Arkadi (Daniel Bonjour) je vesnický chlapec, který vede docela obyčejný život. Jednoho dne se však vše změní a svět začne terorizovat tajemný Kirill (Brian Thompson). Ten používá draka a ničí vše na co přijde. Díky tomu se Arkadi stává strážcem amuletu jímž může porazit mocného Kirilla. Napřed musí ale nalézt mýtické kameny z nichž každý představuje jednu lidskou ctnost. Potom teprvu bude mít moc porazit své nepřátele. Podaří se mu to? (TV Barrandov)

Pythonator

Velice smutné. Jednu hvězdičku dávám jen ze slušnosti a věrnosti k fantasy žánru. Asylum by si neměl brát tento žánr na paškál, protože takhle sprasit film, to chce víc než jen mít talent Zdeňka Trošky. Tohle by tak hezky nezmáknul ani Uwe Boll. Když už nic, tak tu jednu hvězdičku si zaslouží sexy Indiánka Jennifer Dorogi nebo blbě se šklebící Pán šelem (z nostalgie). Jo a draky nečekejte. Název je trapnější než film. Nejhezčí je grafika přebalu. ()

RajAthen odpad!

Nejvíce klišovitý z těch nejklišovatějších klišé které ulpívají na fantasy žánru. Tragikomické sémě dojímající svými nedostatky snad v každém záběru, čemuž notně napomáhá zoufalá snaha o epický rozměr, který je v případě "rekova putování" dosti provinčního rázu s pravděpodobností na reálné vyplnění rovnému zmrzlému tučňákovi v lednici na Antarktidě... Na těchto filmech mě vždy fascinuje ona redukce - chceš být vznešeným a ctnostným? Fajne, dáme si dvoudenní bojovku na sbírání kamínků a je to, jako byproduct se naučíte i dělat blesky a jiné srandy, no nevyplatí se být ctnostným? Nejvíce zapamatovatelnou figurkou je bývalý Pán šelem a jeho "šelmovský" škleb, který (asi pouze a výhradně on) pokládá za lišácký... ()

Ryuuhei odpad!

Zjevná inspirace Dragonballem - hlavní hrdina se vydává na dobrodružnou výpravu s cílem najít 8 ctností, díky kterým může posléze porazit draka. Vše je ale tak hloupě podané, že to není ani možné. Heslem tohoto filmu zřejmě je „mlčet a blbě čumět“, jelikož právě takovéto scénky se ve filmu vyskytují téměř neustále. Zkoušky jsou typu, že hrdinu třeba spolkne jakýsi vodní červ a následně jej bude tak dlouho vyplivovat a zase polykat, dokud uvnitř něj nenatáhne ruku pro jeden z kamenů ctností. Nebo, že hrdina stojí, kouká jak blbý, než kolem něj projde pavouk, aby si následně mohl vzít kámen od mrtvoly, ačkoliv si jej onen pavouk evidentně ani nevšiml. A samozřejmě, dostane se mu pochvaly, že málokdo toto setkání s pavoukem přežil. Jako vážně? Souboj dvou armád, na který taky došlo, byl taky tedy prvotřídní výtvor. Trochu mi to připomínalo 300, ale zatraceně laciné. Nicméně byla očividně využita technika duplikace skrz zelené plátno, ačkoliv byly postavy zjevně i tak ořezané. Hnus. Dialogy většinou neřeším, ale když se všechny nesou ve stylu: „Proč já?“ - „Protože tě vybral.“ - „A proč ne ty?“ - „Protože mě nevybral.“, je jasné, že nelze ale vůbec nic, co se v tomto filmu děje, brát ani trochu vážně. Závěrečný souboj alias přetlačování sil imitující zřejmě scénku z Harryho Pottera, je jen třešničkou na už tak hnusném dortu. Faktem ale je, že jsem se skutečně dobře bavil a párkrát se musel i zasmát. Nad tím, jak něco může být tak hloupé a vlastně i parodovat sebe samo. O efektech nemluvě, ty jsou kategorie samy o sobě. Jediná věc, na které si tvůrci dali záležet, byly přelety nad horami, lesy a skálami, které ale dohromady tvořily asi tak minutu z celku. Jinak naprostá, bezduchá, nudná hovadina, kterou ani zmalované, polonahé prkno nezachránilo a kdy jsem se už vážně těšil, až bude konec a já budu moct přemýšlet, kolik z těch maximálně deseti procent vlastně udělím. Trpěl jsem i přesto, že to byl v dané chvíli jediný zdroj mé zábavy. Takže to by bylo opět The Asylum a jeden z jeho gigantických přešlapů. 6% ()

Z0oMb3E odpad!

Môjmu zvrátenému filmovému vkusu stačia dva slová a viem, že si prídem na svoje. Aké? ASYLUM PRESENTS. Všetko, čo mám rád, všetko na čo rád pozerám a všetko čo robí zo mňa idiota je tu. Príšerné triky, otrasní herci oničom dej. Niektoré krásne filmové chyby sú tu tak očividné, že človek začne rozmýšľať, že toto už je s tou béčkovosťou prehnané. No v zápätí príde masová scéna by Asylum a všetky moje pochybnosti sa v okamihu stratia a híkam blahom nad "vizuálnymi orgiami". Tieto filmy majú tú špecifickosť, že sa musia pozerať s dabingom. Pretože už ten je 1/4 úspechu filmu. Vojna drakov je však v tomto prípade dosť zavádzajúci názov, keďže ani jedno ani druhé sa vo filme poriadne ani nevyskytuje. Asylum by sa jednoznačne malo držať len monstermovie, lebo romantika uňho absolútne nefunguje. Na spríjemnenie večera pre fajnšmekrov je to však snímok pozerateľný. ()

Godhaj odpad!

,,Učil jsi se někdy bojovat se slepcem?" Válka draků se příliš nepovedla, a to ani co se céčkových filmů týče. Děj postrádá logiku, kamera je obskurní, střih zmatený, herci nevýrazní, nebo výrazní až příliš (viz Marc Singer). Nic z toho by ovšem nevadilo, kdyby byl tento film alespoň zábavný. Ale bohužel čím víc se blíží ke konci, tím větší je nuda a u závěrečného souboje jsem málem usnul. Dabing mě ale celkem potěšil, hlavně jména některých postav, např. Děd, či Arkadii (1. pád, j.č.!!!) ()