Miesta

Drama o lásce, ztrátě a pomstě. Dvěma devatenáctiletým klukům Adamovi (Vladimír Polívka) a Markovi (Jan Cina) je jejich rodiště těsné, zároveň ale moc nevědí, co si se svými životy počít. V tu chvíli do jejich světa vstupuje dcera místního prominenta Anna (Johana Matoušková) a vnáší do něj tajemství, napětí a touhu. Zdánlivě nudné a usedlé město před nimi začíná odhalovat temné spodní proudy. Annin otec má navíc k dceři velmi ochranitelský vztah, a když se trojice zaplete do konfliktu ústícího v krvavou rvačku, usoudí, že přátelství jeho dcery s Adamem a Markem může být nebezpečné... Místa jsou novým projektem tvůrců nejlepšího filmu roku 2010 Pouta. Děj se odehrává v 90. letech na malém městě, kde nelze dělat nic, ale zároveň i tak trochu všechno. (Cinemart)

Hruskovice

Mohl to bejt celkem dobrej film, kdyby to nebyla taková sračka :) Čekal jsem úplně něco jiného. 2 hvězdy za to, že znám ty místa :) 2/5 (pozn. jestli mysleli malým městem Ustí tak u toho asi chlastali všichni nejen ty herci) ()

Vakosik

Pět hvězd spíše za to, že v naší kotlině je to s filmy už dlouhou dobu velká bída, a po přehlídce netalentovaných režiséru jsem moc rád viděl film, co má svůj styl a originalitu. Další plus přičítám za to, že někdo konečně natočil dobrý film ze dneška, protože je to právě současnost, se kterou si naši filmaři neví rady a raději neustále loví příběhy převážně z dob totality. Hodnocení na této stránce nerozumím. ()

jfaba

Film to nebyl špatný, ale já jsem ho nepochopil. A nebo pochopil a nevím o tom. Proč a kdo a jak a co a kdy a důvod, jsem si jenom domýšlel, a tím jsem si vlastně scénář dopsal? Připadalo mi to takový nedodělaný, příliš nevysvětlených míst (asi proto se to jmenuje Místa) a situací, které bych rád pochopil. A ty mi z filmu udělaly trochu guláš, trochu víc... S herci jsem problém neměl. Odpovídali situaci, ději i prostředí. Hlavně Cina... Víc jak *** nemůžu dát, a to možná přeháním.Jestli se na to ještě někdy mrknu, možná hodnocení změním. ()

Phex

Kamarád do deště říznutej Emilem Haklem :-). Místa mají výbornou atmosféru, ale rozehrávají (a pouze naznačují) příliš mnoho motivů z nichž ten závěrečný (konflikt s otcem Anny) je zbytečně přepjatý a kapku nevěrohodný. Jan Cina je tu (snad jako všude) vynikající. ()

makuk1

Tak , jak se mi Pouta moc libila tak tohle tedy vůbec. Problém je v hereckém obsazení, prostě to hercům nevěřím a tím se to přesune do uspávací roviny a pohled na hodinky kdy už to bude asi končit. ()

fafejt001

No , Radime , čekal jsem , čekal a .. nedočkal se . Škoooooooda . Klucíí , zásadní je scénář , a pak už to půjde samo . Tak příííště . ()

Syndrom

45% se z vás fakt poseru. Přecool dialogy a to, že klíčové body děje se (ne)ukazují zastřeně a mimochodem je tvůrčí záměr. Je to konceptuálně uchopený příběh. Kdyby byl víc v kontrastu s normálnějšíma reakcema hned by nám hodnocení vyskočilo že? Víte co, až se jednou za tim svym filmovym životem otočíte a uvidíte jen pár banálních keců, nebude to příjemný pocit. ()

rakosabasta

Obávám se, že to nebude hezké, takže začnu pozitivy: úžasná kamera, skvělý zvuk a hudba. Tak a teď ten zbytek: esteticky naprosto odlišné herecké výkony - převažuje sice celkově podivná herecká stylizace, jenže sem tam vykoukne i realistické pojetí. Herci odříkávají věty, místo toho, aby vedli mezi sebou dialogy. Ze všech projevů trčí neživé psané slovo a (omlouvám se, ale je to tak) amatérské herecké výkony. Příběhově - teprve při diskusi s panem režisérem po filmu se mi podařilo film pochopit. Střihačka se prostě rozhodla, že z filmu některé části vyřadí (např. zásadní vzpomínací komentář) a pan režisér se nebránil. Vyhodil tak časové a obsahové ukotvení filmu prostřednictvím zamýšleného vzpomínajícího komentáře. Divák - resp. já jsem se tedy neměla čeho pořádně chytit, chvíli to vypadalo, že jde prostě o čistě neexistující časoprostor plácající se někdy mezi 2. světovou válkou a devadesátými léty. (Správná odpověď jsou: 90. léta. Ústí n. Labem alias Černá Skála) a velice konkrétní pocit porevolučního rozčarování. Celé je to ale díky "výstřihu" vážně hrozně matoucí a je mi to líto, protože Radim Špaček je mi člověčensky i filmařsky sympatický. A ještě dodám "vtípeček" - film byl uveden přímo panem režisérem jako "letní film, ve kterém občas prší"; ve chvíli, kdy na plátně začala první bouřka, spustila se jedna skutečná doprovodná i venku. Ještě, že jsme nebyli v letním kině... ()

MaximusMax

U tohoto filmu vidím dost podobné problémy jako u Pout, jen v tomto případě si jich zjevně všimlo více diváků. Postavy nemluví a nechovají se jako lidi, ale jako automaty na patetická moudra, pokud se tedy zrovna psychicky nehroutí. Herecké výkony jinde přesvědčivých herců zde působí amatérsky a troskotají na papírových (možná až kamenných) dialozích a scénář tak trochu neví, čím by chtěl být. ()

Naby

Takovej zvlastni pribeh, mistama velice tezko uveritelnej. Nekdy ale celkem zajimavej. Nicmene porad mi u toho neco chybelo. Celkem 2,4* ()

Hombre8

Mohlo to být lepší, kdyby to točil a hrál někdo jiný, ale co už. Každý musí nějak začít. 2-3 hvězdy. Dám tři, abych mladíky povzbudil. Cina potencionál má. Záleží na vedení. U Vládi už ale takový optimismus nemám. Ale aspoň že nekopíruje otce. Oceňuji. ()

andydufrsn odpad!

Tak tohle byla hrůza. Těšil jsem se na trošku jako by nezávislej film o pohledu dvou mladejch kluků na dnešní svět a na hledání svého místa v něm. Ale to co jsem viděl mi přišlo jako kdyby někdo ze surovin na luxusní svíčkovou udělal ne moc dobrou sekanou. Absolutní zmatečnost děje, absence byť je náznakového vysvětlení minulosti, nikam nepasující postava pana Štrébla, mizerné herecké výkony. No prostě katastrofa… ()

mr.free

Byl jsem na jedné z předpremiér tohoto filmu a upřímně jsem se nudil. Film mě nijak nezaujal a ke konci jsem se přistihl, jak se dívám na hodiny, abych věděl, kdy už to konečně skončí. Vážně jsem měl chvíli co dělat, abych udržel pozornost. Člověk neví, co tím chce pan scénárista vlastně říct. Z druhé strany si ale zaslouží pochvalu pěkná kamera, která byla vážně super. ()

Mezinárodní festival studentských filmů Písek 2014

Mezinárodní festival studentských filmů Písek 2014

12.10.2014

Mezinárodní festival studentských filmů v Písku je akce pořádaná studenty nejen pro studenty! Mladí lidé z obou píseckých filmových škol pracují na vzniku každého ročníku festivalu od samého počátku… (viac)