Van Diemen's Land

Macquarie Harbour je brutální australská kolonie pro trestance nacházející se v Tasmánii. Trestanci byli odsouzeni hnít tu tisíce mil od domova. Ploty nebyly potřeba, protože nepřátelská krajina kolem se ukázala být více nepřekonatelnou hranicí než klec.  Film je založen na skutečné události a vypráví příběh osmi odvážných uprchlíků, kteří se v roce 1822 snaží uniknout z tohoto pekla do neznámé buše. Skupinku z Irska, Skotska a Anglie spojuje jedno - chuť po svobodě. Buš je však neúprosná. Zoufalí a ztracení jsou nakonec hlady dohnáni k stále děsivějším činům. (beran-ek)

dextrush

Trochu silná káva aj na mňa. Bolo to neskutočne natiahnuté, často nudné.. aj keď to malo myšlienku. No ako celok to pôsobilo príliš fádne. Bolo to na spôsob "The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford". Síce pravdivé, ale pridlhé. S postavami som sa síce stotožnil, no nestihol som si k nim vytvoriť akýkoľvek blízky vzťah. A ani na konci filmu som si nepamätal jediné meno. Páni síce mali príliš smutný osud, no svojím spôsobom mi boli cudzí a až na brutalitu troch pasáži mi boli úplne ukradnutí. ()

jarmil8

Silně stylizované komorní drama z divoké tasmánské přírody. Leč barevné filtry, explicitnost a oduševnělé komentáře ještě nedělají výborný film. ()

Lvegas

Ještě jsem neviděl pravdivý příběh tohoto typu (trestanci + kanibalismus) a musím říct, že se jedná o skutečně otevřenou, někdy až nechutnou scénu. Film rozhodně není životopisným dílem Alexandra Pearce (jednoho z trestanců), jeho vyprávění je zde minimalizováno a snímek se spíše zaměřuje na odhalení životů i ostatních trestanců, kteří se v roce 1882 snaží uniknout trestu útěkem do drsné divočiny na konci světa (Van Diemen – Tasmánie), která se nakonec stane, pro většinu z nich, díky slabé vůli, morálce a hlavně hladu, jejich posledním „svobodným“ vězením. Konec světa, jak můžete sami zaslechnout ze snímku, je opravdu „dobrým“ místem pro vězení. Film je z estetického hlediska velmi slušný, dle mého názoru scénář už takový není…*** ()

Muad

Takové Kdo přežije pro otrlé. Místo toho, že by soutěžícího poslali domů, tak ho prostě praští palicí přes hlavu a sní ho. Film je dobře natočen. Herecké výkony jsou přesvědčivé. Atmosféra mi nepřišla nějak extra hutná, jak bylo naznačováno v komentářích. Velice podobný pocit jsem měl při sledování The road. Takový fatalismus jde z tohoto filmu cítit. ()

lineker

Mám strašně rád survivor eliminační filmy. A i když tento způsob eliminace se mne zdál poněkud nešťastný, strašně dobře se na to všechno koukalo. Síla autenticity je nosným bodem tohoto syrového filmu. ()