Transformers - Temná strana Mesiaca

• Slovensko Transformers 3 (viac)
USA, 2011, 148 min

Réžia:

Michael Bay

Scenár:

Ehren Kruger

Kamera:

Amir Mokri

Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro, Tyrese Gibson, John Malkovich, Patrick Dempsey, Ken Jeong (viac)

Pred mnohými rokmi posádka prvej americkej mesačnej expedície Apollo 11 objavila na Mesiaci mimozemské vesmírne plavidlo a múdro si to nechala len a len pre seba, respektíve pre tajné služby. Podľa Autobotov, ktorí už dvakrát dokázali ochrániť pozemšťanov pred ničivou inváziou ich zlých konkurentov Deceptikonov, to ale bola zásadná chyba. Chyba, ktorá by mohla zničiť celú našu civilizáciu, ak nám Autoboti znovu nepomôžu. Okrem starých známych plecháčov vedených Optimom Primeom a Bumblebeem sa na scénu vracia ich najväčší ľudský spojenec Sam Witwicky (Shia LaBeouf), životom a bojom s robotmi ostrieľaný mladý muž, ktorý chce zo všetkého najviac konečne začať žiť normálny život – podľa možností so svojou novou, mimoriadne atraktívnou priateľkou Carly (Rosie Huntington-Whiteley). Tá sa, nanešťastie, stane príčinou Samova ďalšieho angažmánu v nekonečnom súboji medzi Autobotmi a Deceptikonmi. Tí sa totiž rozhodli zlikvidovať celé Chicago, v ktorom sa Carly práve nachádza, a tak sa Sam chtiac-nechtiac musí do tohto mesta vydať, aby sa ju pokúsil zachrániť. A popritom, ako malý bonus, i celú ľudskú rasu! (TV Markíza)

BioRaj

Strááááááášně moc dlouhý jednolitý akční nářez od začátku až do konce až to chvílemi nudilo . Tu hvězdičku navíc dávám pro Jasona Stathama a za opravdu velice dobře odvedenou trikovou práci . ()

Uframufrag

Zas raz sa vsetko co sa sveta tyka odohrava zasadne iba v USA, keby nie USA a nejakych tych "plechacov" tak je cely svet zniceny a ludia zotroceny. Je smutne ako vcelku skvelo zacinajuca trilogia pokracuje strmym padom dole. Megan Fox asi vedela ake to bude, tak sa na to radsej vys**la. Rosie Huntington-Whiteley je sice kocka, ale Megan je Megan. Jedina vec preco si film u mna udrzal aspon 3* je ze aspon to 3D bolo OK, inak to moje ocakavania sklamalo. ()

radek.896

V první hodině se neděje vůbec nic. Přiznám se, že jsem zbytek jenom proklikal a pár scén ještě zkouknul. Kdyby se tento díl zkrátil tak na 2 hodinky, tak to mohlo dopadnout o hodně lépe! ()

Thomrius

Výborné pokračování kultovního filmu. Monumentální efekty, u té scény kdy roboti ničily ten dům, nejdřív ho nakláněli a pak následně ten had schodil, jsem se úžasně bavil. Silných 5* ()

RajmikCZ

Podlě mě nejlepší díl(zatím). Ať mě klidně všichni začnou pomlouvat, nadávat mi, že jsem dost mimo mísu, ale já to tak vidím. Obrovské snažení, udělat z toho ještě více robot versus člověk válku.. To se mi prostě líbilo. Je pravda, že kdyby radši Bay natočil nové Mizery udělal by lépe, ale i tak. Něco takového tu prostě nikdy nebylo. Dal bych o hvězdu víc za Shockwave.. Prostě něco tak skvělého jsem ještě neviděl. ()

themiracle

Perfektní efekty, příběh již horší, řekl bych přesně odpovídající třetímu dílu. Takový vytahaný. V porovnání s prvním dílem zkrátka sklamání, ale za shlédnutí to stojí. 40%. ()

demjandu

Brrrr, z celé série Transformers jasně nejslabší díl. 1 super, dvojka horší, ale ještě šla. Trojka je zbytečně dlouháááááá!!! Minus 30 minut a nikdo by se asi nezlobil, že? Hlavně v první polovině filmu jsem se často nudil. Ještěže jsem na to čučel doma, je to přeci jen pohodlnější :) Samozřejmě efekty perfektní + roztomilá blondýnečka + nabušený fára, ale jinak nic víc... Dějově strašně splácaný, blbý vtipy, totálně rozsekaný Chicago, snad 30 minut se hroutící mrakodrap, ve kterém lidi běhají sem a tam nahoru a dolu (nebo dolu a nahoru?), J. Malkovich, hrající nějakýho šéfa/kreténa, má taky rozhodně navíc... prostě velké zklamání. P.S.: Jen se fakt bojím 4ky, co tam zase vymyslí... :( ()

Zoliis

Ups...Tohle jsem teda necekal skoro celej film jenom neco resej,je jasny že to k tomu patri ale po 1 a 2 proste néé...Jako efekty opet uznavám velmi dobra prace ale to je vse...:-( ()

Cabotin

Když si v létě 2012 přinesu z půjčovny (jedné z posledních) blockbuster loňského léta, nevnímám nějaké díry ve scénáři a už vůbec nemám chuť to srovnávat s něčím co jsem viděl před rokem a již jsem na to zapomněl. Chci si vypatlat mozek Toužím být zase kluk a chci si užít skvostných triků a naprosté profesionality. A pokud mám něco vytknout? Výtka č.1 - Ještě že jsem to viděl ve 2D! Ve 3D bych to nedal, neb mám staré a věkem omleté oči. Výtka č. 2 - Ta by směřovala délce filmu. Proč dvě hodiny a třicet minut? Pak už CGI ztrácejí na efektnosti a uprostřed finálních bitev se probouzí určitý druh otupělosti. Be epic, but for very short time! ()

Ollivander

Nekonečný proud vizuálních efektů a megalomanských akčních scén, které jsou sice naprosto samoúčelné, nicméně je zábava sledovat, jak Michael Bay neustále posouvá své hranice, i když už bych si myslel, že není kam. První půl až hodina je úplně zbytečná do doby, než se objeví John Turturro a dostane to aspoň trochu vtipu. Série Transformers je sice nastavovaná kaše, která navíc nejspíš jen tak neskončí, ale stejně jsem zvědavej, co všechno tam Bay nacpe příště. Hudba (Steve Jablonsky): 3z5 (60%) ()

Recoba odpad!

toto veldiielo som mal tú česť zhliadnuť niekedi nadránom po trojdňovom fláme. A ak sa pri tom nepoklepávate po čele, ale sa rozplívate aká to je, ja neviem - akí prívlastok sa podobním dementnostiam dáva... Kurva amíkom jeblo, to je zicher. A mi sme už tiež, ako čítam komentáre v prdeli. A tíchto 65% kokotov má biť akože naša budúcnosť, kde kurva sa stala chiba. komentár asi zmažem, ale no nejebevám 2 a viac hviezdičkoví ()

se.ru.na.to

Nechci se nikoho dotknout,ale mám víc pocit,že je to spíš pro děti a mladistvé mě to osobně neoslovilo. Avšak je to pěkně vytvořený má to akci a náboj bohužel je to celý takový moc uhlazený(možná kdybych našel lepší výraz těd mě nepadá),ale když to porovnám s Battleship je toto pro mě horší. ()

Krevetka12

Třetí pokračování Transformers mi pravděpodobně přišlo o trochu lepší než to druhé, ale zřejmě se budu opakovat s tím, že film je chvílemi moc zamotaný a někdy trvá pochopit o co vlastně jde. Bay mohl trošku obměnit scénář, který je i napotřetí víceméně stejný a můžeme téměř s jistotou říct, co bude ve filmu následovat. Přesto mám pro autoboty slabost a proto 4*. ()

jioex13

Michael Bay se tentokrát moc nevytáhl a vyměnil Megan Fox za jakousi Rosie Whiteley. To však neni jediná výtka, kromě očekávaného pokračování předchozích filmů Transformers, je děj až přísliš natažený. Především mě unavovalo sledovat dlouhý závěrečný boj, který nedal ani na chvíli oddechnout. V té změti šrotu pak neni pořádně vidět kdo s kým bojuje a kdo komu zasadí nějaký úder.Je to celkem zbytečné a soustředit se na film po celou dobu docela náročné. Za snahu a nové boje s příběhem mu náleží maximálně 3,5 hvězdy. ()

shinys

Zdlouhavé, nic nového nepřinášející pokračování. Za dvě a půl hodiny jsem se bavil tak 20 minut. Velebitva na konci, při které Sam a Carly ( ta po celou dobu na elegantním vysokém podpatku) poletují sem tam vzduchem, padaj skrz hroutící se mrakodrap atd atd. aby si na konci padli on se šmouhou na čele a ona jak když vyjde ze salonu krásy kolem krku mi vehnala do očí slzy. Slzy lítosti nad ztraceným časem. 35% za efekty ()

papinak

Divák je nevděčné zvíře. To za co jedničce dával čtyři a pět hvězd - tzn. koulervoucí akce a neskutečné efekty už v druhém a třetím díle jaksi nestačí. Vše se totiž trošku okoukalo, souboje už najednou nejsou tak koulervoucí, efekty už také všichni známe a už nám nepřipadají tak WOW a celé je to vůbec takové nějaké stejné. Ano, to je holt osud filmů, které stojí jen na pozlátku triků a efektů a více jak jeden díl prostě nesnesou. Trochu se bojím, že podobně dopadne i AVATAR s dalšími díly. Ten tvoří také pouze pozlátko, které se velmi rychle ošoupe. ()

Michael08

Očekával jsem Akční film plnej střílení, výbuchů nějakej těch "hlášek" a spoustu oleje..:D a dostal jsem ho teda pořádnou kupu..;) Podle mě nejvíc akční díl z celé trilogie a jsem za to rád protože po zpackaný dvojce se člověk celkem obával aby nebyla trojka ještě horší(po stránce akční) Takže díky majku a těšim se na 4..;) ()

milh0us3

Už druhý (opět ne příliš povedený) pokus o navrácení série na důstojné místo prvního dílu, kde je propracovanost filmových efektů naprosto ubitá nesmyslnou "nesmrtelností" postav, kdy po několikanásobných pádech z výšin vesele pobíhá ústřední dvojice (mj. v podpatcích) rozpadajícím se Chicagem a jejich armádní kolegové v záběru na potrhanou vlající americkou vlajku neskonale bezchybně prorazí obrannou linii nepřítele, který se do té doby bezproblémově ubránil leteckým útokům všeho druhu. Celý film budí dojem 2 stran mince; ta první mne přikovala k židli s pusou dokořán obdivujíc efekty, ta druhá mne nejednou rozesmála nad nesmyslným řešením daných situací (viz Sam visící na harpuně střelené Decepticonovi do oka, který toto přežije bez větších problému i přesto, že oslepený robot sebou mrská všemi směry). Za herecký výkon robotů před zeleným plátnem bych filmu dal plný počet (:-)), "bohužel" se film hodnotí jako celek. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (viac)

Indiana Jones se obejde bez syna

Indiana Jones se obejde bez syna

05.09.2017

V Království křišťálové lebky jsme zjistili, že je Mutt Williams s tváří Shii Labeoufa synem Indiana Jonese. Pak ale dal Shia na vědomí, že s filmem nebyl úplně spokojený, a když se navezl i do… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)