Wallander

• Česko Wallander (viac)
Veľká Británia / Švédsko / USA / Nemecko, (2008–2016), 18 h 1 min (Minutáž: 88–94 min)

Predloha:

Henning Mankell (kniha)

Kenneth Branagh, Richard McCabe, Jeany Spark, Sarah Smart, Sadie Shimmin, Tom Hiddleston, Barnaby Kay, David Warner, Boel Marie Larsson, Jonathan Aris (viac)

Kurt Wallander (Kenneth Branagh) vede kriminalistické oddělení Ystadské policie. Jeho denní náplní je výslech podezřelých a vyšetřování vražd, ani po letech ale nedokáže ze své podstaty pochopit násilí, které ho stále obklopuje. Do svého zaměstnání je však maximálně ponořen, což v důsledku vede krom obdivuhodného nasazení a schopnosti empatie s oběťmi také k věčné únavě a faktu, že mimo práci nemá krom dospělé dcery nikoho; manželka ho opustila a na budování přátelských vztahů není čas.
Filmová série o třech devadesátiminutových dílech byla v roce 2008 natočena ve Švédsku podle novel švédského spisovatele Henninga Mankella. Vzhledem k příznivému ohlasu kritiky i publika by v příštích letech mělo dojít k natočení dvou dalších třídílných sérií. (StarsFan)

Recenzie používateľa manonfire k tomuto seriálu (6)

Wallander (2008)

Představte si kriminálku, ve které je absolutně vedlejší, co a jak se v ní vyšetřuje, přesto u mě deklasuje všechny ostatní rozdílem, činícím z ní unikát. A to všechno proto, jak hluboce a citlivě je vykreslen hlavní hrdina autorem a ztělesněn hercem. Takový obdiv k hereckému procítění ze strany představitele jsem NIKDY v ŽÁDNÉM seriálu nepociťoval. Příběhy samotné možná nikoliv tak pestré a originální, jak se cítí, jenže tak silný a působivý detektiv, který je přitom tak slabý, až naivně zdrcený krutostí vrahů, stejně jako svým osobním životem, tady snad ještě nebyl. Kenneth Branagh....skutečně neskutečný a neskutečně skutečný zároveň. Wallander je pro mě naprostý mezník seriálové tvorby. Víc chvály nemám...vlastně ano, ale slov jejího popisu momentálně nikoliv. Nejlepší díly: 3. One step behind, 6. The fifth woman, 7. An event in autumn. Celkově 100% ()

Na špatné stopě (2008) (S01E01)

Až na tu chujovinu s indiánskou symbolikou velmi slušně zpracované (byť ne zrovna nejoriginálnější) téma spiknutí mocných a jejich erotických dýchánků s omladinou. Úvodní scéna v poli výborná a tuplem pak Wallanderův plačtivý komentář:: "Ona se třásla! Bála se!"..."Koho?"...."Mě." Další neskutečný výkon předvedl Kenneth během osobního rozhovoru s profilovačem, s nímž si zašel na pivo "jen tak pokecat o rodině." Ta slza se zrodila profesionálním lusknutím prstu a přitom jste věřili, že jí plodila dlouhá léta bolesti. Branagh je prostě úžasný, a i když je čeština bohatý jazyk, začínají mi docházet superlativy. 80% ()

O krok pozadu (2008) (S01E03)

Pro mě jednoznačně nejlepší díl celého seriálu. Noc ve Svedbergovo bytě, kolaps na nemocniční chodbě, selhání na ostrově, pláč v obětí dcery.....pro mě kultovní scény. 100% ()

Muž, který se usmíval (2010) (S02E02)

Tomuto dílu pomohl k plnému hodnocení vydatnou měrou Vincent Regan. "Jsem zpátky." Silná scéna, stejně jako celá tragická postava. 90% ()

Podzimní událost (2012) (S03E01)

Kriminalisticky nejzáživnější, bez tupé mysterióznosti, která zcela zbytečně "přizdobuje" některé jiné díly. Wallander toto nepotřebuje, má jiné devizy, jež ho činí vyíjmečným. 90% ()

Mrtví ve člunu (2012) (S03E02)

Podle mého velmi zdařilá mise mimo domovské Švédsko s nádechem realistické konspiračky. 80% ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Angelina vystoupila z Orient expresu

Angelina vystoupila z Orient expresu

06.08.2016

Kenneth Branagh sice nevzkřísil novou sérii s Jackem Ryanem, Thor a Popelka ale vydělali takový balík, že si může dát pauzu u něčeho menšího. Jak možná víte, poslední dva roky strávil u čtvrté série… (viac)

Branagh jako Wallander ještě jednou a naposled

Branagh jako Wallander ještě jednou a naposled

26.11.2013

Wallander je bezesporu jeden z nejlepších detektivních seriálů současnosti. Možná i proto, že se nejedná o tradiční seriál – každá ze tří dosavadních sérií obsahovala tři devadesátiminutové epizody,… (viac)

Branagh zničí Jacka Ryana a americkou ekonomiku

Branagh zničí Jacka Ryana a americkou ekonomiku

22.07.2012

Doufejme, že ne komerčními výsledky nové ryanovky. Ale popořadě. Kenneth Branagh momentálně válí ve třetí sérii detektivního seriálu Wallander. Už se ale připravuje na další velký hollywoodský… (viac)