Ray Charles Live: In Concert with the Edmonton Symphony

všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
USA, 1981, 48 min

Ray Charles

V roce 1981 zaznamenaný a na DVD poprvé v roce 2004 vydaný koncert legendárního jazzového a soulového zpěváka, který byl nahrán s kanadským Symfonickým orchestrem města Edmonton. Netradiční zpracování a provedení 11 písní a evergreenů z bohatého repertoáru Raye Charlese napříč jeho několik desítek let dlouhou kariérou. DVD obsahuje skladby: 1. Riding Thumb (Crofts, Seals) 2. Busted (Howard) 3. Georgia On My Mind (Carmichael, Charles, Gorell) 4. Oh, What A Beatiful Morning (Hammerstein, Rodgers) 5. Some Enchanted Evening (Hammerstein, Rodgers) Intro Realettes 6. Hit The Road Jack (Mayfield) 7. I Cant Stop Loving You (Gibson) 8. Take These Chains From My Heart (Heath, Rose) 9. I Can See Clearly Now (Nash) 10. What'd I Say (Charles) 11. America The Beatiful (Bates, Ward) V roce 1936 jako šestiletý ztratil zrak a ve slepecké škole se naučil číst noty podle Braillova písma. Od patnácti let se živil hudbou. Stylově kroužil kolem rhythm and blues. Imponoval mu zpívající klavírista Nat King Cole a sám doprovázel významné bluesmany T-Bone Walkera a B. J. Turnera. Začátkem padesátých let nedávno minulého století si jeho talentu všiml tehdy málo známý trumpetista, brzy vlivný aranžér Quincy Jones. Postupem doby se Charles stal hvězdou gramofonové společnosti Atlantic. Publicisté o něm psali jako o géniovi, a o jeho písních jako o hitech. Řada jím proslavených skladeb zazní i v záznamu tohoto záznamu skvělého koncertu z roku 1981 v kanadském Edmontonu. R. Charles v roce 2004 zemřel jako třiasedmdesátiletý. (oficiálny text distribútora)

Davies182

Skvělé hudební DVD obsahuje výborné hity tohoto jazzovéhho mága, mimo jiné včetně Hit the Road Jack a dalších... Celou stopáž provází velmi příjemná atmosféra. ()

Noviik

Na tu dobu zatraceně kvalitní DVD, taková atmosféra je pro Raye příhodná, stejně jako jako nasazení. Jen bych trochu upravil playlist. ()