San Francisco, rok 1957. Báseň Allena Ginsberga Kvílení se stává předmětem soudního líčení pro údajnou obscénnost. Podle strážců veřejné morálky je „neamerická“, protože otevřeně zpodobňuje homosexualitu a užívání drog. Děj filmu se skládá z několika vzájemně propletených linií, v nichž se odráží nejen reakce americké společnosti na nejslavnější dílo beatnické generace, ale i bouřlivý Ginsbergův život a jeho snaha najít co nejautentičtější umělecké vyjádření bez ohledu na konformní morálku a touha uniknout halucinogenní realitě. (oficiálny text distribútora)

Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová)

"A kdyby se divák přece jen nudil (i to se může stát, pokud není patřičně zvídavý, pokorný a pokud možno mírně názorově narudlý), nabízejí mu autoři i animovaný film ilustrující a popisující Ginsbergovu báseň s takovou vlezlou líbivostí, že se vám nejspíš dřív či později dokonale zhnusí (i když se…" viac

Cinemo.cz (Petra Andrýsková)

"Každý člověk má někdy chuť vyřvat vše do okolního světa a ulevit si. Allen Ginsberg se „vykvílel“ v básni a poskytl tak milionům dalších lidí možnost nahlédnout do své duše a přemýšlet tak o životech vlastních. Ginsberg za to může být nesnášen, obdivován i milován." viac

Topzine.cz (Pavlína Nouzová)

"Když jsem zhlédla dokument o The Doors, musela jsem si jít koupit jejich album Strange Days. Když jsem zhlédla Kvílení, objednala jsem si na internetu Ginsberga v originále. Takže asi tak." viac

25fps.cz (Eva Chlumská)

"Nový snímek tvůrčí dvojice Roba Epsteina a Jeffreyho Friedmana slibuje nejen nahlédnutí do procesu tvorby a myšlení jednoho z nejznámějších básníků 20. století Allena Ginsberga, ale také exkurzi do dějin americké justice." viac