Černé ovce, sem tam bílá

(relácia)
  • Česko Černé ovce
Publicistický
Československo, 1992, 13-28 min

Tento publicistický pořad vysílá Česká televize s přestávkami již od roku 1993. V letech 2001 až 2002 byl nahrazen publicistickým deníkem Černá, bílá, který uváděla současná moderátorka a reportérka Iveta Fialová. Od začátku roku 2003 pak byl pořad vysílán jako týdeník pod svým původním názvem a v současné době se vysílá každý všední den večer, přičemž o jeho moderování se kromě Ivety Fialové stará i Vlado Štancl, který je s tímto pořadem spjat již od jeho začátků. Obsahově se pořad střídá. Zatímco Vlado Štancl nám nabízí různé testy, poradí jak a co nakupovat a mj. nám i skrytou kamerou v reportážích objasní, kterým hospodám a restauracím se vyhnout a naopak, Iveta Fialová se pak věnuje závažnějším věcem. Především v nich hrají hlavní roli kauzy, dopravní nehody, úřady a hájení našich práv. (Stocki)

Angelic-77 odpad!

Po shlédnutí jedné konkrétní, nejmenované reportáže, v rámci které jsem měl možnost poměrně zblízka posoudit objektivitu a práci redaktorky Černých ovcí, nemohu dát v žádném případě vysoké hodnocení, jelikož zde jasně zvítězila zaujatost a neinformovanost. Od pořadu veřejnoprávní televize bych rozhodně nic takového nikdy nečekal. Z tohoto důvodu se rovněž obávám, že tento případ nebyl zdaleka jediný, naprosto nesprávně a neprofesionálně posouzený, což je naneštěstí věc, kterou běžný divák, neseznámený s konkrétními kauzami, nikdy nezjistí. ()

Ravi

Pořad, který je na jednu stranu u nás velmi potřeba, na druhou stranu jsou tu někdy lidé s tak banálními problémy, že člověk zírá, jak s tím může jít někdo do TV (např. ten pes, co nebyl rasa jakou si majitelka představovala, ale když ji prodavač řekl před kamerou, že jí vrátí peníze jen, když mu psa vrátí, tak holka cukla :-))) to jsem se nasmál) No nic. 65% = 3/5 ()

spikey1

Sice se dá říct, že při okurce píchaj do úplných exkrementů, ale většinou se jedná o opravdu potřebná zjištění a boje za občanská práva, jsem rád, že na úrovni naší malé zemičky existuje takovýhle televizní ombudsman. ()

ssfan

Potřebný pořad, přesně tak. Je rozhodně dobře, že takovéto pořady v televizi běží a pomohou tak často ostatním. ()

herr_carter

Na paškál vzatá choulostivá témata, sousedské spory,lidská nespravedlnost,hamižnost a mnoho dalších,v podání inteligentních a věcných reportérů.. ()

HiddenDragon

Tenhle typ TV poradu mam rad, i kdyz na televizi jinak koukam bytostne nerad. Cloveku jsou nekdy vice, nekdy o neco mene prospesne, ale obecne jsou uzitecne...dozvim se nejakou radu nebo vysvetleni, aby se mnou treba nejaky obchodnik nebo spise podvodnik "nevyjebal" :)) a od toho myslim telka ma byt...pouceni a vzdelavani. Navic se tu rozebiraji vcelku bezne problemy, s kterymi se clovek opravdu setka, obcas nejaky ten test produktu/sluzby, rady jsou fundovane a podane vcelku "cesky", coz je podle me od pravniku zazrak :-D Pravda, moderator Stancel neni zrovna playboy, ale podstatu poradu nenarusuje, takze mi vylozene nevadi. ()

Paity

Zajímavé reportáže střídá hodně podprůměrných, nezajímavých. Ale asi od toho nemůžeme zrovna čekat Na vlastní oči. Takže čest lidem, kteří to dělají a třeba i někomu pomohou. ()

I.AM.NOT

Vlado Štancel si získává skoro tak legendární statut jako Aleš Zbořil.... Černé ovce přináší ale stále kvalitní reportáže, které se nepotřebují bulvárně prodávat jako podobné pořady na komerčních televizích. ()