Kriminální snímek talentovaného režiséra Carlose Carrera líčí vyšetřování vražd žen, které se odehrávají na severu Mexika v pohraničním městě Juárez. Podaří se policejní kapitánce Blance pokračující sérii zločinů zastavit? [Cinema Mundi 2010] (oficiálny text distribútora)

Flipnic

Tohle je fakt kvalitní snímek. Celkově je to takové tísnivé a bezvýchodné, ovšem s malou jiskrou naděje v podobě strašně sympatické policistky. Akce zde moc není. Ale jsou zde dobrý herecký výkony, ukázka, jak to někde jinde ve světě taky vypadá a chodí, korupce, násilí na ženách - zde naprosto nesamoúčelné, dobrý konec. Taky skvělý vizual, vše přehledné, chápeme kdo je kdo, po kom kdo jde, žádné ztrácení v ději. Prostě hodně vysoko, hodně ... ()

XviD

Strhující film. Napínavý děj, katarze i neočekávané zvraty, dobré herecké výkony, zajímavé reálie a široký záběr. Naturalistické pojetí odpovídá závažnosti námětu; uvědomění, že tak nějak to možná doopravdy je, mrazí po zádech ještě dlouho po shlédnutí filmu. Pozor - není pro citlivější povahy. Jen je mi líto, že tvůrci sklouzli do naprosté genderové jednostrannosti: všichni pánové jsou buď vrazi, gauneři, zkorumpovaní policisté či alespoň slaboši, zatímco všechny dámy jsou hrdinky, samostatné bojovnice nebo nevinné oběti. Scéna, kdy parta správňáckých žen jen tak mimochodem řeší problém s přehřátým chladičem už byla trochu navíc. ()

*CARNIFEX*

V pohraničnom meste Juárez dochádza k brutálnym vraždám mladých žien. Polícia si s prípadom nevie rady, a tak na tamojšiemu oddeleniu prichádza na výpomoc mladá, ambiciózna vyšetrovateľka Blanca. Podarí sa jej vraha vypátrať a konečne ukončiť obrovský nátlak verejnosti? Film podľa skutočnosti, ktorý viac menej vyobrazuje pozadie vyšetrovania. Postoj vysoko postavených funkcionárov, ktorí, či už tomu verejnosť verí, alebo nie, majú najmä pri takýchto veľkých prípadoch väčšie slovo, ako by si obyčajný človek myslel. Nie, že by bol snímok zlý, ale postráda to, čo by malo byť pri thrillery samozrejmosťou - napätie. ()

POMO

Neveselá krimi dráma, kritizujúca nezvládateľnú mieru sexuáleho násilia páchaného na ženách v Mexiku. Odhodlaná policajtka; skorumpovaní zástupcovia zákona; mladý naivný párik, ktorý spadne do pasce lásky, nenávisti a vlastnej záhuby; ľahostajný skomerčnelý guvernér; lokálnu situáciu komentujúci rozhlasový moderátor... Film môže prostredím i väčším množstvom postáv evokovať Soderberghov Traffic, ale ide predsa len o rýdzo mexický počin, ktorý nevie a možno ani nechce byť tak dravý a strhujúci ako americké thrillerové žánrovky. I v jeho trochu fádnom a zdĺhavom rozprávaní sa však nájde niekoľko silných momentov, ktoré diváka nenechajú chladným. Silné 3*. ()

Pedross800

"BUENOS DÍAS, JUÁREZ! HRANIČNÍ MĚSTO, KŘIŽOVATKO. DVORKU S DVĚMI BRANKAMI..... ZRANĚNÉ MĚSTO POTŘÍSNĚNÉ KRVÍ ZAVRAŽDĚNÝCH DĚVČAT." Odvrácená tvář mého milovaného Mexika neměla nikdy tak pochmurnou, beznadějnou, ponurou a depresivní tvář jako v tomhle hodně, hodně realistickém krimi dramatu. Já si pomalu připadal jako u nějakého hraného dokumentu, tak to na mě realisticky působilo. Drsný zážitek, až je mi z toho ouzko. Ve víru všeho toho uplácení, lhostejnosti, krutosti, brutality a bezvýchodnosti pak člověk ještě sleduje malou soukromou mileneckou tragédii moc sympatického indiánského páru z jihu Mexika. To jejich štěbetání v jejich rodném nářečí bylo tak odzbrojující a roztomilé....ach jo. A ten konec a čísla naskakující na monitoru....mrazivé...."Četla jsem jeden příběh. V jednom městě v Indii provádí o každém úplňku obřad. Až se jedné noci objevil tygr...a jednoho z nich sežral. O měsíc později se sešli znovu, ale teď měli strach. Stejný příběh: objevil se tygr, někoho sežral a utekl. Další měsíc se město sešlo opět. ale tentokrát strach nemají, protože tygr je teď součástí obřadu. Stává se součástí rituálu. Jak je to možné?....Stejně jako ty vraždy....všichni to očekávají a každému je to jedno." ()