Volné pokračování psychologického hororu Škodná. Kdo je skutečným pachatelem rafinovaného zločinu, v jehož středu stojí sériový vrah? ... S volným cyklickým pokračováním psychologického hororu Škodná má detektivní scénář Hrobník společné některé hrdiny. Jsou to především vyšetřovatelé postarší major Políčko (Oldřich Vlach), pro něhož je tento případ i odchodem do důchodu, a dále mladší detektivové nadporučík Linda Krocová (Lucie Zedníčková) a kapitán Marek Zikán (Petr Štěpán), mezi nimž se utužuje přátelský a milostný vztah. Jako šéfka přichází do mordparty z ekonomického úseku plukovník Ličková (Veronika Freimanová), která problematice vražd zatím příliš nerozumí. Ve středu příběhu stojí sériový vrah, zabíjející bohaté podnikatele, které předtím vyláká pod záminkou prodeje svého luxusního statku. Jedna z vražd však do této série nezapadá, i když se jí do jisté míry podobá. V silném podezření je vdova po jednom podnikateli Sojková (Vilma Cibulková), jež ovšem současně vystupuje v roli detektiva - amatéra, pátrající na vlastní pěst po vrahovi svého manžela, když ho - podle ní - neschopná policie nemůže dopadnout. Kdo je tedy skutečným pachatelem tohoto rafinovaně koncipovaného zločinu? Hrobník není pouze obvyklou detektivní hříčkou s otazníkem, ale napínavým chandlerovským příběhem, kritizujícím současnou honbu za penězi, hmotnými statky a dalšími neduhy dnešního reálného světa. (Česká televize)

Jasmín

Detektivka na současné poměry v dobré formě s pěkným a zajímavým příběhem. Herci snad až na Cibulkovou, Töpfera a Vlacha se moc nepovedli a u Etzlera se nebojím napsat, že je přímo špatnej. V hudbě pana Brzobohatého mi ta nejlepší pasáž přišla jako jeden motiv z Na sever severozápadní linkou, příště by to tedy chtělo více vlastní invence. Horor to samozřejmě žádný není, což je ale dobře. Rozhodně tedy doporučuji. ()

Bránolog

Neurazí, nenadchne, neodcházel jsem znechuceně, ale za pár dní zapomenu. Na druhou stranu asi první věc, v níž mi nevadil Etzler. Ty dvě slečny, zejména ta blonďatá, to byla dobrá herecká hrůza. ()

trollfjord

Hodne povedene. Veronika Freimanova, elegantni jako vzdy. Celkovy dojem kazi opet jako v prvnim dile Lucie Zednickova, ktera si hraje na tvrdou policajtku. Do tohoto projektu mi moc nesedi. Rovnez radoby eroticka scena pusibi hodne otravne. Ovsem jinak je to opravdu zdarily kousek CT ()

eva.sa

Koukatelné, ale nějak nedodělané. Vrah prozrazen příliš brzy. Další vražedný motiv vysvětlený na konci - no hodně na vodě. Nepřesvědčivé. Herecké výkony kvalitní. ()

zoruska127

Ten film se mi líbil, Tomáš Töpfer dal slovu vrah úplně jiné zpodobnění. Ten milý, usměvavý a příjemný starší pán že by vraždil?! ()

BigJohn02

Tahle hlavní dvojice kriminalistů je fakt tragicky trapná. Freimanovou si zase dovedu spíš představit jako účetní než drsnou kriminalistku, takže jediný kdo to zachraňuje je "pan Bouše" Vlach. Ale říkat tomu horor, to je teda fakt prdel. Hororový je tu snad jen výkon kameramana - nejenže neudrží kameru v klidu, ale navíc zoomuje jako kokot. ()

Monicina

Mne osobne sa všetky Šulcove detektívky veľmi páčia. hrobník - dobrá téma, vygradovaný dej a výborné zahrané všetky postavy a moja obľúbená V.Cibulková. Nezdieľam kritiku L.Zedníčkovej, naopak, podľa mňa jej postava, ktorú hrala padla dobre. Len škoda, že pani Freimanová tam mala iba málo scén, to si však vynahradí v Stínu smrtihlava. ()