Ptákodemie: Děs a hrůza

(festivalový názov)
  • USA Birdemic: Shock and Terror (viac)

Ona je úchvatná modelka a on úspěšný mladý prodejce softwaru. Do jejich slibně se rozvíjejícího vztahu ovšem krutě zasáhne matička příroda, když skrze své opeřené tvory začne lidstvu oplácet staletí znečišťování a dalších bezohledností. (Festival otrlého diváka)

Tritonek odpad!

neskutečná blbost, sra.ka, nicméně scéna kde se hlavní hrdinové brání před útočícími ptáky ramínky, způsobila, že jsem musel čistit podlahu, protože veškerý obsah úst letěl smíchy ven :D (cola a brambůrky), jinak při milostné scéně mít neumyté nohy a hodit na ně záběr to je záblesk filmařské "geniality" ()

xylobrno

při sledování tohoto filmu vás z počátku přepadne panika, že je skutečně jen blbý a vy jste se právě zavázali k obětování hodiny a půl svého života naprosto ničemu. po chvíli přemýšlení a soustředění (k tomuto vám snímek dává skutečně mnoho prostoru) si ale začnete všímat drobností (kamera namířená na reportérku zpráv je posunuta tak, aby zabírala kus studia), které nemohou být než záměrem. tento film však není jen záměrně špatně udělaný (snad aby se hodil do kategorie béček, neboť všichni víme, jací lidé se na béčkové filmy dívají), je také místy brilantní (vyděšená scéna blondýny po ptačím útoku při čurací pauze...) a místy zkrátka tak divný (rozhovor mezi matkou a dcerou s jejím přítelem je natáčen odděleně - proto působí jako zpověď z reality show, na závěr je přidán záběr všech tří, jak sedí u krbu a nic neříkají), že vás pohltí, pokouše a vyplivne do reality, kde potkáte v lese toma bombadila ptačí apokalypsy a uvědomíte si, že snímek vám má co sdělit a také to provádí, skutečně ojedinělým způsobem. shrnuji jako krásnou obžalobu společnosti spojenou s nebývalým zážitkem. ()

Argeyyyy odpad!

Birdemic: Shit and Terror (2010) Už jenom podle názvu si můžete představit jenom jednu věc.... Nejhorší horor/Komedie TIP na absolutně nejhorší horor, který kdy vyšel... Hrůůůza! Zvěrstvo!Tohle bylo něco příšernýho! Já nemám slov! Nevěřte hodnocení, nevěřte kladným komentářům! Děj byl brutálně roztrhán ptáky už někdy na začátku (ve skutečnosti spíš někdy kolem 40 minuty, poněvadž to je chvíle kdy se konečně něco začíná dít) a smysluplnost raději zmizela už před natáčením, uvedu příklad: Děcka dostanou hlad, jde se tedy na pláž, kde muž rybaří a žena s dětmi sbírá mušle, následně vytáhnou z auta kotlík a vše si pěkně uvaří. Když však žena přichystá dětem jídlo přelité omáčkou (zřejmě z písku jinak fakt nevím z čeho by ji tam mohli vykuchtit) děti jídlo odmítnou s tím, že chtěji Happy Meal.... -_- To jako vážně?!! Začala apokalypsa, všude kolem lítají lidožraví ptáci, vy dostanete jídlo a radši byste Happy Meal? HAPPY MEAL????!!! Bohužel, ani potěšení ve formě napadení těch rozmazlenců ptáky nepřišlo a celkově prostě Děs a Hrůza! ODPAD! Z hlediska hororu možná o minimum lepší, ale pořád prostě odpadn děsnej... CSFD - 33% Jáj bóže, fake účty hlasovaly ()

JesterKruger odpad!

Začáteční titulky a představení tvůrců mi přišlo jako udělané v PowerDirectoru (Aplikace na úpravu videí). Celkově je tento film hodně nudný. To s těmi digitálními ptáky je jeden velký hnus. Ale i herci jsou k ničemu. Mě tak někdy v té hlavě napadá, jestli to těm režisérům není trapné dávát takové herce do filmu. Proč jim prostě neřeknou, ať se více snaží? Opravdu herecký výkon vzniká podle počtu peněz které člověk dostane? Ať už hraju v laciném, či vysokorozpočtovém filmu, tak se snažím hrát svou roli ze všech sil. A ne, že na to doslova prdím. Já fakt někdu tu logiku různých herců a režišérů nechápu, a mám sto chutí nějakému režisérovi napsat, a nezeptat se ho, jestli mu není trapně za svůj film. A asi to fakt udělám. A až to udělám, tak tento komentář změním. ()

lingering

Konečně se mi poštěstilo tohle dílko vidět. Nejvíc wtf momenty: taneček ( + zpěvák + písnička), "srát v příbřežní vegetaci se nevyplácí", celá poslední čtvrthodinka. Poctivě vydělaný tři hvězdy. ()

petrastrela

Podle traileru to vypadá fakt na kvalitu :-)) Upřímně jsem se u záběru na ptáky obklíčující auto zasmála :-). Projekci si raději odpustím, neboť by to mohlo ovlivnit mou křehkou psychiku... ()

tuberatanka

Tak dobre. Čakal som jeden z najhoršie natočených filmov, aké som kedy videl, film, ktorý ma pobaví tým, ako je zle natočený. Viacmenej som sa dočkal. Ale najprv som sa musel prehrýzť úvodnou polovicou filmu trvajúcou vyše trištvrťhodinu (sú tam vtipné scény, ale v pohode ju preskočte). Predajca softvéru, čavo ktorému peniaze len tak tečú na účet, odrazu sa z ničoho nič rozhodne zbaliť blonďavú modelku a rozmnožiť sa s ňou. Ich neuveriteľne tupé zoznamovanie sa aspoň občas vyvolá úškrn, ináč je to iba tupá lovestory so šmakom telenovely. Samozrejme, úsilie predajcu vyvrcholí zaslúženou súložou v penzióne, po ktorej obaja oblečení zaspia. Z posúložného spánku ich prebudí pišťanie orlov. A potom sa to začne. Neuveriteľne tupá a šialená druhá polovica filmu plná fatálnych logických prešľapov, totálne nevysvetliteľného správania hrdinov a hlavne, najhoršie a najkomickejšie prevedených "špeciálnych efektov", aké som kedy videl. Popísať útočiace orly, ktoré sa nečakane vrhajú na obyvateľov prímorského amerického mestečka a usmrcujú ich, je nad moje sily. Kŕdle vtákov najprv akčne vrhajúcich sa na domy. Predajca softvéru s čajou sa cestou z penziónu v panike zastavia u kamaráta, spoločne schytia vešiaky a hor sa vtáky plašiť. Vtáky sa na nich akčne vrhajú, meter pred nimi ustrnú a bezradne mávajúc krídlami a škriekajúc bezmocne čakajú na to, ako ich hrdinovia hrdinsky zmlátia vešiakmi, čo sa aj stane. Pod vtákmi si predstavte desne nakľúčované šablóny neuveriteľne toporne digitálne zanimovaných orlov zlietavajúcich sa v pravidelných (ako podľa pravítka), lež neuveriteľne bizarných formáciách, v ktorých totálne dokonale zosynchronizovane útočia. Nasleduje halda ďalších podobne ladených scén, občas prerušovaných až neúnosne dlhými pokľudnejšími sekvenciami bez útočiacich vtákov, kde však nechýba absencia akejkoľvek logiky a občas až na pobavenie tupé konanie postáv, ktoré sa od druhej polovice filmu nepohnú bez samopalu a pištole ani na krok. Osobne ma najviac dorazila scéna, kde jeden z hrdinov vtrhne do autobusu a vyhádže z neho všetkých, ktorí sa v ňom ukrývajú pred orlami, "pre ich bezpečie". Pre istotu rovno v čase, keď sa deje nálet orlov. Všetci vylezú vonka, on začne strieľať na vtáky aby ukázal svoje frajerstvo, orly na všetkých vypustia akúsi žltú grcku a všetci v momente zomrú... tento film je neopísateľný. Je občas až neúnosne dlhý a nudný, ale tých zopár akčných scén v druhej polovici filmu to totálne bohato vyvažujú. Také záchvaty smiechu som už dávno nemal, a obávam sa že ani nebudem. Film nezamýšľane absurdný, bizarný, parodický a humorný svojim surrealistickým spôsobom. Medzi tromi a štyrmi hviezdičkami nakoniec volím štyri, ale napriek tomu by som dodal, že film je iba pre osoby s veľmi špecifickým zmyslom pre humor a veľkou výdržou:) ()

Hall900

Film bilancuje mezi ABSOLUTNÍ sračkou a geniální parodii,takže za tři.Co se týče dialogů a scénáře,řekl bych že třeba i taková Bride of the Monster je na tom líp,což je ale zároveň i docela fascinující. Co se týče efektů ty už nepředčí nic barevného a pohyblivého co jsem za celý život viděl(nebyl jsem určitě jediný i když spousta z lidi co TO videli to pravděpodobně nebudou chtít přiznat).Ano smál jsem se a smál jsem se dost a bál se ze už nepřestanu.Jo a doporučuju si předtím zahrát Angry Birds aby jste pochopily o čem to vůbec je. ()

Vonter odpad!

Tak a co teď? Mám všechno co jsem označil odpadem znovu přehodnotit aspoň na jednu hvězdu? Vždyť i ten Kameňák vlastně není špatnej film v porovnání s tímhle. Kdyby to bylo někde na YT jako domácí tvorba pár študentů tak to beru, snaha se cení. Ale vydat to na placky a chtít za to škváru, to není silný kafe, to je 100% lógr. Sázím odpad (myšleno tři tankery a dva kamióny výkalů) a jasně nejhorší hrůza, kterou jsem viděl. ()

ceemel

Ramínka, ramínka! Birdemic je možná nejdementnější film, jaký se dá vidět. Must see nutnost pro všechny fanoušky Windows malování. Taktéž viděno na Brakfestu 2011 s dokonalým rychlodabingem. Skvělá aplikace paradoxu o Achillovi a želvě - mlaďoši chvíli na dvojku ujíždějí vybuchujícímu ptactvu - někam dojedou a udělají si piknik - orli je doženou - nadrženci jim zase poodjedou - chvíli konverzují - orli přiletí, zlatá mladež do nich střílí plastovými pistolkami.... až do chvíle, kdy už to ptáky přestane bavit, spořádaně odletí a lobotomizovaní mlaďoši se můžou jít opalovat. V současnosti probíhají projekce sequelu - viz fb page, nemůžu se dočkat! ()

Protentoucel odpad!

Jako žánr tohoto filmu je zde na čsfd uvedeno, Horor / Thriller / Romantický, ale není zde Komedie nebo něco co by napovídalo tomu, že tento film není myšlen vážně a že je to jen nějaký trapný pokus o vtip. Pokud ano, neřešil bych to a možná někde na nějaké párty opilý s ožralými a zhulenými kamarády a sexy kočičkami odvádějícími pozornost, by to třeba byla prdel, ale takhle bohužel, jen se cítím pohoršeně. Největší sračka co jsem kdy viděl. Navíc je jasné, že toto dílo bylo motivované Hitchcockovým fimlem Ptáci a ne originální předlohou spisovatelky Daphne Du Maurier, což je v případě tak trapného filmu urážka Hitchcocka i povídky, kterou se on inspiroval a vlastně všeho, čím se inspirovali ti, kdož tento film přivedli na světlo. ()

gutmanmarnie

ABSOLUTNÍ PTÁKOVINA. Prvních 45 minut je katastrofální shit ve kterém se jakýsi prodavač solárních panelů dává dohromady s modelkou která z nějakého neznámého důvodu dostala nabidku fotit pro Victoria Secret. Druhá polovina filmu je něco co nedokážu slovy ani popsat... Když sem poprvé zřel ty krvelačné ptáky spadla mi čelist ale když jsem viděl radikální řešení stupidních protagonistů jak se ptáků zbavit, tedy jít na ně s věšákem, tak jsem se málem posral. Absolutní tečka bylo když se konečně probojovali k autu ve kterém shodou náhod měl jeho vlastník asi tři kvéry. Vlastně ne, pardon, absolutní tečka nastala když v autě ujížděli z města a po cestě narazili na auto, ve kterém seděli děti jejichž rodiče zabili ptáci. Vzali je tedy sebou. Děti smrt rodičů očividně moc netížila, protože zanedlouho si začali krátit dlouhou chvíli hraním na konzoli PSP a dožadovat se zastávky na benzínce protože prý měli hlad...  bez komentáře. Kameru a střih jsem si vyložil jako jeden velký vtip, a zvukařova práce byla samozřejmě bezkonkurenčně katastrofální. Opravdu ten nejhorší film který jsem v životě viděl. Kde proboha našli tak špatné herce a proč nikdo neupozornil scénáristu že jeho dialogy stojí za hovno??? Nakonec bych chtěl říct, že scénu kdy se jde dívka vysrat na pole a zabije ji u toho pták sem vážně nečekal. Nevím co si o tomto filmu myslet, raději nic. Každopádně dávám jednu hvězdu, protože nic takového jsem opravdu ještě neviděl a to se v dnešní době cení. ()