Manželé Conroyovi se stěhují do malebného domku na útesu s výhledem na moře. V zapadlém městečku v odlehlém koutu Irska chtějí zapomenout na smrt dcery Chloe, která zemřela před dvěma lety v důsledku syndromu náhlého úmrtí kojenců. Tomas začíná učit na místní škole, Martha, která je v pokročilém stupni těhotenství, se stará o domácnost. V sousedství se setkává s Daisy, zanedbanou holčičkou, která ostatním obyvatelům nahání hrůzu. A Daisy jakoby skutečně přitahovala podivné události. Nejprve se utopí její mladší bratr Jack, potom při záhadném požáru zahynou oba její rodiče. Jediný, kdo s Daisy umí komunikovat, je Martha, která je holčičkou natolik okouzlena - místní by řekli uhranuta - že se jí rozhodne po smrti rodičů ujmout. Řetězec nevysvětlitelných události však ne a ne skončit.
Snímek irské režisérky Aisling Walshové, který se žánrově pohybuje mezi psychologickým thrillerem a hororem, kromě uhrančivě temné atmosféry a působivých záběrů divokého mořského pobřeží nabízí především intenzivní herecký výkon Samanthy Mortonové v roli matky, hluboce poznamenané smrtí vlastního dítěte. Herečka na sebe poprvé upozornila v pouhých šestnácti letech v televizním seriálu Bedna s Robbiem Coltranem v hlavní roli excentrického policejního psychologa, nejvíce ji ovšem zřejmě proslavila role tušitelky Agáty v Spielbergově ambiciózním sci-fi snímku Minority Report. Podobně intenzivní herecký výkon se režisérce podařilo dostat i z dětské představitelky Mhairi Andersonové v roli zlověstné Daisy. (oficiálny text distribútora)

eraserhead666

Velmi špatný horror, leč velmi zajímavé mysteriózní drama s potěšující a částečně originální mytologickou zápletkou, který díky několika (začátečnickým?) nepovedeným/zbytečným/klišovitým maličkostem (Tomasova citová nerozhodnost při setkání s bejvalkou, až moc přímočará nenávist vesničanů vůči "jiné" dívce) koliduje mezi slabším průměrem a díky velmi zajímavým a povedeným maličkostem (nádherná krajina, již zmíněná mytologická linie zápletky, ucházející herecké výkony - Martha - a hlavně přesně sednoucí představitelka malé Daisy, která je takřka dokonalá a jejímuž pohledu prostě nemůžete odolat - takhle nějak si představuji, že v dětství vypadala Björk) lepším průměrem. Film se zvláštní utahanou atmosférou, u níž se zdá, že se tu a tam nudíte, ale je to jen jeho utahanost, při zpětné rekapitulaci si nedovedu vybavit moc okamžiků, u nichž bych se nudil. A ten, byť očekávatelný, konec mě docela rozsekal. Aneb, když někomu neustále dáváte najevo, že je podle vás zlý a špatný, nemělo by vás překvapit, že se jako špatný a zlý bude chovat. V mnoha ohledech zvláštní film, kterému možná za nějaký čas, až se mi více rozleží v hlavě, ještě něco přihodím. ()

sochoking odpad!

Bolo to takto . Pár ľudí z BBC - dokumentaristi , natáčali dokument o Ostrovoch , ktorý sa očividne nezdaril . Tak sa sami seba spýtali : " Fukin hell , čo budeme robiť ?! " , pretože im bolo ľúto tých prachov , ktorých do toho dali . Tak tam drbli zopár ochotníkov + jedno decko z domova , ktorému zakázali hubu otvoriť a dovolili mu len po poli behať a naháňať sa s plechovkami . Potom to na kolene na záhrade v šope postrihali , polepili a teraz tu prudia s takýmito sračkami , ktorým potom huliči v dlhých chvíľach udelia jednu a viac hviezdičiek ! :- DDDD ()

peetriss

Jak bych to nazval: The Daisy Chain je takový "zvláštní" a skromný thriller s jemným hororovým nádechem sázející především na mrazivou atmosféru, která se mimo jiné i díky drsnému prostředí zapadlého irského pobřeží a pasující hudbě jakž takž povedla. Co do obsahové náplně je však film strohý a chudý, možná by příběhu více slušela krátko- nebo středometrážní stopáž. ()

J*A*S*M

Pokud člověk viděl Orphana a Case 39, na The Daisy Chain už koukat nemusí, protože se zde ničeho lepšího nedočká, ale může, protože to není nijak zvlášť špatné. Klasický příběh s neobyčejnou zlovolnou holčičkou, tupou matičkou a rozumným papínkem. Příjemně působí atmosféra irského zapadákova, nepříjemně nedostatek napínavých momentů a konec nekonec. Ucházející podívaná, ale už teď si pomalu nepamatuju, že jsem to viděl. ()

kaylin

Snímek „The Daisy Chain“ má jeden zásadní problém. Nedovede v ničem překvapit. Tohle je film o ďábelském dítěti, i když zde „ďábelské“ nepřisuzuji zrovna tomu, že je to přímo satanské dítě, nebo Satan sám. Prostě je to malá příšerka, v jejíž společnosti se nechcete octnout. Dovede to ve vás vyvolat ty správné nepříjemné pocity, ale dál film prostě nejde. V rámci svého žánru je to spíše průměr, možná ještě méně, ale díky tomu, že na diváka skutečně působí, se to škrabe trochu výš. ()