Sentimentální chlapík

(festivalový názov)
  • Austrália The Sentimental Bloke

V sedmdesátých letech vzbudil na retrospektivní přehlídce světové kinematografie v Londýně velkou pozornost němý film Sentimentální chlapík, natočený v roce 1919 v Austrálii na motivy poemy C. J. Dennise. Bohatost výrazových prostředků, smysl pro drobnokresbu charakterů, civilní vedení herců, kamera citlivě znásobující poetičnost díla, to vše se skládá před překvapeným divákem, sledujícím výjimečný film, který má navíc značnou dávku poezie a humoru. (Aussie & Kiwi Film Fest)

Ewík

Návod na to, jak žít pohodový život. A s živým doprovodem na piano v kině Ponrepo to mělo také trochu speciálnější atmosféru. (viděno na Aussie & Kiwi Film Fest, Ponrepo, 11.12.2021) ()

rivah

Podle lidové básně-rýmovačky "The Song of Sentimental Bloke" C.J.Dennise, který tvoří i  mezititulky. Groteskně laděný příběh podvodníka propuštěného z vězení, který najde tu pravou, ožení se a nakonec se narodí dítě.  (youtube) ()

Kass

Geneze jednoho raného vztahu. Filmařsky a dějově mě snímek nijak zvlášť nezaujal. V podstatě si jen odškrtává obvyklé peripetie, jež v podobných případech můžou nastat. Za pozornost stojí zvolená stylizace, kdy je příběh jadrně vyprávěn a glosován z pozice zemitého balíka. Ovšem s tou proklamovanou poetikou díla bych se v názorech mírnil. ()

• Film byl natáčen v sydneyské čtvrti Woolloomooloo. (raininface)
  • Jedná se o první australský mezinárodně úspěšný film. (Pavlínka9)
  • Jedná se o adaptaci stejnojmenné populární série básní. (Pavlínka9)