John Wisdom přichází do bank se zbraní v ruce, ale peníze v nich nekrade. Loupí pro lidi, když ničí doklady o hypotékách dlužníků. Neznamená to, že by se netěšil zájmu policistů, kteří se ho snaží dopadnout v pěti státech USA, ale John spolu se svojí mladou přítelkyní dokáží uniknout. Pro některé je Wisdom hrdinou, pro druhé se stává zločincem. Jen on sám ví, že chtěl být někým úplně jiným. (Warner Home Video CZ)

aLPaC

Bonnie a Clyde říznutí Robinem Hoodem a Robin Hoodovou. Tak by se dala ve zkratce popsat dvojice Estevez a překrásná a ještě nevylepšená Demi Moore. Na příběhu mi nejvíc vadí ta naivita a neuvědomění si následků, které z jednání vyplynou. Na druhou stranu banky a jim podobné zlodějské instituce opravdu nenávidím a tak když na plátně vidím, jak je někdo přechytračí, zaplesám blahem. Zvlášť v dnešní době potěší něco takového vidět. ()

no2

8/10 - Nadějný režijní debut Emilia Esteveze. Škoda, že se režisérské práci nevěnuje víc než účinkování v průměrných filmech, vždyť už nejednou dokázal, že mu to svědčí (viz např. film Bobby o atentátu na senátora Roberta F. Kennedyho z roku 2006). Ve Wisdom s Demi Mooreovou vytvořili mladý netradiční pár, jehož počínání je obyčejnému smrtelníkovi platící nehorázné lichvářské úroky u hypotéky nadmíru sympatické... :-) /ba ne, jsem si vědom, že zločin zůstává zločinem, ať už vychází z jakýchkoliv pohnutek, ačkoliv otázku terorismu a jeho neprospěšnosti či prospěšnosti tu opravdu nemíním rozebírat - viz např. srovnání dvou teroristických útoků - 11. 9. 2001 vs. atentát na Heydricha apod./. Zpět k Wisdom: Estevez zvládá dobře i svůj herecký part a druhdy toporná Mooreová dokazuje, že když přijde na věc, tak to také umí (i když mně připadá, že jí to nejlépe jde právě v Estevezových filmech - viz již zmíněný Bobby). A jak už zmínil uživatel voidindigo, nelze nepochválit jako vždy nadčasovou, netradiční hudbu Dannyho Elfmana, na jehož Oingo Boingo / Boingo začínám v poslední době "ujíždět" čím dál více... ;-) ()

voidindigo

Docela zábavná akční komedie, i když Američani jí často zatracují. Dobrá kamera, překvapivý konec a skvělý "new wave" soundtrack od Dannyho Elfmana a jeho skupiny Oingo Boingo. ()

helloween93

Velmi neznámý, ale o to zajímavější krimi na způsob Bonnie a Clyde, ale z moderní doby. Emilio Estevez tu dokazuje, že hrát umí a příběh je hezky zpracován. Závěr sice klišé, ale u těhle filmů mají autoři zrochu svázané ruce morálkou. ()

Belmondicek

Velmi povedený režijní debut Emilia Esteveze, do kterého obsadil svoji tehdejší přítelkyni Demi Moore. V malé úložce manažera se mihne brácha Charlie Sheen. ()

Kuba11

O normálním člověku, kterymu už dojde na všechno trpělivost a rupnou mu nervy. Vubec sem se Emiliovi nedivil! Je dobrej.... ()

70s80s90s

Wisdom je moj oblubeny real hrdina z detstva. Nadupany krimi road movie. Scenar a rezia sam Emilio Estevez. Na rozdiel od znamejsieho brata (Charlie Sheen) sa neprizivuje na otcovom hereckom mene Sheen. Vedlajsie ulohy mlada Demi Moore a Tom Skerritt, Veronica Cartwright (Votrelec) Na hudbe prava ruka Tima Burtona, este len zacinajuci Danny Elfman (Batman, Strihoruky Edward...) Zaverecna scena uplna parada. Vzajomnost medzi postavami a urcity Estevezov odkaz mi zoviera hrdlo. Pre mna jeden z top filmov a filmova postava. ()

peproch

Emilio E si natočil svůj film, chtěl si zvěčnit svůj zážitek s Demi M. Napsal zmarňovací příběh do scénáře, příběh mladíka, který diky pitomině s dětství má záznam, má ale dobré srdce, neuspěje při snaze o job a rozhodne se stít se Jánošíkem, být zločincem hrdinou a vzít svou milou do toho podniku s sebou nebylo rozhodnutí ale fatum a byl to její špatný krok (zastřelení policajta), který znamenal nejen konec popularity, ale i životů, neboť nedostali od FBI šanci. DM je přenádherná. ()