Zoznámime sa s desaťročným Vladkom, ktorý už pol roka žije u svojho deduška na dedine, pretože jeho mama si išla zvyšovať kvalifikáciu a je na dlhodobom školení. Zoznamujeme sa aj s obyvateľmi dediny, svojráznou susedou Kapustovou a Debnárovou, večnými klebetnicami, s malou Pavlínkou, ktorá je tak trochu zaľúbená do Vladka a preto si aj píše denník. No najmä sa zoznámime so svojráznym deduškom, miestnym bývalým kováčom a perfektným vynálezcom. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa javlapippi k tomuto seriálu (6)

Nech žije deduško (1978)

Zidealizovaná dedina, kde vďaka kolektivizovanému poľnohospodárstvu žijú všetci v dostatku a spokojnosti a majú dostatok času a energie na voľnočasové kratochvíle ako dobrovoľný hasičský zbor, dedinský futbal, skladanie oslavných ód a vynálezectvo. V tomto harmonickom prostredí sa ľahko riešia problémy ako manželská kríza rodičov nezletilca dočasne odloženému k dedkovi na vidiek. Nenáročný detský seriál, kde herecky dominuje svojrázny dôchodca/vynálezca Jozef Króner a solídne sekundujú Grissová, Blaškovič, Krížiková, Krivosudský alebo Rajniak. Všetci z nich majú na konte aj lepšie veci, ale aj tuná odvádzajú viac než poctivú robotu. ()

List (1978) (E01)

"Kocúri sú reakcionári, nechápu pokrok ani vynálezy." ()

Nehody (1978) (E02)

"Dneska sa už nekradne, ale istota je istota." ()

Čakanie (1978) (E03)

"Porádek sa nerobí, porádek mosí byt!" ()

Prípravy (1978) (E05)

"Decká, ticho! Ako mám potom zodpovedať, keď zodpovedám?!" ()

Blahostroj (1978) (E07)

"Počuj Poldinko, musíš len pokrokovo veriť, že sa všetko dobre skončí!" ()