Mladá zverolekárka Karin Vastervik žije so svojím 10 ročným synom Jonasom v blízkosti statku Granlunda. Jeho majiteľa Magnusa Hanssona dobre pozná a často ho navštevuje. Krátko na to ako starý pán zomrie sa objaví dedič ,Tomas Frederikson, ktorý tuží len po jedinom – nadobudnutý majetok čím skôr predať. Prevádzkuje totiž v Štokholme prosperujúci bar a nevie si život na vidieku ani len predstaviť. V Granlunde musí ale stráviť niekoľko dní počas ktorých sa spoznáva s Karin. Malebná príroda a najmä Karin Tomasovi učarujú. Tomas sa čoskoro dozvedá nové skutočnosti – jeho dedičstvo je spojené s pochmúrnou minulosťou. Tomasova matka Greta bola ako mladé dievča prenasledovaná Magnusom Hanssenom. Karin netuší, že Paul Eding, správca statku, hrá v jeho temnej minulosti podstatnú rolu. V láske Karin a Tomasa teraz stoji v ceste Paul Eding a pochmúrna minulosť statku Granlunda... (oficiálny text distribútora)

Greenpeacak odpad!

Ježžžžžžžžžžžžžíííííššš :) ...to táto Inga to je taká skvelá spisovateľka :) , také skvelé romány píše :) sú strašne napínavé od začiatku až do konca :):)))))))) kto by to predsa povedal, že keď sa tam dvaja ľudia stretnú a zaľúbia sa do sebe :)))) ....to je dačo nááááááááááááááádhernáááá.....a vždy na konci mi aj slzička ujde :´) .........ale neee čo ste z višne padli ?? Toto by som nepozeral ani keby ma to má zachrániť pred smrťou. ()

• Natáčení probíhalo ve Švédsku. (M.B)