Malé dějiny jedné rodiny

Československo, (1988–1989)

Réžia:

Ivo Paukert

Milena Dvorská, Alois Švehlík, Pavlína Mourková, Jakub Wehrenberg, Jan Kanyza, Václav Mareš, Rudolf Hrušínský, Ota Sklenčka, Josef Langmiler, Jan Čenský, Gabriela Vránová, Dagmar Havlová (viac)

Seriál ze současnosti, který odrážel dobu nástupu perestrojky i se satirou na současnou dobu. Do jednotlivých dílů byly vloženy aktuální události dne i týdne, třeba že na Vinohradech spadlo v noci lešení nebo že Gorbačov odpoledne odletěl na návštěvu Gruzie. Na příkaz ÚV byl seriál ukončen 19. října 1989. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa javlapippi k tomuto seriálu (43)

Finta (1989) (E45)

"To víte, naše zdravotnictví, než vám uděláme všechny příslušné testy, tak to bude trvat nejmíň tři dni! Ale už to kritizovali i v Rudém právu!" Chorému susedovi Haškovi sa nechce do špitálu, tak naňho dedko Hrušínský vymyslí habaďúru, aby ho tam dostal. Popri tom sa poukazuje na závažné nedostatky zdravotníctva. ()

Smutek (1989) (E46)

"Velmi se toužím vrátit do lůna velkoměsta, do oázy smogu, krajiny rozbitých chodníků a vysypaných popelnic." Mešťania na vidieku zažívajú kultúrne šoky a na konci niekto zomrie. ()

Loučení (1989) (E47)

"Dřív se lidi do města hrnuli a teď z něj utíkaj. Zůstane tu vůbec někdo?" "Ale jo, dokud budou ve městě úřady, lidi se tady budou držet." Koniec seriálu, všeobecné sťahovanie, odchody za prácou aj školou, lúčenie, pripíjanie a Srstka nosí almary. ()