpuna na zadnej casti auta, ktora sa vysuvala von. Akcne zasahy na cestach boli nudne, co filmu nie moc dobre prospelo. Celkovo to zas nebola taka velka katastrofa, ale aby som na film spominal v dobrom, to zas nemozem povedat. ()