Community

• Česko Zpátky do školy (viac)
USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (viac)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (117)

Keramika pro začátečníky (2010) (S01E19)

A třetí za sebou. Třikrát mi tvůrci nabídli prakticky totožný mix toho, co mě nebaví, a toho, u čeho jsem se mohl zasmát. Takže jsem si devatenáctou epizodu sice neužíval s bezbřehým nadšením, ale necítil jsem ani zklamání, a to považuji za velmi důležité. Hrnčířský kurz pro mě nebyl tím pravým ořechovým (kromě Annie), ale plachtění na parkovišti mě dostalo. / Poučení: "Člen posádky, součást lodi." Pokud jste to nepoznali, jde o citát. ()

Umění iluze (2010) (S01E20)

Jak se díl výborně rozjel, tak ho tvůrci v jeho závěru zařízli. Dvacátá epizoda měla díky aprílovým žertíkům slušný potenciál, a přestože se rychle ukázalo, že žádné žertíky vlastně nebudou, dvojka drsných vyšetřovatelek Edison / Bennett mě mocně bavila, Abed byl taky ve formě a já jsem už, už uvažoval o čtyřech hvězdičkách, ale závěrečné slzavé údolí mě úplně znechutilo. / Poučení: Před použitím kasru si zkontroluj vítr a po použití couvej. ()

Současná americká drůbež (2010) (S01E21)

Za mě šlo o zatím nejlepší díl. Jak říkával lord Vetinari: "Když už nelze ve městě vymýtit zločin, ať je aspoň organizovaný." Já mám k organizovanému zločinu zvláštní vztah; zločin nepodporuji, ať je jakýkoliv, ale filmy a seriály z prostředí zločinu organizovaného sleduji převelice rád. Divné, ale každopádně je jasné, proč mě děj jedenadvacáté epizody tak bavil. / Poučení: Kryj si záda. ()

Řečnické umění (2010) (S01E22)

Předchozí díl mě svým dějem a humorem donutil k plné palbě a dvaadvacátá epizoda byla téměř katastrofální. Kde asi udělal scénárista chybu? Jsem si ale naprosto jistý, že kdyby mi bylo dvanáct, jistě bych si děj užil. Stahovaly se kalhoty, dělaly se idiotské zvuky a bylo i házení jídlem, co víc si malé pubo může přát, že jo? Už jsem mnohokrát psal o tom, že nemám rád umělohmotné ženy, ale musím se k tomu vrátit, protože Lisa Rina je mimořádně odpudivým produktem plastické chirurgie. Tedy alespoň pro mě. / Poučení: Nechovej se jako debil. ()

Moderní vedení války (2010) (S01E23)

První z paintballových dílů si pamatuji už dlouhou dobu, a přesto jsem si ho rád oživil. Třiadvacátá epizoda přišla po té minulé bídě s dokonale zábavným dějem a nejeden režisér osmdesátkových akčňáků by se u něj musel tetelit blahem. Plnohodnotné akční díly se v sitcomech z pochopitelných důvodů příliš nevyskytují, o to větší radost z něj mám, a jdu taky do plné palby. / Poučení: Rock’n load! ()

Angličtina jako druhý jazyk (2010) (S01E24)

Pokud bych měl napsat, čím mě díl zaujal, asi bych musel nechat bílé místo. Čtyřiadvacátá epizoda mě ve skutečnosti nikterak nezaujala, a i když jsem si našel několik momentů k úsměvu, je jasné, že si tvůrci mohli nechat na humoru víc záležet. Bylo mi sice jasné, že jsem těžko mohl očekávat podobně kvalitní záležitost jako minule, ale přece jen to mohlo být lepší. / Poučení: Pokud na tebe míří taser, odhoď keytar. ()

Pascalův trojúhelník znovuobjevený (2010) (S01E25)

To bylo dost zvláštní zakončení první sezóny. Pětadvacátá epizoda ve mně vyvolala podobné pocity jako předchozí díl, a i tentokrát zachránily druhou hvězdičku jen občasné záblesky humoru, protože se jinak celá záležitost změnila ze sitcomu, s nímž jsem počítal, v podivnou vztahovku, které jsem se obával. Tohle se s paintballem vážně nedalo srovnat. / Poučení: Když musíš volit ze dvou možností, zvol tu třetí. ()

Season 2 (2010) (S02)

Kvalita seriálu šla ve druhé sezóně dolů. Má hodnocení byla v této řadě sice mnohem vyrovnanější než v předchozí sérii, držela se ale, bohužel, velmi nízko. Tentokrát jsem se už nevyhnul ani odpadování, a to jen odráží, jak jsem byl nespokojen s tím, co tvůrci předvedli. Nebo spíš nepředvedli. Příliš to nechápu, postavy a prostředí byly přece ideální k tomu, aby se mohli scénáristé naplno vyblbnout. / Poučení: Minimalizuj svá očekávání. ()

Antropologie (2010) (S02E01)

Po závěru první sezóny mě zahájení té druhé už nemohlo nepříjemně překvapit. První epizoda mile navázala na dřívější děj, takže jsem přesně podle mých očekávání dostal další vztahové peripetie doplněné jen nutným minimem chabého humoru, ale pak přišel bonus. Otravný Čeng bude podle všeho ještě otravnější, protože se zde bude zřejmě vyskytovat v množství větším než malém. Jediným skutečným pozitivem dílu se tak stala profesorka antropologie se svou foukačkou a energy drinkem. / Poučení: Tomu říkám udržitelný zdroj. ()

Zúčtování s právníky (2010) (S02E02)

Zatímco jsem předchozí díl vnímal jako velmi chabý, tento si polepšil a dotáhl to až na úroveň chabý. Druhá epizoda druhé sezóny se mi v žádném případě nepostarala o porci svěží zábavy, protože svou těžkopádností navázala na předchozí dění, takže jsem mohl druhou hvězdičku přihodit jen za Annie a její perfektně zvládnutou techniku omamování. / Poučení: Buď pohotový. ()

Psychologie odchodu (2010) (S02E03)

No jo, druhá sezóna se rozjíždí ještě pomaleji než ta první (pokud se tedy opravdu rozjíždí a nejde o setrvalý stav). Třetí epizoda neporušila zajetý model této řady, v němž se tvůrci sice intenzivně snažili o mocné humorování, ale příliš se jim nedařilo, protože ze mě po třech dílech dostali maximálně několik poněkud nejistých úsměvů. Chybí tomu lehkost, je to tlačené příliš na sílu. / Poučení: Soudní moc dokáže člověka obdařit Sílou, o níž se Jediům ani nesnilo. ()

Základy raketové vědy (2010) (S02E04)

Vypadá to, že si tvůrci seriálu našli ve druhé sezóně svůj standard, díky čemuž mé hodnocení nelétá nahoru a dolů, ale drží si svou pevnou úroveň. Jedinou chybou tak zůstává ten fakt, že se jedná o standard proklatě nízký. Čtvrtá epizoda u mě zabodovala parodováním velkofilmů s vesmírnou tématikou a já jsem začal cítit naději, aby se vzápětí ukázalo, že šlo jen o klamání tělem, a opět se otravně moralizovalo. / Poučení: Pro pobyt v kosmické lodi nebo ponorce není klaustrofobie tvým žádaným doplňkem. ()

Mesiášské mýty a starověké národy (2010) (S02E05)

Ani v tomto případě se za mě tvůrcům nezadařilo a řekl bych, že tento díl už byl úplně mimo. Hvězdičku jsem páté epizodě přiklepl jen za skvělého Abeda a za to, že už mám definitivně jasno v tom, která postava je nejotravnější. Partu nezvladatelných důchodců tvůrci bez uzardění obšlehli od Pythonů, jen místo babiček nasadili v převážné většině dědečky. / Poučení: Hlavně ne náboženství! ()

Epidemiologie (2010) (S02E06)

Mé první čtyřhvězdičkové hodnocení ve druhé sezóně. To je na oslavu. Tvůrci dokázali využít halloweenskou party k šíření humoru a zombie nákazy a šestá epizoda tak vypadala jako něco, co do této zatím jednoznačně přibrzděné řady vlastně ani nepatří. Za nejlepší kostým bych ocenil Abeda, ale tvůrcům musím složit poklonu; žlutohnědý sex na záchodech.... To už by nenapadlo ani mě:-) / Poučení: Zombíci jsou nebezpeční, ale kam se hrabou na berňák. ()

Aerodynamika pohlaví (2010) (S02E07)

Při sledování druhé sezóny mám pocit, jakoby se mě tvůrci snažili utopit. Minule jsem se na chvíli dostal nad hladinu, abych se nadechl, ale už se zase snažím, aby mi narostly žábry, protože sedmá epizoda mi kromě skvělého Abeda a vyslance Árijského bratrstva nenabídla žádné pořádné humory, zato se v ní opět mocně moralizovalo, a to už mě fakt nebaví. / Poučení: Staň se postrachem. ()

Kooperativní kaligrafie (2010) (S02E08)

I když šlo jen o další nic moc díl, dopadl u mě o něco lépe než ten předchozí. Ukázalo se totiž, že mě osmá epizoda o nízkorozpočtovém hledání gelovky bavila (pokud se dá takové slovo použít) víc než minulé trampolínové dobrodružství. Podstatnou záležitostí je to, že jsem se díky vývoji děje dozvěděl, jak vypadá situace kolem Annie’s Boobs. / Poučení: Vždy hledej pod sádrou. ()

Konspirační teorie a návrhy interiérů (2010) (S02E09)

Ale jo, tvůrci to zvládli natolik, že jsem se už podruhé v této sezóně bavil. Jasně, děj deváté epizody byl úplně mimo hlavní dějovou linii, šlo vlastně jen o takovou dějovou slepou uličku, jenže do téhle slepé uličky bylo možné projít jen skrz pevnost z dek za husté palby z atrap zbraní. Pokud to byly atrapy. A pokud tam vůbec byla pevnost. Ale možná tam nebyla ta slepá ulička, kdo ví? A možná tento díl vůbec neexistoval? / Poučení: Konspirační teorie jsou fajn zábavou. ()

Diplom z mixologie (2010) (S02E10)

No jo, minule jsem se trochu namlsal a stačilo! Desátá epizoda druhé sezóny začala vcelku nadějně a zdálo se, že přinese děj, který by mě mohl mocně bavit; o to těžší bylo mé zklamání, když se opět ukázalo, že tvůrcům nešlo až tolik o to, aby mě pobavili dobrými humory, ale že tradičně sklouzli k otravnému moralizování, poučování a osvětlování jediné správné cesty. / Poučení: Narozeninové oslavy se přeceňují. ()

Abedovy nezvladatelné Vánoce (2010) (S02E11) odpad!

Tak jo, tvůrci to konečně zvládli a dokázali mě dotlačit k udělení odpadu. Jedenáctá epizoda přinesla animaci (proč, to fakt netuším), a spoustu záležitostí, které mě netěší: vánoční klišé, drama místo humoru, písně a velké množství s tím vším spojených keců. Sváteční díly sitcomů bývají často těmi nejlepšími, ale Community bude zřejmě tou výjimkou, která potvrzuje pravidlo. / Poučení: Pokud se cítíš být animovanou postavičkou, už to radši neber. ()

Studie asijské populace (2011) (S02E12)

Pozitivním zjištěním byl tentokrát ten fakt, že jsem nemusel díl zodpadovat, protože byl přece jen o něco lepší než ten předchozí. Dvanáctá epizoda pro mě uzavřela první polovinu druhé sezóny, ale věru mě nepotěšila, protože i v ní se šetřilo na humoru, a ten, který se v ní vyskytoval, byl povětšinou divný. Morální poučení ovšem nechybělo, což situaci ještě zhoršilo. / Poučení: Rozkládající se mrtvoly do řeky nepatří. ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (viac)